Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Moja wymarzona podróż.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Moja wymarzona podróż."— Zapis prezentacji:

1 Moja wymarzona podróż

2 Hawaje - raj na ziemi Hawaje to archipelag pochodzenia wulkanicznego, składający  się z ośmiu wysp : Kauai, Niihau, Oahu, Molokai, Lanai, Maui, Kohoolawe, Hawaii. Stolicą Hawaii jest Honolulu. Flaga Hawai

3 Z Polski na Hawaje…

4 Dlaczego chciałabym tam pojechać?
Hawaje są krajem tropikalnym. Jest tam wiele plaż, dużo odmian roślin i zwierząt. Klimat jest w sam raz, ponieważ w lecie w dzień temperatura to ok.31 °C, a w nocy ok. 24 °C. A poza tym można odpocząć od szkoły.

5 Plaże Najsłynniejsza na świecie, licząca aż cztery kilometry plaża Waikiki jest najczęstszą plażą odwiedzaną przez turystów na Hawajach. Wzdłuż plaży znajdują się najlepsze hotele, a leżąc na piasku możemy nie tylko rozkoszować się słońcem i widokiem czystego morza, ale także widokiem na nieczynny wulkan Diamond Head. Woda przy plaży jest płytka i krystalicznie czysta.

6 Zabytki Pomnik króla Kamehamehy Wielkiego w Honolulu – pomnik pierwszego króla hawajskiego znajdujący się w pobliżu wcześniej wspomnianego pałacu; to on pod swoim berłem zjednoczył Hawaje, zdobywając po kolei poszczególne wyspy. Pałac Lolani w Honolulu – położony w centralnej, historycznej części miasta; wzniesiony za panowania króla Kalakaua w 1882 roku; jest jedynym pałacem królewskim w Stanach Zjednoczonych . Park Narodowy Hawajskich Wulkanów – swoją powierzchnią obejmuje dwa wulkany Wielkiej Wyspy – Mauna Loa oraz Kilauea. Muzeum Bernice P. Bishopa w Honolulu – prezentuje naturalną oraz kulturalną historię lądu hawajskiego.

7 Wulkany Mauna Kea – najwyższy wulkan archipelagu Hawajów, usytuowany na wyspie Hawaii i zarazem jeden z największych wulkanów na Ziemi. Mauna Kea zaczęła wyrastać z dna morskiego ok. 800 000 lat temu. W ciągu ostatnich 10 000 lat wybuchała parokrotnie. Ostatni raz erupcja nastąpiła ok lat temu. Ostatni wybuch wulkanu odbył się rok temu był to wulkan Kilauea. Poniżej znajdują się zdjęcia z wybuchu.

8 Aloha! Aloha – wyraz w języku hawajskim używany jako powitanie . Oznacza także miłość, uczucie, pokój, afekt, litość. Pochodzi od prapolinezyjskiego słowa alofa oznaczającego miłość.

9 Taniec Hula Hula - tradycyjny taniec hawajski, wykonywany przez kobiety przy akompaniamencie pieśni zwanej mele. Sztuki tańca hula można nauczyć się w szkołach zwanych hālau.

10 Dziękuję za obejrzenie prezentacji wykonanej przez Karolinę Kwolek.


Pobierz ppt "Moja wymarzona podróż."

Podobne prezentacje


Reklamy Google