Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OTYŁOŚĆ Problemem współczesnej medycyny. Czym jest otyłość? OTYŁOŚĆ OTYŁOŚĆ - to przewlekła choroba spowodowana nadmierną podażą energii zawartej w pokarmach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OTYŁOŚĆ Problemem współczesnej medycyny. Czym jest otyłość? OTYŁOŚĆ OTYŁOŚĆ - to przewlekła choroba spowodowana nadmierną podażą energii zawartej w pokarmach."— Zapis prezentacji:

1 OTYŁOŚĆ Problemem współczesnej medycyny

2 Czym jest otyłość? OTYŁOŚĆ OTYŁOŚĆ - to przewlekła choroba spowodowana nadmierną podażą energii zawartej w pokarmach w stosunku do zapotrzebowania organizmu, skutkiem czego jest magazynowanie nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej.

3 Z roku na rok kłopoty z utrzymaniem właściwej masy ciała ma coraz więcej dzieci.

4

5 Otyłość w wieku dziecięcym jest istotnym czynnikiem ryzyka wystąpienia otyłości u dorosłych.

6 Otyłe dzieciństwo – otyła dorosłość

7 Najskuteczniejszą metodą zapobiegania nadwadze i otyłości wydaje się być zmiana niewłaściwych nawyków żywieniowych oraz regularna aktywność fizyczna.

8 Projekt przez nas proponowany polega na przedstawieniu najmłodszym w formie zabawy zdrowych nawyków.

9 Pomysł jest prosty. Polega na spotkaniach najmłodszych dzieci nie tylko ze specjalistami, choć i to jest ważne. Bo czy nie ciekawym doświadczeniem dla takiego malucha była by wizyta na zajęciach szkolnych np. dietetyka?

10 Ale nie tylko o kontakt tego typu chodzi. Miłą odmianą były by przecież również i odwiedziny dzieci przez ich starszych kolegów z naszego gimnazjum i przekazanie im w formie zabawy zdrowych nawyków.

11 Wystarczy przecież tak niewiele, chwila czasu, godzina w miesiącu poświęcona dzieciom. Czy to dużo? Według nas nie. Chwila naszego czasu poświęcona temu zagadnieniu, może znaczyć tak wiele. Pomóżmy dzieciom poznać zdrowy tryb życia. : )


Pobierz ppt "OTYŁOŚĆ Problemem współczesnej medycyny. Czym jest otyłość? OTYŁOŚĆ OTYŁOŚĆ - to przewlekła choroba spowodowana nadmierną podażą energii zawartej w pokarmach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google