Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczeństwo to: np. Przestrzeganie zasad i przepisów prawa, dbanie o jakość urządzeń elektrycznych w domu, trzymanie leków w odpowiednim miejscu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczeństwo to: np. Przestrzeganie zasad i przepisów prawa, dbanie o jakość urządzeń elektrycznych w domu, trzymanie leków w odpowiednim miejscu."— Zapis prezentacji:

1

2 Bezpieczeństwo to: np. Przestrzeganie zasad i przepisów prawa, dbanie o jakość urządzeń elektrycznych w domu, trzymanie leków w odpowiednim miejscu.

3 Bezpieczeństwo to: bawienie się w odpowiednich miejscach, dbanie o stan samochodów i rowerów, itp.

4 -Gdzie może zdarzyć się wypadek? Czy tylko na drodze? Czy tylko na ruchliwej ulicy? -Kto może być sprawcą wypadku? -Jak wypadek może zmienić życie ludzi? Co oni czują? -Dlaczego mówienie o bezpieczeństwie jest ważne?

5

6 Ludziom zachować bezpieczeństwo pomaga: 1)Przestrzeganie zasad i przepisów prawa, 2)Odpowiedzialność, 3)Rozsądek, 4)Uwaga, 5) Partnerstwo.

7 Przypatrz się fotografii. Jakie widzisz zagrożenia dla osób poruszających się tą drogą?

8 Prezentację przygotowała: Marta Kochalska Prezentacje przygotowano na podstawie scenariusza Klubu Gustawa pancernika Grafika: kapitankamikaze.blogspot.com, pl.123rf.com, kapitankamikaze.blogspot.com Dziękuję za uwagę!

9 PIESI UCZESTNICZY RUCHU

10 Jakie znacie grupy uczestników ruchu?

11 Do grupy uczestników ruchu należą: piesi, rowerzyści, motocykliści, kierowcy.

12

13 Dzisiaj porozmawiamy o pieszych, a w szczególności o zachowaniu dzieci jako pieszych uczestników ruchu.

14 Czy wszyscy zawsze poprawnie zachowują się w ruchu drogowym? A dzieci?

15

16 Dziękuję za uwagę! Wykonała: Weronika Dymek Prezentacje przygotowano na podstawie scenariusza Klubu Gustawa pancernika

17

18 Jakie znacie grupy uczestników ruchu drogowego ?

19 Zapewne większość z was potrafi jeździć na rowerze. Dziś porozmawiamy o nim… Powiemy wam w co powinien być wyposażony rower, jak dopasować kask oraz jak bezpiecznie poruszać się nim po drodze.

20 Kto z was potrafi jeździć na rowerze ?

21 Opowiedzcie jak powinien postępować wzorowy rowerzysta

22 Zadanie 1. Rower na obrazku jest bardzo ładny, ale niestety brakuje mu wyposarzenia. Podejdź i wskaż gdzie należy umieścić elementy mające poprawić jego widoczność

23 Zadanie 2. Opisz rower z obrazka

24 Co jeszcze jest niezbędne podczas poruszania się rowerem ?

25

26 Zadanie 3. Zaprojektuj swój wymarzony kask.

27 Zadanie domowe Porozmawiaj ze starszym rodzeństwem, rodzicami o tym czego dowiedziałeś się na dzisiejszych zajęciach. Sprawdź czy twój rower, który masz w domu jest przygotowany do kolejnego sezonu (bo przecież w końcu nadeszła wiosna) Opowiedz rodzicom, jak ważne są kaski rowerowe i dlaczego powinniśmy je stosować. Zaplanujcie zakup tego wymarzonego dla Ciebie.

