Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ryszard Riedel - Skazany na bluesa..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ryszard Riedel - Skazany na bluesa.."— Zapis prezentacji:

1 Ryszard Riedel - Skazany na bluesa..
Prezentację wykonała Jessica Jarosz.

2 Urodził się 7. września 1956 roku w Chorzowie, zmarł 30 lipca 1994.
Biografia Urodził się 7. września 1956 roku w Chorzowie, zmarł 30 lipca 1994. Powszechnie uznawany za jednego z najlepszych wokalistów w historii polskiej muzyki rockowej. Do zespołu Dżem dołączył w grudniu 1973 roku. Już od początku swojej kariery zaskakiwał wszystkich swoim głosem. Nigdy nie brał lekcji śpiewu, był samoukiem. Teksty jego piosenek miały bardzo często charakter autobiograficzny. Przez wiele lat współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, m.in. z Ryśkiem Skibińskim, Leszkiem Winderem, Nocną Zmianą Bluesa itp.

3 Został zabity przez swoją największą słabość – narkotyki.
Określany był jako „Ostatni hippis naszych czasów”.  Prowadzony przez niego tryb życia miał wiele negatywnych stron. Naznaczony był między innymi przez narkotyki ,a ponieważ zdominowały one jego życie, dochodziło do wielu spięć między nim, a zespołem. W maju 1994 został usunięty z Dżemu. Jako przyczynę członkowie zespołu podali niemożność dalszej współpracy. Zespół zawiesił swojego lidera, gdy ten przebywał w szpitalu. Umarł nie będąc już członkiem zespołu Dżem. Miał zaledwie 37 lat. Został zabity przez swoją największą słabość – narkotyki. Gdyby nie one, Ryszard Riedel miałby teraz 55 lat..

4 Filmy i książki Nakręcono kilka filmów dokumentalnych opowiadających historię jego życia: „Sen o Victorii” „Dżem” „Sie macie ludzie” Oraz film fabularny opierający się na jego życiu pt. „Skazany na bluesa” Napisano o nim także kilka książek biograficznych: - „Rysiek” - „Ballada o dziwnym zespole” - „Dżem – Kilka niedopowiedzianych słów” „Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla” Jemu także poświęcony jest Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla "Ku przestrodze"

5 Najlepszy utwór zespołu Dżem, według ankiety przeprowadzonej na stronie http://fanclub.dzem.com.pl :
Miejsce Tytuł Ilość głosów 1. Wehikuł czasu 4902 2. List do M. 3869 3. Sen o Victorii 3462 4. Whisky 3461 5. Autsajder 2361

6 „Czasem płaczę bo chce mi się płakać.
Wtedy czuję że uchodzi ze mnie zło.” -Dżem, Mała aleja róż. „Był jednym z niewielu, skazanych na bluesa. Ten wyrok dodawał mu sił” - Dżem, Skazany na bluesa

7 „Przestałem marzyć, jak człowiek nie marzy, umiera.”
-Ryszard Riedel „W życiu piękne są tylko chwile.” - Ryszard Riedel


Pobierz ppt "Ryszard Riedel - Skazany na bluesa.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google