Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prąd wokół świata! Zobacz jak działa prąd.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prąd wokół świata! Zobacz jak działa prąd."— Zapis prezentacji:

1 Prąd wokół świata! Zobacz jak działa prąd

2 W naturze przykładami są wyładowania atmosferyczne, wiatr słoneczny, czy czynność komórek nerwowych, którym również towarzyszy przepływ prądu. W technice obwody prądu elektrycznego są masowo wykorzystywane w elektrotechnice i elektronice.

3 Prąd elektryczny jest w istocie ruchem cząstek obdarzonych ładunkiem, zwanych nośnikami ładunku. Umownie przyjęło się określać kierunek przepływu prądu poprzez opisanie ruchu ładunków dodatnich, niezależnie od tego jaki jest rzeczywisty znak i kierunek ruchu nośników w danym materiale.

4 Prąd elektryczny w przewodnikach płynie od potencjału wyższego, do potencjału niższego. By było to możliwe, w obwodzie zamkniętym musi znajdować się element, który zapewni dostarczenie nośników ładunku z punktów o niższym potencjale do punktów o wyższym potencjale, czyli w kierunku przeciwnym do działającego na nie pola elektrycznego

5 Prąd stały charakteryzuje się stałymi wartością natężenia oraz kierunkiem przepływu. Większość układów elektronicznych zasilana jest prądem stałym. Mogą być zasilane bezpośrednio z baterii lub akumulatorów.

6 Zaprezentuję wam wierszyk o prądzie.
Oto on: Raz mnie mocno kopnął prąd Wystrzelił niewiadomo skąd Czy z suszarki, czy z lodówki W której siedzą podłe mrówki Prąd jest ważny dla człowieka Lecz ja wolę obserwować Go z daleka Bo tak przyznam z własnej woli Jeśli kopnie - wtedy boli Jednak myślę też o plusach Dzięki niemu przyznać muszę Mam komputer, mam zabawki Mechaniczne - rzecz to jasna W telewizji sto obrazów Wszystkie włączam już, od razu Lecz gdy na prąd nie uważasz Wtedy idziesz do lekarza


Pobierz ppt "Prąd wokół świata! Zobacz jak działa prąd."

Podobne prezentacje


Reklamy Google