Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie"— Zapis prezentacji:

1

2 Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie
ID grupy: 96/84_MP_G1 Opiekun: Anna Szałkowska Kompetencja: matematyczno- przyrodnicza Temat projektowy: ,,Planowanie i liczenie zawsze w cenie’’ Semestr/rok szkolny: Semestr I 2011r./ 2012r.

3 kiermasz Kiermasz – to impreza handlowa, podczas której odbywa się sprzedaż określonego rodzaju artykułu, np. kiermasz ozdób świątecznych. Zasady organizowania kiermaszu: - wyznaczenie celu – na co zostanie przeznaczony dochód, - ustalenie rodzaju sprzedawanego produktu, - uzgodnienie cen, - zorganizowanie kiermaszu, - rozliczenie kosztów.

4 BURZA MÓZGÓW Ustalenie naszej listy produktów na kiermasz to prawdziwa burza mózgów: - kartki świąteczne gwiazdki - aniołki z makaronu ozdoby z szyszek - pierniczki bombki origami - choinki z szyszek pudełka na prezenty - choinki z makaronu - bombki ze sznurka

5 Wyznaczenie celu, czyli na co przeznaczymy dochód?
Nad przeznaczeniem dochodu nie zastanawialiśmy się długo. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że pozyskane dochody przeznaczymy dla dzieci z Domu Dziecka w Pacółtowie!

6 SPONSORZY Aby wykonać ozdoby potrzebowaliśmy wielu produktów: m.in. makaronu, kleju, farby w sprayu, koralików, brokatu. Wystosowaliśmy więc pisma – prośby do lokalnych przedsiębiorców.

7 sponsorzy Jak zwykle nasi przedsiębiorcy nie zawiedli. Otrzymaliśmy potrzebne produkty i przystąpiliśmy do działania! Sami też byliśmy sponsorami, przynosząc potrzebne materiały. W końcu – cel był szczytny!

8 Przygotowanie ozdób świątecznych – zaangażowanie innych osób
Marika Staszyńska – koleżanka z klasy III A pokazała nam jak wykonać bombkę metodą origami.

9 Przygotowanie ozdób świątecznych – zaangażowanie innych osób
Dominika Dąbrowska – koleżanka z klasy III A pomogła nam wykonać bombki z pomocą sznurka i balonów, które pięknie ozdobiliśmy.

10 Przygotowanie ozdób świątecznych – zaangażowanie innych osób
Podsuniętym przez Dominikę pomysłem były gwiazdki, do których wykorzystaliśmy puste pudełka po pasztecie i mulinę. Okazało się, że z niepotrzebnych na pozór rzeczy można wykonać coś ciekawego i taniego, bo koszt takiej gwiazdki to zaledwie 50 groszy.

11 Przygotowanie ozdób świątecznych – zaangażowanie innych osób
Kamila Krotowska - koleżanka z klasy III A pomogła nam wykonać choinki z szyszek i makaronu.

12 Przygotowanie ozdób świątecznych
Obklejone szyszkami lub makaronem stożki wystarczyło pomalować i ozdobić.

13 Przygotowanie ozdób świątecznych
Oto i one:

14 Przygotowanie ozdób świątecznych – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB
Pani Jolanta Tymecka nauczyła nas wykonywać aniołki z makaronu.

15 Przygotowanie ozdób świątecznych – ZAANGAŻOWANIE INNYCH OSÓB
Pani Aldona Junkrowska z Koła Gospodyń Wiejskich „Ostaszewianki” pomogła nam w pieczeniu pierniczków kujawskich i markizów z marmoladą.

16 Przygotowanie ozdób świątecznych – zaangażowanie innych osób
Ciastka piekliśmy w Centrum Informacji Turystycznej w Ostaszewie. Spośród wielu przepisów wybraliśmy najprostszy i najłatwiejszy.

17 Przygotowanie ozdób świątecznych – zaangażowanie innych osób
Pierniki pięknie ozdobiliśmy i obliczyliśmy koszt. Woreczek ciastek (ważący 15 dkg) kosztował 3 zł.

18 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH
Poza tym wykonaliśmy świeczniki świąteczne.

19 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH
Tak pomalowane i udekorowane szyszki ozdobią każdy stół wigilijny.

20 PRZYGOTOWANIE OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH
Wykonane przez nas kartki świąteczne prześlą najlepsze życzenia.

21 Pudełka na prezenty Z tektury i ozdobnego papieru wykonaliśmy pudełka na prezenty. Nie tylko je ozdobiliśmy ale również obliczyliśmy pole powierzchni i objętość pudełek.

22 PUDEŁKA NA PREZENTY Objętość pudełka w kształcie walca obliczyliśmy według wzoru: V = πr²H. Pole powierzchni całkowitej pudełka – walca to: Pc = Pp (πr²) + Pb (2πrH) + Pw (πr²) + Pz (2πrH) Pp – pole podstawy Pb – pole ściany bocznej Pw – pole wieczka Pz – pole zakładki wieczka

23 Pudełka na prezenty Objętość pudełka w kształcie prostopadłościanu obliczyliśmy według wzoru: V = abc. Pole powierzchni całkowitej pudełka – prostopadłościanu to: Pc = 2 (ab + ac + bc) ab, ac, bc – pola poszczególnych ścian

24 Koszt poszczególnych produktów
Ustaliliśmy ceny. Materiały otrzymane od sponsorów i te, przyniesione przez nas, znacznie obniżyły koszty. Poza tym np. do podstawy choinki- stożka wykorzystaliśmy stare plakaty, które przeznaczone były do spalenia. Przecież wiedzieliśmy, że „planowanie i liczenie zawsze w cenie”. W programie Microsoft Office Excel obliczyliśmy ceny produktów, np. bombek ze sznurka.

25 kiermasz W końcu nadszedł r. – dzień kiermaszu. Wcześniej rozdane ulotki, informacja na gazetce szkolnej i drzwiach wejściowych zachęcały do kupna produktów. Dodatkową „atrakcją”, która przyciągnęła klientów, czyli rodziców była wywiadówka.

26 kiermasz Wystawione przez nas produkty:

27 kiermasz Zainteresowanie było spore – zarówno wśród rodziców, jak i nauczycieli.

28 Podsumowanie akcji Obliczyliśmy pozyskane środki i porównaliśmy osiągnięte zyski z wcześniejszymi przewidywaniami. Rezultat okazał się zadowalający, ponieważ zarobiliśmy aż 518,50 zł.

29 Podsumowanie akcji Przygotowaliśmy pisemne sprawozdanie- rozliczenie dla pani dyrektor, natomiast dla sponsorów- podziękowania.

30 Podsumowanie akcji Naszym koleżankom z klasy III A też należało się podziękowanie.

31 Podsumowanie akcji Zwieńczeniem naszych działań był zakup słodyczy i dostarczenie ich do Domu Dziecka w Pacółtowie. Urząd Gminy, który sfinansował nasz wyjazd też stał się sponsorem.

32 radosne zakończenie Realizacja projektu nauczyła nas, że:
- „planowanie i liczenie zawsze w cenie”, a obdarowywanie jest bezcenne. Dzieci z Domu Dziecka gościły u nas r. na wigilijnym spotkaniu, a informacja o tym wydarzeniu została umieszczona na stronie internetowej gminy Grodziczno (

33 Radosne zakończenie

34 Dziękujemy za uwagę i Wesołych Świąt!

35


Pobierz ppt "Dane INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół w Nowym Grodzicznie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google