Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powoli lecz wielkimi krokami zbliżają się do Nas Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy zaczynają kupować prezenty, myśleć o potrawach na wigilijny stół a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powoli lecz wielkimi krokami zbliżają się do Nas Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy zaczynają kupować prezenty, myśleć o potrawach na wigilijny stół a."— Zapis prezentacji:

1

2 Powoli lecz wielkimi krokami zbliżają się do Nas Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy zaczynają kupować prezenty, myśleć o potrawach na wigilijny stół a przede wszystkim jaka będzie ich tegoroczna choinka i jak ją udekorują. W tym roku Gimnazjum nr 72 im. Antoniego Bolesława Dobrowolskiego postanowiło zadbać o Nasze środowisko i postawiło na… ekologiczną choinę! Ekologiczna dlatego, że wykonywana jest z wytłoczek od jajek, które sklejone ze sobą w niezwykły sposób dawały niesamowity i oryginalny efekt. Pomysł od razu wszystkim przypadł do gustu. Tydzień pracy, pomysłu i kreatywności – nie tylko uczniów - nie poszedł na marne, dzięki czemu choinka już dziś pięknie dekoruje szkolny korytarz. Oczywiście nic nie powstaje tak nagle, dlatego postanowiłyśmy pokazać Wam krok po kroku jak powstawała i ile ciężkiej pracy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły w to włożyli Wstęp

3 Najpierw trzeba było przygotować się do pracy nad choinką!

4 Zbieramy potrzebne materiały – zaczynamy od wytłoczek. Oczywiście farby, pędzle i gazety też się przydadzą!

5 Kiedy mamy już wszystkie materiały, to bierzemy się do malowania!

6 Najpierw trzeba było pomalować wytłoczki na zielono. Niestety bez małego bałaganu się nie obeszło…

7 I nawet chłopcy się zaangażowali. Dobra zabawa to podstawa! Grunt to staranność w wykonywanej pracy.

8 Wytłoczki są już pomalowane, więc bierzemy się za sklejanie. Projekt i klej w ręce, i do roboty!

9 Na początek trzeba było przynieść najważniejszy przyrząd pracy – wytłoczki.

10 Zaczynamy sklejać pierwszą ściankę. I już po chwili widać efekty!

11 Podstawę już mamy, idziemy dalej… Powoli, powoli i choinka rośnie.

12 Rodzice także zaangażowali się w sklejanie choinki! Świąteczne drzewko już prawie gotowe!

13 Choinka wygląda na skończoną ale trzeba ją jeszcze ubrać! Co to za bożonarodzeniowe drzewko bez bombek i gwiazdy na czubku

14 Wreszcie choinka sklejona, więc zostało już tylko udekorowanie jej!

15 I wreszcie gotowa! Pomalowana, sklejona i ozdobiona. Ciężka praca się opłaciła – piękna choinka ozdabia szkolny korytarz!

16 Oczywiście bez wspólnych zdjęć nie mogło się obejść!

17 Radość i duma – takie uczucia towarzyszyły każdemu po skończonej pracy!

18 I tak właśnie wyglądało sklejanie naszej choinki … Zdjęcie nie odzwierciedla jej oryginalności, ale gdy stoi się obok niej zdecydowanie można powiedzieć Wow Zakończenie Sklejanie choinki nie jest proste ale nie jest także nudne! Uczniowie naszego gimnazjum świetnie się przy tym bawili i choć byli bardzo zmęczeni, poczucie humoru ich nie opuszczało!

19 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji! Jeśli wam się podobała i chcecie się dowiedzieć więcej o ekologii serdecznie zapraszamy do przeczytania innych artykułów. Można je zobaczyć na stronie internetowej Gimnazjum nr 72 w zakładce przyroda i ekologia. Przygotowały: Karolina Górkiewicz Ewa Rudzińska Życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!


Pobierz ppt "Powoli lecz wielkimi krokami zbliżają się do Nas Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy zaczynają kupować prezenty, myśleć o potrawach na wigilijny stół a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google