Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wydarzenie, jakiego jeszcze nie było!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wydarzenie, jakiego jeszcze nie było!"— Zapis prezentacji:

1 Wydarzenie, jakiego jeszcze nie było!
Muzeum Mediów Wydarzenie, jakiego jeszcze nie było! W piątek r. aula szkolna na kilka godzin zamieniła się w Muzeum Mediów. Wystawę starych i nowych mediów przygotowała klasa II e (medialna). Tego dnia odwiedzili nasze muzeum niemal wszyscy uczniowie klas I i II oraz wielu nauczycieli. Zwiedzający mogli zobaczyć, a nawet dotknąć ponad 30 eksponatów „na żywo” oraz kilkanaście zdjęć związanych z rozwojem prasy, fotografii, radia, telewizji i nowych mediów.

2 Co to są media? Nowe media, które powstały pod koniec II poł. XX w. Możemy wśród nich wymienić: CD-ROM-y, DVD, gry komputerowe, komputery multimedialne, Internet. Opierają się na cyfrowej technice zapisu, dającej możliwość ingerencji i modyfikowania przekazów. Charakteryzuje je miniaturyzacja urządzeń, łatwiejszy interfejs użytkownika, integracja różnych mediów w jednym urządzeniu – multimedialność. Stare media dotychczasowe środki masowego przekazu są określane także jako media tradycyjne. Należą do nich: prasa oraz media elektroniczne oparte na technice analogowego zapisu (radio, telewizja, magnetofon).

3 Podczas zwiedzania spotkali się także z profesjonalną opieką przewodników, którzy krótko prezentowali historię danego medium oraz opowiadali o samych zgromadzonych na wystawie eksponatach. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

4  Przede wszystkim jednak spodobała się nieco starszym, którzy pamiętają jeszcze czasy tzw. PRL-u, bowiem wśród zbiorów znalazły się takie perełki, jak chociażby telewizor Neptun z początku lat 60. ubiegłego stulecia, czy maszyna do pisania z 1956 roku. Mamy nadzieję, że wydarzenie to stanie się coroczną tradycją szkoły i, że z roku na rok będziemy mogli prezentować Państwu coraz więcej eksponatów.

5 Akcesoria: Prasa: - Kamery - Aparaty - Maszyny do pisania
Gazeta Wyborcza Głos Pomorza

6 Akcesoria

7 Prasa

8 Telefony

9 Telewizory

10 Komputery

11

12 Radia

13

14

15

16

17

18 Pracę wykonały: Kamila Pluta i Martyna Burzyńska


Pobierz ppt "Wydarzenie, jakiego jeszcze nie było!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google