Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ!!!.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ!!!."— Zapis prezentacji:

1 NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ!!!

2 Koń trojański, trojan – określenie oprogramowania, które podszywając się pod przydatne lub ciekawe dla użytkownika aplikacje dodatkowo implementuje niepożądane, ukryte przed użytkownikiem różne funkcje (programy szpiegujące, bomby logiczne, furtki umożliwiające przejęcie kontroli nad systemem przez nieuprawnione osoby itp.). Nazwa pochodzi od mitologicznego konia trojańskiego. [źródło wikipedia] Robaki - zagnieżdżają się w komputerze i rozmnażają się. Kopiują się i same wysyłają swoje kopie do innych systemów. Są sprytne. Nie potrzebują żadnego nośnika, żeby się rozprzestrzeniać. Wirusy Makrowirusy - przenoszą się poprzez aplikacje biurowe Worda i Exela. Szczególnie lubią pliki z rozszerzeniem doc, xls, trf. Gdy raz się zagnieżdżą, każdy zapisany na dysku dokument staje się automatycznie nosicielem wirusa. Spyware - czyli programy szpiegujące (ich głównym celem jest zebranie informacji o użytkownikach komputerów m.in. danych osobowych,numerów kart płatniczych, haseł dostępu itd.)

3 Jak zapobiec? Najłatwiejszym sposobem zapobiegnięcie dostania się wirusa do naszego komputera jest instalacja ANTYWIRUSA , który po wykryciu automatycznie informuje nas o zagrożeniu oraz automatycznie usuwa go lub pokazuje nam wskazówki dotyczące jego usunięcia. Jednym z nich może być na przykład AVAST. Staraj się nie pobierać programów z niezaufanych stron internetowych, gdyż programy mogą okazać się wirusem lub same mogą zostać nim zainfekowane.

4 Po usunięciu - Na ile to możliwe najlepiej zmień hasła do stron internetowych, - Nie wchodź na strony, które ostatnio były przez Ciebie odwiedzane, Zapamiętaj jak usunąć wirusa i jak należy postępować po usunięciu.

5 Podsumowywując. -Nie pobieraj z nieznaych stron, -Zainstaluj antywirusa, -Nie otwieraj nieznanych linków. KONIEC.


Pobierz ppt "NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ!!!."

Podobne prezentacje


Reklamy Google