Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawa autorskie. Prawo autorskie– pojęcie prawnicze oznaczające ogół praw przysługujących autorowi utworu albo zespół norm prawnych wchodzących w skład.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawa autorskie. Prawo autorskie– pojęcie prawnicze oznaczające ogół praw przysługujących autorowi utworu albo zespół norm prawnych wchodzących w skład."— Zapis prezentacji:

1 Prawa autorskie

2 Prawo autorskie– pojęcie prawnicze oznaczające ogół praw przysługujących autorowi utworu albo zespół norm prawnych wchodzących w skład prawa własności intelektualnej, upoważniających autora do decydowania o użytkowaniu dzieła czerpaniu z niego korzyści finansowej.

3 Ściąganie muzyki na telefon itp. Wiele ludzi,a najczęściej młodzież ściągają muzykę na telefon, odtważacz MP3 itp. Ściągając muzykę musimy pamiętać o tym,że tylko do prywatnych uzytków możemy ją mieć na np. swoim telefonie.

4 Prezentacje multimedialne Jeśli wykonujemy prezentacje multimedialne np. do szkoły to pamiętajmy, że jeśli ma ona być umieszczona w internecie,a my wkleimy do niej obrazek z internetu to musimy zapytać autora tego dzieła o zgodę. Tak samo jest z muzyką.

5 Prawa autorskie nie obowiązują tylko w internecie.Gdy wykonujemy grupowo jakiś plakat pamiętajmy o tym żeby podpisać się pod nim całą grupą.

6 Łamanie prawa autorskiego jest karalne!

7 Pamiętajmy o prawach autorskich!!!!

8 Informacje zostały zaczerpnięte z wikipedi

9 Wykonała Magda P. z kl.6


Pobierz ppt "Prawa autorskie. Prawo autorskie– pojęcie prawnicze oznaczające ogół praw przysługujących autorowi utworu albo zespół norm prawnych wchodzących w skład."

Podobne prezentacje


Reklamy Google