Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TO MY – KLASA Ib Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce TO MY – KLASA Ib Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TO MY – KLASA Ib Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce TO MY – KLASA Ib Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce."— Zapis prezentacji:

1 TO MY – KLASA Ib Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce TO MY – KLASA Ib Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce

2  W klasie IB już w pierwszym dniu pobytu dzieci w szkole wychowawczyni w obecności Rodziców przeprowadziła pogadankę o potrzebie jedzenia małego śniadanka i zabierania do szkoły maluśkich kanapek, takich na jednego „gryza”.  Dzieci tak to wzięły do serduszek, że nawet niejadki zaczęły w szkole jeść śniadanka. Każdego dnia o 8:45 dzieci zasiadały do wspólnego jedzenia.  Ale 8 listopada 2013 roku o godzinie 8:45 dzieci nie zasiadły do jedzenia. Zabrały się do pracy: same przygotowywały kanapki. Był podział obowiązków: jedni smarowali chleb masłem, drudzy myli i przygotowywali warzywa, inni układali na kromkach chleba ser, wędlinę, sałatę, paprykę, pomidorki, rzodkiewkę i sypali szczypiorek. Talerze z kanapkami ustawiono na wspólnym stole. Na stolikach dyżurni rozłożyli serwetki, pani przygotowała napój – kawę zbożową z mlekiem. Uczniowie wyjęli z tornistrów śniadanko od mamy i rozpoczęła się klasowa „uczta”. Wspólne śniadanie, apetyczne kanapki przygotowane samodzielnie smakowały nadzwyczajnie, a te od mam zostały na następne przerwy. Dzieci je zjedzą, gdy poczują głód.  Przy dobrej organizacji pracy w ciągu 20 minut dzieci przygotowały kanapki i ze smakiem je zjadły. 

3 Rano pani przyniosła do klasy różne produkty i była lekcja - Dbamy o zdrowie. Niektórzy z nas są bardzo samodzielni i potrafimy posługiwać się nożem. Po krótkiej instrukcji o bezpieczeństwie zabraliśmy się do dzieła!

4 Ślinka leciała, każdy się oblizywał, ale trzeba było pracować.

5 Bardzo szybko talerze zapełniły się po brzegi kanapkami: chlebek, masełko, listek sałaty, wędlina lub ser żółty i odrobina papryki czerwonej.

6 I wtedy do „szwedzkiego stołu” każdy podchodził i dobierał takie warzywko, na jakie miał chęć: szczypiorek, rzodkiewka, pomidorek, papryka – kanapka ma być kolorowa, pachnąca i smaczna.

7 Z tornistrów dzieci wyjęły drugie śniadanie od mamy...

8 ... Jednak zapachy warzyw były tak silne, że kanapka „klasowa” zwyciężyła...

9 ... Jeszcze owoce na deser i napój – kawa zbożowa czy napój z „Tymbarka” – co zwycięży?

10  Chlebek, serek, pomidorek,  Na to posyp szczypiorek  I będzie wspaniały humorek.  Jedzonko lepiej smakuje,  Gdy cię kolega poczęstuje.   Wezmę pieniążki ze skarbonki,  Po lekcjach pobiegnę do „Biedronki”.  Kupię tam truskawki, jogurcik i serek  Zrobię w domu z mamą zdrowy deserek.  A gdy pełny brzuszek to lepiej pracuje główka.  Po śniadaniu powstała ta wspólna rymowanka.   wychowawczyni Alina Moroz


Pobierz ppt "TO MY – KLASA Ib Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce TO MY – KLASA Ib Szkoła Podstawowa nr 5 w Hajnówce."

Podobne prezentacje


Reklamy Google