Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Angelika Balińska Gabrysia Morawska kl .III a Lp

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Angelika Balińska Gabrysia Morawska kl .III a Lp"— Zapis prezentacji:

1 Angelika Balińska Gabrysia Morawska kl .III a Lp
Seriale ; Sitcomy Angelika Balińska Gabrysia Morawska kl .III a Lp

2 Seriale ; Rodzaje seriali :
Serial telewizyjny – wieloodcinkowy telewizyjny serial filmowy lub wieloodcinkowa telenowela . Największymi zagranicznymi stacjami telewizyjnymi, które produkują seriale są : CBS , NBC, Televisa i najpopularniejsza z nich to stacja Fox .W Polsce są to stacje POLSAT ,TVP2,TVN . Rodzaje seriali : Dokumentalne Komediowe Kryminalne Sensacyjne Historyczne Młodzieżowe Animowane itd.

3 Przykładowe seriale : „BrzydUla” (serial obecnie popularny na całym świecie wyprodukowany w różnych wersjach językowych m.in Polskim i Niemieckim) „Sędzia Anna Maria Wesołowska” „Detektywi” „Miodowe lata” „Dr House” „Ostry dyżur” „Zbuntowani” „Moda na sukces” „Agenci NCIS”

4 Ankieta :Oglądalność seriali i ich wpływ na życie badanych
Próba: 20 osób 90% - kobiety 75% - osoby poniżej 20 roku życia 90% badanych deklaruje, że ogląda seriale.

5 Seriale cieszące się największą popularnością wśród naszych respondentów:
„W-11”, „Na Wspólnej”, „Magda M” (60%); „39 i pół”, „M jak miłość”, „Detektywi” (55%); „Sędzia Anna Maria Wesołowska” (50%); „Brzydula”, „Świat wg Kiepskich” (45%).

6 Negatywny /pozytywny wpływ :
85% badanych stwierdza, że lubi tego typu programy telewizyjne. 70% badanych uważa, że seriale mają zły wpływ na otaczających ich ludzi. W 1830 roku Marie-Henri Beyle, zwany jako Stendhal zawarł w swojej powieści „Czerwone i czarne” słynne słowa „...powieść to jest zwierciadło przechadzające się po gościńcu. To odbija lazur nieba, to błoto przydrożnej kałuży.” Dziś owym zwierciadłem można bez wątpienia nazwać seriale. Seriale obyczajowe pozwalają nam poczuć, że nie jesteśmy ze swoimi zmartwieniami odosobnieni, stanowią źródło 'wiedzy na temat stylów życia i zachowań, a także sposobów radzenia sobie w najróżniejszych życiowych sytuacjach, także tych tragicznych.'* Pomagają oderwać się od szarej rzeczywistości, problemów.

7 Niestety, seriale mają również wady
Niestety, seriale mają również wady. Przede wszystkim jest to zatracanie obrazu rzeczywistego świata – widzowie przestają rozróżniać, co jest fikcją telewizyjną, a co prawdziwym życiem, nierzadko nie zauważają różnicy pomiędzy wykreowaną rolą, a prawdziwą osobowością aktora. Zbytnie utożsamianie się z bohaterami seriali doprowadza do sytuacji, kiedy nie potrafimy żyć własnym życiem. 'Podziw dla serialowych bohaterów i potrzeba stania się choć trochę podobnymi do nich zwykle nie kończy się na tylko czysto zewnętrznej manifestacji swojej sympatii do danej postaci. Jej sposób zachowania i styl życia równie chętnie są powielane przez wiernych widzów. Wybór studiów, zawodu czy sposobu spędzania wolnego czasu w wielu przypadkach ma swoje uzasadnienie właśnie w wysokiej oglądalności którejś z produkcji.'* Zaczynamy się uzależniać od danego serialu, spędzamy przed telewizorem coraz więcej czasu, a nieobejrzenie nawet jednego odcinka powoduje w nas frustrację – dochodzi do konfliktów z innymi członkami rodziny, którzy wolą obejrzeć coś innego lub chcieliby spędzić czas w inny sposób. Seriale komediowe prezentują płytki humor, wyśmiewane są wartości i postawy przeciętnych ludzi. Fabuła seriali jest pisana wg schematów, przewidywalna, porusza mało ambitne tematy. Sztuką jest odnaleźć w tym wszystkim złoty środek i dać się wciągnąć w wymyśloną rzeczywistość. * „W życiu jak w serialu”, Justyna Szymańska, Portal o2.pl Wiadomości [W życiu jak w serialu]

8 Sitcomy Sitcomy z ang. „situation comedy ”,czyli komedia sytuacyjna jest to rodzaj serialu komediowego , który składa się z odcinków stanowiących odrębną całość ,mających tych samych bohaterów i rozgrywanych w tej samej scenerii ,którego cechą szczególną jest dograny śmiech publiczności ,mających za zadnie podkreślić zabawny charakter sceny lub dialogu. Ten rodzaj sztuki filmowej zapoczątkowano w USA. Do amerykańskiej klasyki należą : „Pełna chata”, „Świat według Bundych”, „Krok za krokiem”, „Przyjaciele”. Ważnym ośrodkiem jest też Wielka Brytania skąd pochodzą „Allo Allo” , „Czarna żmija” czy „Pan wzywał ,Milordzie ?”-* Brytyjskie sitcomy bywają często nazywane britcomami.

9 Sitcomy w Polsce są: 13 posterunek (*pierwszy sitcom w Polsce )
Miodowe lata Niania Świat według Kiepskich Daleko od noszy Hela w opałach

10 Multimedialna prezentacja niektórych sitcomów :
„13 posterunek” „ Świat według Kiepskich”

11 „M I O D W E L A T A” „P R Z Y J A C I E L E”

12 Podsumowanie: Charakterystyczną cechą tych seriali jest śmiech publiczności po każdym z gagów . Realizuje się to na różne sposoby: kręcenie z udziałem publiczności wyświetlenie gotowych materiałów publiczności nakładanie sztucznego śmiechu Sitcomy mogą trwać wiele lat kiedy cieszą się duża sympatią u widzów, jednak kiedy oglądalność jest nie wielka wtedy emisja zostaje zakończona . Najczęściej odcinki sitcomów są ze sobą powiązane jedynie bohaterami i miejscami akcji, choć czasami zupełnie sobie zaprzeczają.

13 KONIEC THE END


Pobierz ppt "Angelika Balińska Gabrysia Morawska kl .III a Lp"

Podobne prezentacje


Reklamy Google