28 Dziękujmy za uwagę! Prezentację przygotowały: Natalia Graczyk i Dagmara Dassuj Prezentacje przygotowano na podstawie scenariusza Klubu Gustawa pancernika

29

30

31

32

33

34

35 Przeznaczony dla najmłodszych maluszków. Maksymalna waga dziecka to 13 kg. (ok.18 miesięcy)

36 Przeznaczony dla maluszków. Maksymalna waga dziecka to 18 kg. Przedział wiekowy to ok. 4 lata

37 Przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat mieszczących się w przedziale wagowym 15 – 36 kg.

38 Fotelik samochodowy typu booster, przeznaczony dla najstarszych dzieci od 22 do 36 kg

39

40

41

42

43

44 Stosowanie fotelika samochodowego to prosty i codzienny gest miłości, który powinien stanowić automatyczny odruch taki jak zawiązywanie sznurówek w bucikach dziecka.

45

46 Dlaczego dorośli powinni jeździć w pasach?

47

48

49 Zadanie domowe Opowiedz rodzicom, znajomym, koleżankom i kolegom o obowiązku zapinania pasów i stosowania fotelików dla dzieci. Ostrzeż jakie czyhają na nich niebezpieczeństwa jeśli nie będą tego robić. Po tygodniu otrzymasz 4 kartki – 2 czerwone i 2 żółte. Twoim zadaniem będzie ocena zachowania Twoich najbliższych. Jeżeli osoba dorosła (tata, mama, rodzeństwo, wujek, sąsiad, nauczyciel…) nie zapnie pasów wręczysz mu żółtą kartkę. Natomiast jeżeli dorosły kierowca nie przewozi dzieci w foteliku ani na podwyższeniu wręczysz mu czerwoną kartkę.

50 Prezentację przygotowały Klaudia Konwińska i Klaudia Krzycka Prezentacje przygotowano na podstawie scenariusza Klubu Gustawa pancernika

51 Transport szkolny i publiczny. Zachowanie na przystanku

52 Rola kierowcy, a w szczególności kierowcy autobusu jest bardzo ważna. Zachowania pasażerów mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Jak myślicie, czego nie wolno podczas jazdy autobusem?

53

54 Podczas jazdy autobusem NIE powinniśmy: wstawać ze swoich miejsc, zmieniać swojego miejsca, szczególnie podczas jazdy autobusem, otwierać okien, zachowywać się hałaśliwie, swoim zachowaniem stanowić zagrożenia dla innych osób, klękać na siedzeniu, wystawiać rąk za okno, wyrzucać przedmiotów przez okno, używać wulgarnego słownictwa, żądać zatrzymania się autobusu w miejscu do tego nie przeznaczonym, rozmawiać z kierowcą.

55 Bezpieczne zachowanie podczas oczekiwania, wsiadania i wysiadania z autobusu. P OSŁUCHAJCIE OPOWIADANIA

56 Spróbujmy odpowiedzieć na kilka pytań: - Jak zachowywała się Julka widząc nadjeżdżający autobus? - Co Julka zrobiła ze swoim plecakiem? - W jaki sposób Karol wsiadł do autobusu? - Jak zachowały się dzieci po zatrzymaniu autobusu? - Co zrobiła Julka widząc mamę parkującą samochód po drugiej stronie ulicy?

57 Gdy wysiadamy lub wsiadamy do autobusu musimy zwrócić szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo i nie tylko. Autobus ma swoje niebezpieczne i bardziej niebezpieczne strefy wokoło siebie.

58

59 Wykonajmy test 1. Czekam na autobus w bezpiecznej ……….. 2. Zawsze stoję poza …………… ……………

60 3. Staram się zawsze stać w miejscu ……………. dla kierowcy. 4. Wchodzę do autobusu spokojnie za innymi ……………….

61 5. Przechodzę przez ulicę tylko po przejściu dla ………… Jeżeli prawidłowo odpowiedziałeś na wszystkie pytania, zdobyłeś 5 podpis na swojej legitymacji Brawo!

62 KONIEC! Prezentacje wykonała: Zuzanna Marciniak i Wiktoria Lubawy Prezentacje przygotowano na podstawie scenariusza Klubu Gustawa pancernika


Pobierz ppt "Bezpieczeństwo to: np. Przestrzeganie zasad i przepisów prawa, dbanie o jakość urządzeń elektrycznych w domu, trzymanie leków w odpowiednim miejscu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google