Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat Wolontariat to nieodpłatna praca dla społeczeństwa. Każdy może zaangażować się w tę działalność. Wolontariusze działają w wielu placówkach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat Wolontariat to nieodpłatna praca dla społeczeństwa. Każdy może zaangażować się w tę działalność. Wolontariusze działają w wielu placówkach."— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat Wolontariat to nieodpłatna praca dla społeczeństwa. Każdy może zaangażować się w tę działalność. Wolontariusze działają w wielu placówkach na różnych stanowiskach, o różnym charakterze. Poszczególne działy, które prezentujemy poniżej chcielibyśmy przedstawić w formie strony internetowej.

2 Świetlice środowiskowe

3 Jest to przede wszystkim praca z dziećmi. Wspólne odrabianie zadań domowych, pomoc w nauce, korepetycje, zabawa to podstawowe obowiązki wolontariuszy.

4 Świetlica środowiskowa przy ul. K. Pułaskiego 9

5 Praca w hospicjum Jest to praca wymagająca szczególnego poświęcenia dlatego zarówno Ty jak i nasza organizacja musimy mieć pewność, że jesteś odpowiednim kandydatem na wolontariusza. Jest to praca wymagająca szczególnego poświęcenia dlatego zarówno Ty jak i nasza organizacja musimy mieć pewność, że jesteś odpowiednim kandydatem na wolontariusza.

6 Jeżeli ukończyłeś 18 rok życia i jesteś w stanie podołać tej działalności zgłoś się do nas w celu umówienia się na rozmowę oraz wypełnienia testu psychologicznego.

7 E-wolontariat To miejsce gdzie możesz poznać innych wolontariuszy, korespondować z nimi, wymieniać się doświadczeniami oraz realizować wspólne projekty wolontariackie przez internet.

8

9 Wolontariusze środowiskowi Praca polega na pomaganiu w pracach domowych starszym oraz potrzebującym ludziom. W zakres obowiązków wchodzi: - zrobienie zakupów - posprzątanie mieszkania - wykonanie podstawowych obowiązków domowych - wypełnienie poleceń danych przez osobę, u której sprawujemy wolontariat

10 Godziny pracy to zasada umowna między wolontariuszem a odbiorcą.

11 Dom seniora Do obowiązków wolontariusza należy przede wszystkim spędzanie czasu ze starszymi ludźmi, pomoc w ich rehabilitacji oraz pomoc przy organizowanych wyjazdach/wyjściach.

12 Dom seniora „Dolomity” ul. Strzelców Bytomskich 450

13 Wolontariat w szpitalu na oddziale dziecięcym Podczas choroby dziecka ważne jest zadbanie o jego dobre samopoczucie. Nasi wolontariusze umożliwiają to poprzez wspólną zabawę, czytanie bajek itd.

14 Szpital nr 2 w Bytomiu ul. S. Batorego 15

15 Co nam daje wolontariat ? Dzięki wolontariatowi możemy poznać wielu ciekawy ludzi, mieć satysfakcje z czynienia dobra, ale przede wszystkim pomóc drugiemu człowiekowi. A przecież „dobro rodzi się wtedy, gdy zapominamy o sobie i pomagamy innym” (Lew Tołstoj)


Pobierz ppt "Wolontariat Wolontariat to nieodpłatna praca dla społeczeństwa. Każdy może zaangażować się w tę działalność. Wolontariusze działają w wielu placówkach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google