Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Dawid Kwiatkowski

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Dawid Kwiatkowski"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Dawid Kwiatkowski

2 I Prawo Kirchhoffa Prawo dotyczące przepływu prądu w rozgałęzieniach obwodu elektrycznego, sformułowane w 1845 roku przez Gustawa Kirchhoffa. Prawo to wynika z zasady zachowania ładunku czyli równania ciągłości.

3 I Prawo Kirchhoffa Dla węzła w obwodzie elektrycznym prawo to brzmi: Dla węzła obwodu elektrycznego suma algebraiczna natężeń prądów wpływających(+) i wypływających(–) jest równa 0.

4 I Prawo Kirchhoffa To prawo można również przedstawić w taki sposób: Suma natężeń prądów wpływających do węzła jest równa sumie natężeń prądów wypływających z tego węzła

5 II Prawo Kirchhoffa Zwane również prawem napięciowym, dotyczy bilansu napięć w zamkniętym obwodzie elektrycznym. Prawo to zostało sformułowane przez niemieckiego fizyka Gustava Kirchhoffa.

6 II Prawo Kirchhoffa Dla oczka w obwodzie elektrycznym prawo to brzmi: Dla oczka obwodu elektrycznego algebraiczna suma napięć źródłowych i odbiornikowych jest równa 0.

7 II Prawo Kirchhoffa To prawo można również przedstawić w taki sposób: Algebraiczna suma napięć źródłowych jest równa algebraicznej sumie napięć odbiornikowych.

8 II Prawo Kirchhoffa Aby napisać drugie prawo Kirchhoffa dla oczka należy dokonać następujące czynności: 1. Oznaczyć kierunki wszystkich napięć 2. Zaznaczyć kierunek obiegu oczka 3. Napięcia zgodne z kierunkiem obiegu przyjąć ze znakiem (+), przeciwne do obiegu oczka ze znakiem (-).

9 Źródła: http://www.edw.com.pl/ea/podprawa.html

10


Pobierz ppt "Autor: Dawid Kwiatkowski"

Podobne prezentacje


Reklamy Google