Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Słoneczka – Legenda o Warsie i Sawie 27.03.2015 r. dzieci z grupy Słoneczek wzięły udział w Konkursie Książki "Biblioteczka Maluszka". Tematem realizowanym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Słoneczka – Legenda o Warsie i Sawie 27.03.2015 r. dzieci z grupy Słoneczek wzięły udział w Konkursie Książki "Biblioteczka Maluszka". Tematem realizowanym."— Zapis prezentacji:

1 Słoneczka – Legenda o Warsie i Sawie 27.03.2015 r. dzieci z grupy Słoneczek wzięły udział w Konkursie Książki "Biblioteczka Maluszka". Tematem realizowanym w marcu był temat - "W krainie baśni i legend". Postanowiliśmy dowiedzieć jak to się stało, że kiedyś dawno temu powstało nasze miasto - Warszawa. Na koniec oglądaliśmy zdjęcia na tablicy multimedialnej przedstawiający pomnik Syrenki nad Wisłą i na Starym Mieście oraz herb naszego miasta z syrenką trzymającą tarczę i miecz.

2 Dzień przed fotorelacją przygotowaliśmy tło do naszej pracy plastycznej. Każdy pomalował kartkę na zielono - niebieskie barwy. Wszystkie tła były wyjątkowe.

3 Nasze zajęcia oparliśmy na książce Wandy Chotomskiej pt. "Legendy Polskie". Dowidzieliśmy się co to znaczy, że opowieść jest LEGENDĄ. Uważnie słuchaliśmy legendy polskiej i z zaciekawieniem oglądaliśmy teatrzyk, w którym użyte zostały rekwizyty: Warsa, Syreny, Sawy, Łodzi, Piorunów, Fal, Wiatru, Miecza, Tarczy. Wiemy już jak wyglądała syrena morska i kim była. Oglądaliśmy również jakie skarby może kryć głębokie marze: muszle różnej wielkości i rozmaitych kształtów, stworzonka morskie - koniki, nadymkę, rozgwiazę.

4

5

6 " Siedem fal mnie strzeże i siedem błyskawic, kto się ich nie boi, niech się tutaj zjawi.."

7 Następnie zabraliśmy się za tworzenie wspaniałych ogonów morskich syren i wyobrażaliśmy sobie jak one mogły wyglądać.

8

9 Piękne prace przedszkolaków - każdy projekt ogona Syrenki warszawskiej jest wyjątkowy i oryginalny.


Pobierz ppt "Słoneczka – Legenda o Warsie i Sawie 27.03.2015 r. dzieci z grupy Słoneczek wzięły udział w Konkursie Książki "Biblioteczka Maluszka". Tematem realizowanym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google