Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czesław Mozil Czesław Śpiewa: Kiedy Cicha jest na scenie z ufnością dziecka poddaje się emocjom dźwięków. Imponuje mi jak panuje nad swoim głosem, bo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czesław Mozil Czesław Śpiewa: Kiedy Cicha jest na scenie z ufnością dziecka poddaje się emocjom dźwięków. Imponuje mi jak panuje nad swoim głosem, bo."— Zapis prezentacji:

1

2 Czesław Mozil Czesław Śpiewa: Kiedy Cicha jest na scenie z ufnością dziecka poddaje się emocjom dźwięków. Imponuje mi jak panuje nad swoim głosem, bo jednocześnie to, co robi jest mega spontaniczne. Tomasz Budzyński Armia: Cicha to najciekawsza osobowość wśród polskich wokalistek od lat. Marek Tercz - juror Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie Dziewczyna o niezwykłym darze od Boga. To kobieta orkiestra i największy talent wykonawczy w tym kraju

3 KAROLINA CICHA – wokalistka, aktorka, kompozytorka, multiinstrumentalistka. W latach 2005-2009 związana była z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych GARDZIENICE jako odtwór - czyni tytułowych ról w spektaklach Elekra i Ifigenia w A… Zadebiutowała płytowo w albumie GAJCY! wydanym przez Muzeum Powstania Warszaw - skiego. Piosenka "Miłość bez jutra" z tej płyty była wg. portalu INTERIA jednym z dziesięciu najlepszych utworów w muzyce rockowej 2009. W kolejnym roku nagrała płytę WWW. WAWA2010.PL z wła - snymi aranżacjami piosenek o Warszawie (na płycie wystąpili m.in. CZESŁAW ŚPIEWA, MAMADOU DIOUF, TITUS, T. BUDZYŃSKI, T. TYMAŃSKI). W 2010 roku pojawiła się jej płyta: Do ludożerców z muzyką do tekstów TADEUSZA RÓŻEWICZA. Ostatnio wydała album Miękkie maszyny, w którym po raz pierwszy Cicha wypowiada się jako autorka tekstów. Ukończyła polonistykę w Białymstoku ze stopniem doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. W dziedzinie muzyki jest samoukiem.

4 Koncertuje w kraju i za granicą. Gości z koncertami zarówno na międzynarodowych festiwalach rockowych ( Heineken Operer Festival w Gdyni 2011) jak i teatralnych (m.in. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. (2011), TEATROMANIA w Bytomiu (2011). W ramach Teatru Gardzienice, jako odtwórczyni tytułowej roli w przedstawieniu Ifigenia w A... Cicha performowała w Stanach Zjednoczonych, Egipcie, Grecji, Norwegii, na Łotwie a także w teatrze Narodowym w Warszawie i Starym w Krakowie. Wśród koncertów wymienić też trzeba: Plenerowe koncerty w Muzeum Powstania Warszawskiego retransmitowane w TVP. (2009, 2010); Koncerty w ramach Dni kultury polskiej w Berlinie (2011); Koncert w Monachijskm Anton-Fingerle Bildungszentrum organizowany przez stowarzyszenie Polonica ev (2007); Koncert w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (2011); Gościnny udział w koncercie Czesław Śpiewa obok K. Nosowskiej i Gaby Kulki. (Festiwal OFPA-2011)

5 Stypendium Ministra Kultury na skomponowanie i wykonanie muzycznego monodramu opartego na tekstach S. Themersona I miejsce na międzynarodowym Chansons Festival w Kolonii, Niemcy II miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Finalistka "Wielkiej Piątki" na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie Zdobywczyni Nagrody Głównej na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie

6 Cicha solo multiinstrumentalnie: Instrumentów jest kilka. Artystka jest jedna. Obsługuje niekiedy kilka instrumentów na raz. Przy klawiaturze, z akordeonem na ramionach, z bębnami, które obsługuje stopą, z looperem, samplerem i multiefektem sprawiać może chwilami wrażenie wielkiego muzycznego organizmu. Organizmu, z którego dobywa się głos o ogromnej skali i emocjonalności, głos, który jest czystą ekspresją. Cicha z zespołem: Karolina Cicha z zespołem gra muzykę, którą nazywa ROCKIEM EKLEKTYCZNYM - czyli inteligentnym rockiem, który czerpie siłę z różnych stylistyk muzycznych P odstawowy skład zespołu to: perkusja, gitary i bas. Każdy z muzyków w zespole kocha inny gatunek muzyczny. Stąd - kiedy się spotkają - rozwijają aranżacje w każdym dziwnym kierunku. Muzycy są w stanie podążać za nieskoordynowaną niekiedy wyobraźnią Cichej i nadawać jej śmiałym fuzjom stylistycznym odpowiedni wykop, podkręcając energię drzemiącą w kompozycjach.

7 bezpośredni z artystką: +48 505 539 120 email: cichamysza@wp.plcichamysza@wp.pl współpraca menagerska: Paulina Stypułkowska +48 790 019 624 paulina.stypulkowska@gmail.com paulina.stypulkowska@gmail.com karolinacicha.eu Fot. M. Łuczak, stylizacje: A. Czarnota


Pobierz ppt "Czesław Mozil Czesław Śpiewa: Kiedy Cicha jest na scenie z ufnością dziecka poddaje się emocjom dźwięków. Imponuje mi jak panuje nad swoim głosem, bo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google