Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja multimedialna biblioteki szkolnej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Chorzowie Batorym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja multimedialna biblioteki szkolnej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Chorzowie Batorym."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja multimedialna biblioteki szkolnej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Chorzowie Batorym

2 www.zstio3.plzstio3@wp.pl Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3

3 Biblioteka i czytelnia internetowa

4 Biblioteka posiada swój exlibris

5 poniedziałek 8.00 – 16.00 wtorek 8.00 – 15.00 środa 8.00 – 16.00 czwartek 8.00 – 15.00 piątek 8.00 – 14.45 Biblioteka i czytelnia internetowa otwarte:

6 mgr Ewa Szypuła Nauczyciele bibliotekarze: mgr Halina Ujejska-Piechota

7 ponad 21 000 książek wolny dostęp do półek

8 najnowsze komputery iMac firmy Apple wyposażone w kamerę, głośniki i szereg programów użytkowych

9 płyty CD z programami, muzyką itp. kasety wideo

10 *programy multimedialne np.: -Geografia -Biologia -Atlas Historyczny -Encyklopedia Powszechna oraz *płyty DVD

11 pomoce naukowe w formie prezentacji multimedialnych

12 Czasopisma: Aura Biblioteka w Szkole Cogito Fizyka w Szkole Głos Nauczycielski Internet Matematyka Elektroinfo PC World Komputer Świat Nauki Wiedza i Życie Wspólny Chorzów Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne

13 kserowanie drukowanie skanowanie nagrywanie płyt

14 księgozbiór podręczny: encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i rzeczowe, albumy malarstwa itp. 10 komputerów z dostępem do Internetu (stałe łącze)

15 Możliwość samodzielnego wyszukiwania w katalogach: alfabetycznym tytułowym przedmiotowym oraz w kartotece zagadnieniowej

16 Przy pomocy komputera i programu MOL: - wypożyczamy - przygotowujemy statystyki - wyszukujemy w katalogach

17 Przygotowujemy aktualne gazetki

18 …pomagamy redagować i wydawać szkolną gazetkę Trójeczka;

19 organizujemy w bibliotece sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

20 …organizujemy corocznie giełdę podręczników;

21 …kupujemy nagrody książkowe dla najlepszych uczniów;

22 W roku szk. 1947/48 szkolna biblioteka liczyła 2608 podręczników szkolnych, 1475 pozycji beletrystycznych, 288 książek dla nauczycieli. W 1989 r. połączono dwie szkoły Technikum Mechaniczno- Elektryczne i Zespół Szkół Zawodowych Huty Batory. Istniały wtedy oddzielnie dwie biblioteki, które połączono.

23 Książką o najniższym numerze zapisaną w księdze inwentarzowej pod nr 6 są Opowieści z Północy i Południa J. Londona

24 1. Z biblioteki i czytelni mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. 2. Z księgozbioru podręcznego i czasopism można korzystać jedynie w czytelni. 3. W bibliotece i czytelni obowiązuje cisza, zakaz spożywania posiłków i napojów. 4. Uczniowie korzystający z czytelni okrycia wierzchnie pozostawiają w szatni. 5. Czytelnik może wypożyczyć jednorazowo (wyłącznie na swoje nazwisko) 3 książki na okres 4 tygodni z możliwością przedłużenia o miesiąc.

25 6. Czytelnik odpowiada materialnie za wypożyczone książki, nie powinien ich przekazywać innym osobom. 7. W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki, czytelnik zobowiązany jest zwrócić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza. 8. Książkę należy szanować. Dostrzeżone uszkodzenia czytelnik powinien zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi. 9. Wszystkie wypożyczone materiały powinny być zwrócone na 2 tygodnie przed końcem roku szkolnego. 10. Uczniowie, którzy odchodzą ze szkoły zobowiązani są do wcześniejszego rozliczenia się z biblioteką.

26 W bibliotece : chętnie Cię widzimy nie stawiamy stopni do niczego nie zmuszamy W bibliotece możesz: wybierać i wypożyczać książki uśmiechać się czytać czasopisma myśleć szukać informacji pytać mieć spokój

27 Dziękuję za uwagę Prezentację przygotowali: mgr Ewa Szypuła Mateusz Ogrodowicz Michał Grzegórzko


Pobierz ppt "Prezentacja multimedialna biblioteki szkolnej w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Chorzowie Batorym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google