Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"— Zapis prezentacji:

1 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie

2 DANE INFORMACYJNE Nazwa szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących GIMNAZJUM w Knyszynie ID grupy: 96/91_MP_G2 Opiekun: Bogusława Gosko Kompetencja: matematyczno - przyrodnicza Temat projektowy: Newton górą Semestr/rok szkolny: I / 2010/11

3 INTEGRACJA ZESPOŁU Moje imię mówi o mnie – każdy z nas napisał pionowo na kartce swoje imię. Następnie do każdej litery dopisał wyraz, który przedstawia nasze myśli, marzenia, plany, motto życiowe itp.

4 ŻYCIE I PRACA ISAACA (ur. 4 stycznia 1643, zm. 31 marca 1727)4 stycznia marca 1727 angielskiangielski fizyk, matematyk, astronom, filozof, historyk, badacz Biblii i alchemik.fizykmatematykastronom filozofhistorykBibliialchemik Jako pierwszy wykazał, że te same prawa rządzą ruchem ciał na Ziemi jak i ruchem ciał niebieskich.Ziemi ruchemciał niebieskich

5 ANEGDOTY NEWTONA Spacer w ogrodzieJedna z anegdot Newton obserwował w ogrodzie spadające z drzew jabłka i jedno spadło mu na głowę. To stało się dlań podobno bodźcem do odkrycia jednego z najbardziej podstawowych praw rządzących przyrodą - prawa powszechnego ciążenia.

6 PRZYGOTOWUJEMY DRAMĘ: NEWTON W ANEGDOCIE Pracujemy jak pszczółki…Pokażemy na co nas stać !!! Napisaliśmy scenariusze wybranych anegdot, rozdzieliliśmy role i przygotowaliśmy scenografię.

7 POZNAJEMY ODDZIAŁYWANIA W PRZYRODZIE Dostrzegamy je, obserwując ich skutki. Na przykład: oddziaływania sprężyste, występujące w sprężynie, gumie, w mięśniach, naprężonej linie; oddziaływania grawitacyjne, które powodują przyciąganie się ciał; oddziaływania elektryczne, występujące między ciałami naelektryzowanymi; oddziaływania magnetyczne – wywołane przez magnesy i elektromagnesy.

8 KORZYSTAMY Z DOBRODZIEJSTW INTERNETU Szperamy!!!Ściągamy i oglądamy - Filmy demonstrujące doświadczenia, których nie jesteśmy w stanie wykonać w szkolnej pracowni, a pokazujące oddziaływania i ich skutki.

9 BADAMY CECHY SIŁY Korzystamy z tablicy multimedialnej Maszyny proste ułatwiające wykonywanie wielu prac. Blok nieruchomy Kołowrót Działają na zasadzie dźwigni dwustronnej.

10 I ZASADA DYNAMIKI NEWTONA Jakie to proste! Ciało pozostaje w spoczynku lub porusza się ruchem jednostajnym prostoliniowym, gdy działa na nie siła równoważąca siłę oporów ruchu – o takiej samej wartości i kierunku,lecz przeciwnym zwrocie. Siła napędu równoważy wszystkie siły oporów ruchu.

11 SZUKAMY DOŚWIADCZEŃ Ze skupieniem śledzimy…Siły akcji i reakcji. Zauważyliśmy, mimo, że: są jednakowej wartości; działają wzdłuż tej samej prostej; są zwrócone przeciwnie – nie równoważą się, ponieważ każda z sił jest przyłożona do innego ciała.

12 BADAMY ZJAWISKO ODRZUTU Rakieta…Po wybuchu * Dwa ciała poruszają się wzdłuż prostej w przeciwne strony; ciało o masie m 1 z prędkością v 1 a ciało o masie m 2 z prędkością v 2. Prędkości i masy ciał spełniają warunek: m 1 v 1 =m 2 v 2

13 ROZWIĄZUJEMY ZADANIA: To jest trudne!Stosujemy II zasadę dynamiki… Rozwiązaliśmy szereg zadań. Opracowaliśmy quiz sprawdzający znajomość i rozumienie zasad dynamiki. Przetestowaliśmy quiz w grupie.

14 PRZYGOTOWUJEMY SEMINARIUM Chcemy dobrze wypaść!Pracowite spotkanie… Na podstawie wcześniej zebranych i opracowanych zagadnień opracowaliśmy strategię. Przygotowaliśmy potrzebne rekwizyty. Wypisaliśmy zaproszenia.

15 Z DYNAMIKĄ ZA PAN BRAT Pracujemy…Czekamy na gości!

16 QUIZ DLA NASZYCH KOLEGÓW I KOLEŻANEK

17 PREZENTUJEMY WYNIKI SPOTKAŃ PROJEKTOWYCH Czekamy na projekcję…Za chwilę zaczynamy!

18 Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie


Pobierz ppt "Projekt ROZWÓJ PRZEZ KOMPETENCJE jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał"

Podobne prezentacje


Reklamy Google