Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki."— Zapis prezentacji:

1 KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki

2 Realizacja kursu z informatyki Poniedziałek 6 października:14:15 – 18:45 Wtorek 7 października:15:00 – 19:30 Środa 8 października:15:00 – 19:30 Piątek 10 października: 14:15 – 18:45 Środa 15 października:15:00 – 19:30

3 Tematyka kursu z informatyki dzień 4 Podstawy programu MS PowerPoint. Tworzenie własnej prezentacji multimedialnej w MS PowerPoint. Tworzenie prezentacji multimedialnej w OpenOffice Impres. Edytor grafiki rastrowej GIMP – zapoznanie z programem. Edytor grafiki rastrowej GIMP – tworzenie i modyfikowanie plików graficznych. Edytor grafiki rastrowej GIMP – tworzenie banner na potrzeby strony www.

4 Microsoft PowerPoint Microsoft PowerPoint jest popularnym programem do tworzenia prezentacji multimedialnych wchodzącym w skład pakietu biurowego Microsoft Office. PowerPoint jest dostępny dla systemów Microsoft Windows i Mac OS i szeroko wykorzystywany przez biznesmenów, trenerów, nauczycieli - szacuje się, że około 30 milionów prezentacji jest tworzonych przy pomocy tego oprogramowania każdego dnia.

5 W programie PowerPoint tekst, grafika, filmy lub inne obiekty są przez użytkownika łączone w slajdy. Slajdy mogą być drukowane lub (znacznie częściej) wyświetlane za pomocą monitora lub rzutnika. Przejścia pomiędzy slajdami, jak również pojawianie się obiektów, można animować na wiele - predefinowanych przez producenta - sposobów.

6 Od wersji 2007 prezentacje multimedialne mogą być zapisane w różnych formatach plików jako: prezentacja oparta na języku XML.pptx prezentacja oparta na języku XML i zawierająca makra.pptm szablon oparty na języku XML.potx pokaz slajdów, oparty na języku XML, nie zawiera elementów VBAProject.ppsx pokaz slajdów, oparty na języku XML, który zawiera elementy VBAProject.ppsxm

7 Możliwe jest również zapisywanie prezentacji w formacie zgodnym z PowerPoint 2003, 2002, 2000 jako: jako prezentacja multimedialna.ppt jako szablon prezentacji.pot lub jako pokaz slajdów.pps

8 Podstawowe zasady tworzenia prezentacji Każda prezentacja musi mieć swój temat - przedstaw go na początku (slajd tytułowy). Zastanów się także, w jakim celu przygotowujesz prezentację, co chcesz osiągnąć, co chcesz przekazać i komu (dostosuj treść i środki wyrazu do wieku i poziomu odbiorcy). Każda plansza powinna mieć tytuł. Aby slajdy były czytelne, nie powinno być więcej niż 5-6 linijek tekstu na slajdzie. Tekst powinien składać się z haseł, a nie rozbudowanych akapitów.

9 Podstawowe zasady tworzenia prezentacji Zadbaj, aby tekst i pozostałe elementy były czytelne z większej odległości. Stosuj czytelną czcionkę - bez zbędnych ozdobników, udziwnień. Elementy graficzne muszą być czytelne, a ich zadaniem jest wspomaganie tekstu. Konsekwentnie stosuj kolory i czcionki. Pamiętaj, że kolorystyka i tło mają wspomagać prezentację, a nie dominować. Wykorzystuj stopniowanie - tzn. wyświetlaj kolejne elementy slajdu potrzebne do prezentacji. Umieszczenie animacji w slajdzie służy objaśnianiu jakiegoś zjawiska lub uatrakcyjnieniu prezentacji. Przesadne używanie różnorodnych "sztuczek" dezorientuje słuchaczy. Odbiorca zwraca największą uwagę na górną część slajdu, a szczególnie lewy górny róg.

10 Podstawowe zasady tworzenia prezentacji Na zakończenie przedstaw podsumowanie - może to być jakiś cytat, sentencja, hasło. Nie zapomnij, że prezentacja ma swojego autora. Napisz o tym na początku i na końcu prezentacji. Jeżeli decydujesz się umieścić swoje nazwisko bądź logo swojej szkoły na każdym slajdzie, zadbaj, by nie był to główny element tego slajdu. Pamiętaj o podaniu wszystkich źródeł wykorzystanych do prezentacji (autorów i tytułów cytowanych utworów, wykorzystanych materiałów ilustracyjnych, itp.) - podaj je zgodnie z normą.


Pobierz ppt "KURS Z INFORMATYKI prowadzący: mgr Przemysław Głowacki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google