Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczęszczanie do szkoły muzycznej to duża odpowiedzialność, ale też przyjemność. Co roku są testy wstępne i szkoła przyjmuje uczniów najbardziej uzdolnionych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczęszczanie do szkoły muzycznej to duża odpowiedzialność, ale też przyjemność. Co roku są testy wstępne i szkoła przyjmuje uczniów najbardziej uzdolnionych."— Zapis prezentacji:

1

2 Uczęszczanie do szkoły muzycznej to duża odpowiedzialność, ale też przyjemność. Co roku są testy wstępne i szkoła przyjmuje uczniów najbardziej uzdolnionych muzycznie. Następnie wybierane są instrumenty dla uczniów odpowiednie do ich zdolności i słuchu.

3 Gdy zaczniemy już chodzić do szkoły muzycznej, z czasem przybywa nam zajęć.

4 Wyróżniamy kilka przedmiotów, które z biegiem czasu będziemy mieć : - kształcenie słuchu - rytmika -dodatkowy instrument - instrument główny - audycje muzyczne - literatura muzyczna - zasady muzyki - harmonia

5 I STOPIEŃ - trwa 4 lub 6 lat, -Trzeba go ukończyć, aby dostać się na II stopień, - Wiedza wstępna, która potem jest rozwijana.

6 II STOPIEŃ - zawsze trwa 6 lat - Po ukończeniu można iść na studia muzyczne, np. Akademię - Szeroki zasób wiedzy

7 W Lesznie jest szkoła muzyczna I i II stopnia. Nosi ona nazwę : Państwowa Szkoła muzyczna I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie

8 Co kilka miesięcy odbywają się w naszej szkole lub w MOKu koncerty uczniów.

9

10

11 Dodatkowo każdy uczeń musi w szkole uczęszczać albo na zespół, albo na chór.

12 Co jakiś czas odbywają się również warsztaty. Przyjeżdżają na nie uczniowie z innych szkół.

13 Odbywają się też warsztaty w których bierze udział jeden uczeń. Gra on swój utwór, a potem z pomocą nauczyciela, który przyjeżdża z innej szkoły opracowuje ten utwór.

14 W szkole muzycznej odbywa się też wiele konkursów. Są one na różnym poziomie, dla różnych dziedzin, np. : - słuch - wiedza teoretyczna - instrumenty

15 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji. Wykonała Marta Markowska Kl. 2A Źródła :


Pobierz ppt "Uczęszczanie do szkoły muzycznej to duża odpowiedzialność, ale też przyjemność. Co roku są testy wstępne i szkoła przyjmuje uczniów najbardziej uzdolnionych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google