Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja O Morzu ~~Wykonanie: Klaudia Myszkowska i Oliwia Prażmowska Z klasy IIIa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja O Morzu ~~Wykonanie: Klaudia Myszkowska i Oliwia Prażmowska Z klasy IIIa."— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja O Morzu ~~Wykonanie: Klaudia Myszkowska i Oliwia Prażmowska Z klasy IIIa.

2 Co to jest Morze? Morze – jest to część oceanu, która jest oddzielona od pozostałych jego części brzegami kontynentu. która jest oddzielona od pozostałych jego części brzegami kontynentu.

3 Ogólna powierzchnia mórz na Ziemi wynosi około

4 Morza możemy podzielić ze względu na położenie. Wyróżniamy morza dzielące się na otwarte przybrzeżne międzywyspowe międzykontynentalne wewnątrzkontynentalne, do których zaliczamy

5 Morze leżące wewnątrz jednego kontynentu. Jest ono otoczone ze wszystkich stron lądem, a z Morzem Północnym łączy go jedynie kilka płytkich cieśnin. Zdjęcie satelitarne Bałtyku w marcu 2000r.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28 Na obszarze zlewiska Bałtyku leży 9 wysoko uprzemysłowionych i dobrze rozwiniętych rolniczo państw, które zamieszkuje ponad 80 mln ludzi. Wszystko to sprawia, że powstaje tu ogromna ilość zanieczyszczeń, które w postaci ścieków lub drogą powietrzną trafiają ostatecznie do morza. Na obszarze zlewiska Bałtyku leży 9 wysoko uprzemysłowionych i dobrze rozwiniętych rolniczo państw, które zamieszkuje ponad 80 mln ludzi. Wszystko to sprawia, że powstaje tu ogromna ilość zanieczyszczeń, które w postaci ścieków lub drogą powietrzną trafiają ostatecznie do morza.

29

30

31 www.google.pl / google grafika www.google.pl / google grafika www.google.pl www.naszbaltyk.pl www.naszbaltyk.pl www.naszbaltyk.pl www.mp.umk.pl/index.php www.mp.umk.pl/index.php www.mp.umk.pl/index.php www.wikipedia.pl www.wikipedia.pl www.wikipedia.pl www.blog.onet.pl www.blog.onet.pl www.blog.onet.pl www.bloog.pl www.bloog.pl


Pobierz ppt "Prezentacja O Morzu ~~Wykonanie: Klaudia Myszkowska i Oliwia Prażmowska Z klasy IIIa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google