Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na początek musieliśmy przygotować: wrzącą wodę, potrzebne sole, kamyk lub nitkę oraz słoiki. Później do słoika wlaliśmy wrzącą wodę. Do słoika z wrzącą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na początek musieliśmy przygotować: wrzącą wodę, potrzebne sole, kamyk lub nitkę oraz słoiki. Później do słoika wlaliśmy wrzącą wodę. Do słoika z wrzącą"— Zapis prezentacji:

1

2 Na początek musieliśmy przygotować: wrzącą wodę, potrzebne sole, kamyk lub nitkę oraz słoiki. Później do słoika wlaliśmy wrzącą wodę. Do słoika z wrzącą wodą dosypywaliśmy sól i rozpuszczaliśmy ją, tak aby powstał roztwór nasycony. Kiedy roztwór był już nasycony, przelewaliśmy go do drugiego słoika, aby to, co zostało na dnie, nie przelało się. Kiedy mieliśmy już gotowy roztwór nasycony, kładliśmy do niego kamień. Jeśli ktoś chciał hodować kryształy na nitce, musiał ją zawiesić na patyczku lub na szklanym pręciku. Później wystarczyło czekać, aż nasz kryształ wyrośnie.

3 Czy nam się uda? Precyzja jest bardzo ważna!

4

5

6

7


Pobierz ppt "Na początek musieliśmy przygotować: wrzącą wodę, potrzebne sole, kamyk lub nitkę oraz słoiki. Później do słoika wlaliśmy wrzącą wodę. Do słoika z wrzącą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google