Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

HISTORIA THE RASMUS Krótka historia zespołu. Początki Początki nie były wcale takie mistyczne... Lauri i Eero kumplowali się od małego, Pauliego poznali.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "HISTORIA THE RASMUS Krótka historia zespołu. Początki Początki nie były wcale takie mistyczne... Lauri i Eero kumplowali się od małego, Pauliego poznali."— Zapis prezentacji:

1 HISTORIA THE RASMUS Krótka historia zespołu

2

3 Początki Początki nie były wcale takie mistyczne... Lauri i Eero kumplowali się od małego, Pauliego poznali w gimnazjum. Pierwszy zespół założyli w 1994, w grudniu tego roku wystąpili po raz pierwszy w szkole pod nazwą Sputnik. Próby odbywały się w piwnicu u Pauliego. Grali wtedy dużo Nirvany i Metalliki. Nazwa RASMUS pochodzi od słowa "trashmosh"(które podobno przyśniło się Lauriemu), chociaż jest to też duńskie imie męskie oraz tytuł książki Astrid Lindgren.

4 1995-1997 W 1995 roku, kiedy chłopcy grali w klubie Oranssi, zauważył ich Teja Kotilainen, przyszły manager, który chciał nagrać z nimi kilka piosenek. W grudniu tego roku wypuścili swoją pierwszą plytę demo - "1st", po czym podpisali kontrakt z Warner i w maju 1996 wydali plytę "PEEP", która uzyskała status złotej. Dużo czasu zajęło im koncertowanie, po czym zabrali się do nagrywania wydanej w 1997 roku płyty "PLAYBOYS", która równierz uzyskała status złotej. Potem posypały się fińskie nagrody Grammy (tam zwane "Emma"), zespół umocnił swoją pozycję na fińskiej scenie muzycznej

5

6 1998-2002 1998 rok przyniósł kolejną płytę - "HELLOFATESTER", a singiel promujący to wydawnictwo został mianowany najlepszym w 1999. W 2000 roku zespół opuścił dotychczasowy perkusista Janne, a zastąpił go Aki. Po dwóch latach przerwy zespół zmienił wydawcę na Playground Music Scandinavia (przedtem wydali jeszcze dla Warner album o charakterze składanki - "HELL OF A COLLECTION") i zabrał się do pracy nad płytą "INTO", którą promował singiel "F-F-F-Falling" (uzyskał status platymowego). "INTO" sprzedał się w nakładzie 67 000 (jak na Finlandie to dużo) i zarobił podwójną platynę.

7 2003 W chwili obecnej, po wydaniu płyty "DEAD LETTERS" w Skandynawii (gdzie jest ona olbrzymim hitem ), chłopaki chłopaki podbili Europę, w Niemczech teledysk "In The Shadows" śmiga na tamtejszych stacjach telewizyjnych po kilkanaście razy dziennie, a i od września można ich usłyszeć na naszych stacjach radiowych

8


Pobierz ppt "HISTORIA THE RASMUS Krótka historia zespołu. Początki Początki nie były wcale takie mistyczne... Lauri i Eero kumplowali się od małego, Pauliego poznali."

Podobne prezentacje


Reklamy Google