Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasi partnerzy: Collège Jean Rostand (DRAGUIGNAN, Francja) Colegiul Tehnic "Ioan Ciordaş" (Beius, Rumunia)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasi partnerzy: Collège Jean Rostand (DRAGUIGNAN, Francja) Colegiul Tehnic "Ioan Ciordaş" (Beius, Rumunia)"— Zapis prezentacji:

1

2 Nasi partnerzy: Collège Jean Rostand (DRAGUIGNAN, Francja) Colegiul Tehnic "Ioan Ciordaş" (Beius, Rumunia)

3 Projekt dotyczy trójkątów w matematyce, nauce i sztuce. Partnerskie szkoły realizują te same aktywności, a wyniki swojej pracy przedstawiają na platformie TwinSpace. Zrealizowaliśmy wspólnie następujące zadania: Our pupils Our pupils, w ramach którego zaprezentowaliśmy się naszym partnerom poprzez prezentację przygotowaną w formie książeczki elektronicznej: Chętni uczniowie mogli nagrać swoje wypowiedzi:

4 Our school Our school – przygotowaliśmy krótki film prezentujący naszą szkołę: film film

5 Wysłaliśmy widokówki z Wrocławia do uczniów z Draguignan i Beius:

6 Otrzymaliśmy także kartki od naszych partnerów z Francji i Rumunii:

7 Konkurs rysunkowy dotyczący trójkątów – każdy uczestnik przygotowywał swój rysunek. Zwycięzcy zostali wyłonieni drogą głosowania poprzez forum na platformie TwinSpace. Polscy zwycięzcy zostali nagrodzeni przez uczniów z Francji i Rumunii: I nagroda: Paulina S. II nagroda: Martyna B. III nagroda: Bartosz C. I nagroda: Martyna B. II nagroda: Paulina S. III nagroda: Bartosz C.

8 Słownictwo dotyczące trójkątów Słownictwo dotyczące trójkątów – poznawaliśmy angielskie zwroty związane z trójkątami. Rozwiązywaliśmy karty pracy przygotowane przez naszego opiekuna – oczywiście w języku angielskim!

9 Aby utrwalać słownictwo związane z tematem projektu opracowywaliśmy krzyżówki w języku angielskim:

10 Nakręciliśmy filmiki o konstrukcjach trójkątów równobocznych, równoramiennych i różnobocznych, do których dodaliśmy angielskie tłumaczenia: konstrukcja trójkąta równoramiennego konstrukcja trójkąta równoramiennego

11 Christmas cards Christmas cards – wymieniliśmy się życzeniami świątecznymi i noworocznymi oraz słodyczami z partnerami w szkołach w Beius i Draguignan:

12 Trójkąty w nauce Trójkąty w nauce – poznaliśmy nowe zagadnienia związane z tematem projektu: trójkąt Pascala i trójkąt Sierpińskiego. Opracowaliśmy w języku angielskim prezentacje o tych trójkątach. Słownictwa poszukiwaliśmy na anglojęzycznych stronach matematycznych. Slajdy z prezentacji o trójkącie Pascala Slajdy z prezentacji o trójkącie Sierpińskiego

13 Poszukiwaliśmy ciekawych własności trójkąta Pascala. Efekty zamieściliśmy w kolejnej prezentacji: Liczby podzielne przez 2 Liczby podzielne przez 4

14 Na zajęciach poznaliśmy także liczby trójkątne:

15 Easter cards Easter cards – przesyłaliśmy życzeniami do partnerów w szkołach we Francji i Rumunii. Od naszych kolegów również otrzymaliśmy życzenia:

16 Konkurs fotograficzny Konkurs fotograficzny – wykonywaliśmy zdjęcia, na których musiał wystąpić trójkąt. Naszym kolegom i koleżankom z Francji i Rumunii najbardziej podobały się zdjęcia Victorii, Marcina i Kamili:

17 Nagrody dla naszego projektu:

18

19


Pobierz ppt "Nasi partnerzy: Collège Jean Rostand (DRAGUIGNAN, Francja) Colegiul Tehnic "Ioan Ciordaş" (Beius, Rumunia)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google