Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RATUJMY KANADYJSKIE FOKI !!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RATUJMY KANADYJSKIE FOKI !!!"— Zapis prezentacji:

1 RATUJMY KANADYJSKIE FOKI !!!

2 WESOŁY ŻYWOT FOKI: Foki to zwierzęta wodno – lądowe
WESOŁY ŻYWOT FOKI: Foki to zwierzęta wodno – lądowe. Podczas, gdy na lądzie są ociężałe i niezaradne, w wodzie okazują się być wspaniałymi pływakami. Są szybkie, zwinne i zdolne do rozmaitych akrobacji.

3 Nurkując, pozostają pod wodą zwykle do 10 minut. Śpią unosząc się
na powierzchni wody, pod wodą lub wylegują się na lądzie.

4 uwielbiają wygrzewać się na słońcu są bardzo rodzinne

5 SMUTNY LOS FOKI: W roku 2005 zabito dla futra ponad 317 tysięcy fok, co oznacza, że od rozpoczęcia polowań zabito już prawie MILION fok!

6 Znaczną część fok obdziera się ze skóry „ŻYWCEM”!
W 2001 roku niezależna grupa ekspertów weterynarii przeprowadziła sekcje ciał fok na miejscu polowania. W 42% przypadków orzeczono, że uszkodzenia czaszek są zbyt małe, by zagwarantować nieprzytomność zwierzęcia w trakcie odskórzania.

7 97% fok zabitych podczas komercyjnych polowań miała mniej niż 3 miesiące, a większość z nich poniżej jednego miesiąca. Wiele foczych szczeniąt nie zjadło jeszcze „prawdziwego” posiłku ani nie wykąpało się po raz pierwszy w morzu, kiedy zostały zabite.

8 „Wszyscy oni starają się usprawiedliwić swoje okrucieństwo, mówiąc, iż taki jest zwyczaj. Lecz zbrodnia nie przestaje być zbrodnią dlatego tylko, iż ją wielu popełnia.” Alcyone Krishnamurti

9 M. Ghandi WSTYDŹ SIĘ KANADO!!!
„Wielkość narodu i jego postęp moralny można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swymi zwierzętami.” M. Ghandi WSTYDŹ SIĘ KANADO!!!

10 bez szansy na ucieczkę…
bez szansy na życie… ?

11 Zgłoś się do nas po bezpłatne materiały i informacje
Przyłącz się do międzynarodowej kampanii na rzecz zaprzestania polowań na foki w Kanadzie! Pomóż, razem z VIVĄ! zakończyć ten okrutny proceder! Zgłoś się do nas po bezpłatne materiały i informacje dotyczące kampanii. Otrzymacie od nas ulotki, plakaty oraz film. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem strony:

12 Anna Samusionek Małgorzata Braunek
"Bóg dał człowiekowi we władanie świat z otaczającą go roślinnością i zwierzętami, by z nich korzystał i cieszył się nimi, ale także sprawował nad tym wszystkim opiekę. Bestialstwo i okrucieństwo nie może być tej władzy elementem!!! Zróbmy wszystko by zaprzestano takich praktyk. Może wystarczy, gdy na miejscu tych małych fok wyobrazimy sobie własne dziecko..." Anna Samusionek "Szacunek do zwierząt jest miarą naszego człowieczeństwa! Nie powinniśmy tolerować okrutnego postępowania wobec zwierząt, a zwłaszcza ich bestialskiego zabijania, w tym wypadku małych fok, które przecież też czują ból i strach, a wszystko dla kaprysu ‘modnych’ dam!" Małgorzata Braunek

13 Kasia Kowalska Agata Buzek
"Z całego serca popieram kampanię Vivy! wymierzoną przeciwko polowaniom na foki w Kanadzie!" Kasia Kowalska "Młode, śliczne, bezradne i zupełnie bezbronne, żywcem obdzierane ze skóry, żebyś miał nową kurtkę, nowe futerko... Chcesz tego? Ja nie chcę!!! Połączmy się w proteście przeciwko polowaniom na młode foki i produktom z foczych skór." Agata Buzek

14 NIKT NIE POTRZEBUJE OKRYCIA FOKI…
…OPRÓCZ FOKI!


Pobierz ppt "RATUJMY KANADYJSKIE FOKI !!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google