Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słoneczka – Legenda o Warsie i Sawie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słoneczka – Legenda o Warsie i Sawie"— Zapis prezentacji:

1 Słoneczka – Legenda o Warsie i Sawie
r. dzieci z grupy Słoneczek wzięły udział w Konkursie Książki "Biblioteczka Maluszka". Tematem realizowanym w marcu był temat - "W krainie baśni i legend". Postanowiliśmy dowiedzieć jak to się stało, że kiedyś dawno temu powstało nasze miasto - Warszawa. Na koniec oglądaliśmy zdjęcia na tablicy multimedialnej przedstawiający pomnik Syrenki nad Wisłą i na Starym Mieście oraz herb naszego miasta z syrenką trzymającą tarczę i miecz.

2 Dzień przed fotorelacją przygotowaliśmy tło do naszej pracy plastycznej. Każdy pomalował kartkę na zielono - niebieskie barwy. Wszystkie tła były wyjątkowe.

3 Nasze zajęcia oparliśmy na książce Wandy Chotomskiej pt
Nasze zajęcia oparliśmy na książce Wandy Chotomskiej pt. "Legendy Polskie". Dowidzieliśmy się co to znaczy, że opowieść jest LEGENDĄ. Uważnie słuchaliśmy legendy polskiej i z zaciekawieniem oglądaliśmy teatrzyk, w którym użyte zostały rekwizyty: Warsa, Syreny, Sawy, Łodzi, Piorunów, Fal, Wiatru, Miecza, Tarczy. Wiemy już jak wyglądała syrena morska i kim była. Oglądaliśmy również jakie skarby może kryć głębokie marze: muszle różnej wielkości i rozmaitych kształtów, stworzonka morskie - koniki, nadymkę, rozgwiazę.

4

5

6 "Siedem fal mnie strzeże i siedem błyskawic, kto się ich nie boi, niech się tutaj zjawi.."

7 Następnie zabraliśmy się za tworzenie wspaniałych ogonów morskich syren i wyobrażaliśmy sobie jak one mogły wyglądać.

8

9 Piękne prace przedszkolaków - każdy projekt ogona Syrenki warszawskiej jest wyjątkowy i oryginalny.


Pobierz ppt "Słoneczka – Legenda o Warsie i Sawie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google