Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Celem projektu było sprawdzenie, czy podróże w czasie w wykorzystaniem komputera są możliwe Dowody potwierdzające ten fakt przedstawiono m.in. w postaci.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Celem projektu było sprawdzenie, czy podróże w czasie w wykorzystaniem komputera są możliwe Dowody potwierdzające ten fakt przedstawiono m.in. w postaci."— Zapis prezentacji:

1

2 Celem projektu było sprawdzenie, czy podróże w czasie w wykorzystaniem komputera są możliwe Dowody potwierdzające ten fakt przedstawiono m.in. w postaci przygotowanych prezentacji multimedialnych, których oglądanie pozwoli przenosić się w czasie Uczniowie na swoich WebFronter umieścili m.in.: Prezentacje obiektów przyrodniczych fotografowanych przez kilka miesięcy, Prezentacje aparatów fotograficznych, ubiorów, aut od najstarszych, Prezentacje, będącej osobistą wędrówką do dzieciństwa, Dowody pokazujące, że z zastosowaniem mediów można przenosić się w przyszłość, którą można wcześniej zaplanować, Dowody w postaci przykładów wykorzystania programów komputerowych do projektowania, czyli przenoszenia się w zaplanowaną przyszłość oraz programów modyfikujących rzeczywistość i informacji w Internecie ukazujących trwające badania naukowe dotyczące naukowego wyjaśnienia zjawiska podróży w czasie.

3 Podróże w czasie Podróż w przeszłość Świat techniki rowery Aparaty Motory telefony telefonia zegary Świat przyrody Śliwa Malina Podróż do dzieciństwa Świat mody Czas obecny Zamrażanie teraźniejszości Film ze studia telewizji Podróże w przyszłość Przyszłość a technologia Komputerowa Możliwości komputera Gadżety przyszłości kliknij w nazwę, by zobaczyć szczegóły

4 PREZENTACJA PROJEKTU PODRÓŻE W CZASIE PRZED KOMPUTEREM PREZENTACJA PROJEKTU PODRÓŻE W CZASIE PRZED KOMPUTEREM PODRÓŻE W CZASIE PRZED KOMPUTEREM PODRÓŻE W CZASIE PRZED KOMPUTEREM

5 Realizacja projektu było poszukiwaniem dowodów na potwierdzenie hipotezy, że podróże w czasie z zastosowaniem komputera są możliwe. Uczniowie pracowali w 3 przedziałach czasowych: przeszłość, współczesność i przyszłość. Wędrówkę w przeszłość odbyli w dziedzinach: techniki, natury, mody i życia osobistego. W poszukiwaniach wykorzystano: Literaturę Zasoby Internetu Wykonane przez siebie zdjęcia obserwowanym obiektom przyrodniczym Albumy z własnego dzieciństwa Rozmowy ze specjalistami w danej dziedzinie

6 Do każdej chwili można kiedyś powrócić, pod warunkiem, że zostanie zamrożona w czasie. Procesu tego można dokonać poprzez wykonanie zdjęcia albo zapisanie chwil za pomocą kamery. Analizy, jak wygląda proces wywoływania zdjęć uczniowie dokonali podczas wizyty w zakładzie fotograficznym, na podstawie dostępnych filmów w Youtuobe, informacji zawartych w Internecie (prezentacja). Natomiast wszystko, co wiąże się z utrwalaniem obrazu za pomocą kamery uczniowie zobaczyli w studiu telewizji Gawex w Szczecinku (reportaż filmowy).(prezentacja).reportaż filmowy).

7 Na podstawie dostępnych materiałów źródłowych (literatura, Internet, własne albumy fotograficzne, zdjęcia wykonane obiektom przyrodnicznym w okresie kilku tygodni), przygotowano prezentacje. PowerPoint pokazują zmiany zachodzące w czasie, w dziedzinach: Techniki-pokaz aparatów fotograficznych od najstarszych (prezentacja aparatów, zegarów, rowerów, motorów, telefonów, historiaprezentacja aparatów, zegarów, rowerówmotorówtelefonówhistoria telefonii telefonii) W świecie mody (prezentacja)(prezentacja W świecie przyrody (prezentacja)(prezentacja Świat swojego dzieciństwa (prezentacja)prezentacja)

8 Dowody na możliwość podróżowania z zastosowaniem multimediów w przyszłość przedstawiono z wykorzystaniem programów komputerowych do projektowania, czyli przenoszenia się w zaplanowaną przyszłość oraz programów modyfikujących obraz (prezentacja).(prezentacja). Naukowy punkt widzenia przeanalizowany został na podstawie czasopism naukowych i filmów przygotowanych przez badaczy tej dziedziny (zamieszczono je na WebFronter uczestników).


Pobierz ppt "Celem projektu było sprawdzenie, czy podróże w czasie w wykorzystaniem komputera są możliwe Dowody potwierdzające ten fakt przedstawiono m.in. w postaci."

Podobne prezentacje


Reklamy Google