Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie ID grupy: 96/84_MP_G1 Opiekun: Anna Szałkowska Kompetencja: matematyczno- przyrodnicza Temat projektowy:,,Planowanie i liczenie zawsze w cenie Semestr/rok szkolny: Semestr I 2011r./ 2012r.

3 KIERMASZ Kiermasz – to impreza handlowa, podczas której odbywa się sprzedaż określonego rodzaju artykułu, np. kiermasz ozdób świątecznych. Zasady organizowania kiermaszu: - wyznaczenie celu – na co zostanie przeznaczony dochód, - ustalenie rodzaju sprzedawanego produktu, - uzgodnienie cen, - zorganizowanie kiermaszu, - rozliczenie kosztów.

4 BURZA MÓZGÓW Ustalenie naszej listy produktów na kiermasz to prawdziwa burza mózgów: - kartki świąteczne - gwiazdki - aniołki z makaronu - ozdoby z szyszek - pierniczki - bombki origami - choinki z szyszek - pudełka na prezenty - choinki z makaronu - bombki ze sznurka

5 WYZNACZENIE CELU, CZYLI NA CO PRZEZNACZYMY DOCHÓD? Nad przeznaczeniem dochodu nie zastanawialiśmy się długo. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że pozyskane dochody przeznaczymy dla dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie!

6 SPONSORZY Aby wykonać ozdoby potrzebowaliśmy wielu produktów: m.in. makaronu, kleju, farby w sprayu, koralików, brokatu. Wystosowaliśmy więc pisma – prośby do lokalnych przedsiębiorców.

7 SPONSORZY Jak zwykle nasi przedsiębiorcy nie zawiedli. Otrzymaliśmy potrzebne produkty i przystąpiliśmy do działania! Sami też byliśmy sponsorami, przynosząc potrzebne materiały. W końcu – cel był szczytny!

8 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB Marika Staszyńska – koleżanka z klasy III A pokazała nam jak wykonać bombkę metodą origami.

9 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB Dominika Dąbrowska – koleżanka z klasy III A pomogła nam wykonać bombki z pomocą sznurka i balonów, które pięknie ozdobiliśmy.

10 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB Podsuniętym przez Dominikę pomysłem były gwiazdki, do których wykorzystaliśmy puste pudełka po pasztecie i mulinę. Okazało się, że z niepotrzebnych na pozór rzeczy można wykonać coś ciekawego i taniego, bo koszt takiej gwiazdki to zaledwie 50 groszy.

11 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB Kamila Krotowska - koleżanka z klasy III A pomogła nam wykonać choinki z szyszek i makaronu.

12 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH Obklejone szyszkami lub makaronem stożki wystarczyło pomalować i ozdobić.

13 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH Oto i one:

14 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB Pani Jolanta Tymecka nauczyła nas wykonywać aniołki z makaronu.

15 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB Pani Aldona Junkrowska z Koła Gospodyń Wiejskich Ostaszewianki pomogła nam w pieczeniu pierniczków kujawskich i markizów z marmoladą.

16 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB Ciastka piekliśmy w Centrum Informacji Turystycznej w Ostaszewie. Spośród wielu przepisów wybraliśmy najprostszy i najłatwiejszy.

17 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB Pierniki pięknie ozdobiliśmy i obliczyliśmy koszt. Woreczek ciastek (ważący 15 dkg) kosztował 3 zł.

18 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH Poza tym wykonaliśmy świeczniki świąteczne.

19 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH Tak pomalowane i udekorowane szyszki ozdobią każdy stół wigilijny.

20 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH Wykonane przez nas kartki świąteczne prześlą najlepsze życzenia.

21 PUDEŁKA NA PREZENTY Z tektury i ozdobnego papieru wykonaliśmy pudełka na prezenty. Nie tylko je ozdobiliśmy ale również obliczyliśmy pole powierzchni i objętość pudełek.

22 PUDEŁKA NA PREZENTY Objętość pudełka w kształcie walca obliczyliśmy według wzoru: V = πr²H. Pole powierzchni całkowitej pudełka – walca to: Pc = Pp (πr²) + Pb (2πrH) + Pw (πr²) + Pz (2πrH) Pp – pole podstawy Pb – pole ściany bocznej Pw – pole wieczka Pz – pole zakładki wieczka

23 PUDEŁKA NA PREZENTY Objętość pudełka w kształcie prostopadłościanu obliczyliśmy według wzoru: V = abc. Pole powierzchni całkowitej pudełka – prostopadłościanu to: Pc = 2 (ab + ac + bc) ab, ac, bc – pola poszczególnych ścian

24 KOSZT POSZCZEGÓLNYCH PRODUKTÓW Ustaliliśmy ceny. Materiały otrzymane od sponsorów i te, przyniesione przez nas, znacznie obniżyły koszty. Poza tym np. do podstawy choinki- stożka wykorzystaliśmy stare plakaty, które przeznaczone były do spalenia. Przecież wiedzieliśmy, że planowanie i liczenie zawsze w cenie. W programie Microsoft Office Excel obliczyliśmy ceny produktów, np. bombek ze sznurka.

25 KIERMASZ W końcu nadszedł r. – dzień kiermaszu. Wcześniej rozdane ulotki, informacja na gazetce szkolnej i drzwiach wejściowych zachęcały do kupna produktów. Dodatkową atrakcją, która przyciągnęła klientów, czyli rodziców była wywiadówka.

26 KIERMASZ Wystawione przez nas produkty:

27 KIERMASZ Zainteresowanie było spore – zarówno wśród rodziców, jak i nauczycieli.

28 PODSUMOWANIE AKCJI Obliczyliśmy pozyskane środki i porównaliśmy osiągnięte zyski z wcześniejszymi przewidywaniami. Rezultat okazał się zadowalający, ponieważ zarobiliśmy aż 518,50 zł.

29 PODSUMOWANIE AKCJI Przygotowaliśmy pisemne sprawozdanie- rozliczenie dla pani dyrektor, natomiast dla sponsorów- podziękowania.

30 PODSUMOWANIE AKCJI Naszym koleżankom z klasy III A też należało się podziękowanie.

31 PODSUMOWANIE AKCJI Zwieńczeniem naszych działań był zakup słodyczy i dostarczenie ich do Domu Dziecka w Pacółtowie. Urząd Gminy, który sfinansował nasz wyjazd też stał się sponsorem.

32 RADOSNE ZAKOŃCZENIE Realizacja projektu nauczyła nas, że: - planowanie i liczenie zawsze w cenie, - a obdarowywanie jest bezcenne. Dzieci z Domu Dziecka gościły u nas r. na wigilijnym spotkaniu, a informacja o tym wydarzeniu została umieszczona na stronie internetowej gminy Grodziczno (www.grodziczno.pl).www.grodziczno.pl

33 RADOSNE ZAKOŃCZENIE

34 Dziękujemy za uwagę i Wesołych Świąt!

35 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google