Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."— Zapis prezentacji:

1 Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA

2 Nazwa szkoły: Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni ID grupy: 98/10_P_G1 Opiekun: Małgorzata Łukaszewicz Kompetencja: Przedsiębiorczość Temat projektowy: Recykling na co dzień Semestr/rok szkolny: III / 2010 / 2011

3

4

5 W zależności od możliwości technologicznych odzyskany papier i tekturę można wykorzystać wt ó rnie do produkcji r ó żnych papier ó w i tektur makulaturowych. Kierunki zagospodarowania tych wyrob ó w to produkcja opakowań i tektur specjalnych, produkcja papier ó w graficznych - gł ó wnie gazetowych oraz produkcja papier ó w higienicznych (toaletowy i ręczniki).

6 Przetw ó rstwo tworzyw sztucznych jest w Polsce dość ograniczone, ale wykazuje pewien rozw ó j. Przeszkodą w rozwoju przetw ó rstwa jest szeroki asortyment, mieszaniny tworzyw sztucznych, spotykanych w odpadach komunalnych i trudności w identyfikacji i segregacji tworzyw. Podstawowe rodzaje tworzyw spotykanych w odpadach to: polietylen niskiej i wysokiej gęstości, politereftalen etylenu PET, polipropylen, polistyren i poliamid.

7 Najważniejsze – baterii i akumulatorków nie wyrzucać do kosza ze śmieciami! Powstają one w głównej mierze jako odpad wytwarzany przez gospodarstwa domowe. Baterie i akumulatory małogabarytowe zużywane są także w budownictwie, energetyce, handlu, łączności, transporcie i usługach serwisowych, w służbie zdrowia, w siłach zbrojnych i wszelkiego rodzaju służbach mundurowych, jak również w szkolnictwie oraz w instytucjach kulturalnych. Wszyscy ponosimy więc cząstkę odpowiedzialności za właściwe postępowanie z bateriami po wykorzystaniu zawartej w nich energii.

8 Aluminium jest metalem z którego wykonuje się puszki do napojów. Puszka na napoje jest jednym z "epokowych" wynalazków XX wieku, związanych z codziennym życiem konsumentów. Historia puszki nie jest długa. Zaczyna się w Ameryce w latach 60 ubiegłego stulecia. Technologia produkcji puszek z aluminium szybko rozprzestrzeniła się. Od tego czasu trwa triumfalny pochód tego opakowania przez światowe rynki.

9 Opony: Zużyte opony są odpadem, kt ó ry bardzo obciąża środowisko naturalne. Trwałość, kt ó ra stanowi największą zaletę w czasie użytkowania, jest jednocześnie przyczyną trudności w zagospodarowaniu opon po zakończeniu ich eksploatacji. Opony nie ulegają rozkładowi, a ze względu na swoją objętość wymagają dużej powierzchni magazynowania i specjalnie przygotowanego terenu.

10 Elektrośmieci to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Są nimi zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie.

11 Ekologiczny strój pary młodej ;) Strój pana młodego zrobiony jest z worków na śmieci biodegradowalne, a guziki to korki. A zielona kokarda zrobiona z papieru to symbol makulatury ! Sukienka panny młodej jest z worków biodegradowalnych, naszyjnik z korków a kwiaty z papieru ;) Przepięknie razem wyglądają !

12

13

14 Z badań i rozmów z naszymi rówieśnikami wynika, że nasza wiedza na temat recyklingu jest na stosunkowo wysokim poziomie; Większość z nas segreguje odpady, wykorzystując specjalne pojemniki; Jednakże zdecydowana większość uważa, że w naszym kraju sprawa recyklingu nie jest przez rząd traktowana poważnie – zbyt mały zakres uświadomienia ludzi i zbyt mało akcji propagujących ekologię oraz brak punktów skupu surowców.

15 Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT !!! jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 CZŁOWIEK – NAJLEPSZA INWESTYCJA


Pobierz ppt "Publikacja jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Prezentacja jest dystrybuowana bezpłatnie Projekt."

Podobne prezentacje


Reklamy Google