Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykładowca na zdjęciach z bardziej i mniej odległej przeszłości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykładowca na zdjęciach z bardziej i mniej odległej przeszłości"— Zapis prezentacji:

1 Wykładowca na zdjęciach z bardziej i mniej odległej przeszłości
dr hab. Jerzy Supernat Instytut Nauk Administracyjnych Uniwersytet Wrocławski

2 Konferencja zorganizowana przez studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego w drugiej połowie lat 70. (w budynku B przy ul. Kuźniczej). W środku prof. Tadeusz Kuta – wieloletni kierownik Zakładu Nauki Administracji w Instytucie Nauk Administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego. Z lewej Konrad Nowacki.

3 Od lewej: Jan Jeżewski, Andrzej Pakuła, Tadeusz Kuta i Jerzy Korczak.
Prof. Tadeusz Kuta w okolicach Lądka Zdroju z pracownikami Zakładu Nauki Administracji. Od lewej: Jan Jeżewski, Andrzej Pakuła, Tadeusz Kuta i Jerzy Korczak.

4 „W charakterystyce sylwetki naukowej Profesora Tadeusza Kuty nie można pominąć swoistej, a zarazem znanej cechy Jego pisarstwa: umiejętności łączenia trafnego i oryginalnego spojrzenia na badany przedmiot z niezwykle jasnym tokiem wywodów, przekonującym i dobitnym stylem wypowiedzi, formułowanych z niejednokrotnie ujawnianą znajomością literackiego kunsztu. Tego też: prostoty, precyzji sądu i rzetelności wymaga Profesor od swoich seminarzystów i młodych kolegów, zarówno w toku prowadzenia ich prac naukowych, jak też w licznych recenzjach prac doktorskich i habilitacyjnych”, ze Słowa wstępnego do zbioru prac ofiarowanego Profesorowi Tadeuszowi Kucie: Prawo CXLIII, Acta Universitatis Wratislaviensis no 857, Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław 1985. Na zdjęciu prof. Tadeusz Kuta w trakcie nieformalnego spotkania w Instytucie w dniu swoich imienin. W głębi prof. Ryszard Mastalski.

5 Pracownicy Instytutu Nauk Administracyjnych w (pierwszej
Pracownicy Instytutu Nauk Administracyjnych w (pierwszej?) połowie lat siedemdziesiątych. Od lewej: Jan Boć, Marcin Miemiec (w głębi), Jan Jeżewski, Adam Chełmoński i nieoceniona Hanna Kilijan (w głębi po prawej w płaszczu z dużymi guzikami).

6 Okazjonalny „wykład” w Hyde Parku
w Londynie na początku lat 90. Główne tematy w Speakers’ Corner w Hyde Parku to polityka, religia i szeroko rozumiane życie. Odnosząc się do życia – a fatal, hereditery disease cytowałem Johna H. Vossa: Who loves not women, wine and song, Remains a fool his whole life long.

7 U góry z lewej w Holandii w 1991 r. z prof
U góry z lewej w Holandii w 1991 r. z prof. Stanisławem Biernatem (w środku) i prof. Józefem Frąckowiakiem (z prawej) w Muzeum Kröller-Müller w Parku Narodowym Hoge Veluwe, w którym zwiedzający mają do dyspozycji 500 białych rowerów. U góry z prawej kilka lat później w Amsterdamie z Agnieszką Chrisidu-Budnik. U dołu z lewej w 1994 r. na wykładzie gościa z Holandii (z Nijmegen) na Wydziale Prawa i Administracji UWr. (w budynku A). U dołu z prawej z gośćmi z Holandii w znanym miejscu we Wrocławiu.

8 Instytut Nauk Administracyjnych, październik 1995 r
Instytut Nauk Administracyjnych, październik 1995 r. Od lewej: legenda Instytutu niezastąpiona Hanna Kilijan, Jerzy Supernat i dr James Groen z Kanady, który w latach w ramach programu Civic Education Project prowadził wykłady i seminaria na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, głównie z Comparative Public Administration. Obecnie jest urzędnikiem wysokiego szczebla kanadyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Pamiętamy i przesyłamy najlepsze myśli i pozdrowienia.

9 Budapeszt, lato 1996 r. Integracyjne spotkanie z uczestnikami (z Bułgarii, Rosji, Ukrainy i Łotwy) studium Corporate Governance in Market and Transition Economies na Central European University.

10 Nieformalne spotkanie w Instytucie 26 kwietnia 1997 r
Nieformalne spotkanie w Instytucie 26 kwietnia 1997 r. Od lewej: Barbara Kowalczyk, Lidia Klat-Wertelecka, Jolanta Blicharz, Elżbieta Lech (częściowo zasłonięta), Jerzy Supernat, Ewa Nowacka i Konrad Nowacki.

11 To samo spotkanie. Z prawej Jerzy Korczak. Trzy lata później we wrześniu 2000 r. spotkaliśmy się w nieporównanie większym gronie na Zjeździe Katedr Prawa i Postępowania Administracyjnego w Łodzi. Na kolejnych trzech slajdach na zdjęciach można zobaczyć dwadzieścia osób (głównie z Łodzi i Katowic) z ponad 200. uczestników tego wspaniałego pod każdym względem wydarzenia.

12 Stoją od lewej: Zbigniew Kmieciak, Barbara Jaworska-Dębska, Zofia Duniewska, Małgorzata Stahl, Marcin Janik, Paweł Witkowski, Przemysław Wlczyński, Ernest Knosala, Sławomir Fundowicz i Aleksander Marekwia. Siedzą od lewej: Rafał Budzisz, Monika Pawlak, Grzegorz Łaszczyca, Ewa Frankiewicz, Aneta Kaźmierska-Patrzyczna, Agnieszka Jaworowicz-Rudolf i Agnieszka Korzeniowska.

13 Od lewej: Zbigniew Kmieciak, Lidia Zacharko,
Ernest Knosala, Andrzej Matan, Barbara Jaworska-Dębska i Małgorzata Stahl.

14 Od lewej: Lidia Zacharko, Ernest Knosala, Barbara Wartenberg-Kempka i… Julian Tuwim.

15 Prof. Ernest Knosala wypromował
wielu doktorów oraz uczestniczył w charakterze recenzenta w licznych przewodach doktorskich i habilitacyjnych. Na zdjęciu z dr Ewą Pierzchałą po uroczystej promocji doktorskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach w 2006 r.

16 Okolicznościowe nieformalne spotkanie zakładowe jesienią 2004 r.
Siedzą od prawej: Adam Błaś, Agnieszka Chrisidu-Budnik i Andrzej Pakuła. Stoją od prawej: Jan Jeżewski, Kamila Kwaśnicka, Magdalena Tabernacka i Jerzy Supernat.

17 Dziękuję za uwagę.


Pobierz ppt "Wykładowca na zdjęciach z bardziej i mniej odległej przeszłości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google