Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE"— Zapis prezentacji:

1 MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE
BIURO NIERUCHOMOŚCI

2 „Matematyka to najszlachetniejsza i najbardziej abstrakcyjna ze wszystkich nauk, nosząc koronę wysoko ku górze, korzeniami musi głęboko tkwić w ziemi” (Evariste Galois)

3 Spis treści: Wynajmowanie/kupowanie domów/mieszkań Pola powierzchni
Objętość Procenty (rabaty, promocje, obniżki, prowizje od sprzedaży) Architektura (figury przestrzenne i płaskie) „Bez matematyki jesteśmy ślepi” (Alain Badiou)

4 „Do poznania matematyki nie prowadzi królewska droga”
Każdy z nas ma dom! Dom to miejsce, w którym mieszkamy, niezależnie czy jest to małe, przytulne mieszkanie, czy duży dom, dla każdego człowieka jest najważniejszym miejscem w życiu. Tam wypoczywamy, spożywamy posiłki, przyjmujemy gości, odrabiamy lekcje i cieszymy się towarzystwem najbliższych. To dom daje nam poczucie bezpieczeństwa i kształtuje naszą tożsamość. Zgodnie z zasadą, iż matematyka jest wszędzie, także tutaj znajduje ona wielorakie zastosowanie. Mało tego. Bez niej zginęlibyśmy w gąszczu cen prowizji, przygniotłyby nas pola powierzchni ścian i przydusiły objętości salonów. „Do poznania matematyki nie prowadzi królewska droga” (Euklides)

5 Biuro nieruchomości Co to właściwie jest? Biuro nieruchomości jest działalnością, która ma na celu przyczynić się do sprzedaży konkretnej nieruchomości. Właściciel więc szuka tych, którzy mają nieruchomość na sprzedanie, a następnie pośredniczy w tym sprzedaniu, pobierając za to konkretne wynagrodzenie. Zdecydowanie wygodniej i prościej jest zdecydować się na wizytę w takim biurze, kiedy poszukuje się nieruchomości, niż przeglądać ogłoszenia, które nie zawsze są wystarczająco interesujące. Z pewnością biura nieruchomości mają swoje plusy i wady, ale tych plusów jest znacznie więcej. Biuro nieruchomości w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej znane i cenione przede wszystkim za skuteczność. „Matematyka jest uniwersalna: nie ma rzeczy, która by była jej obca” ( Hugo Steinhaus)

6 Pola powierzchni figur
Najważniejszą rzeczą gdy kupujemy dom lub mieszkanie, jest ustalenie jaka powierzchnia jest nam potrzebna. Dlatego musimy obliczyć pola powierzchni pomieszczeń. Pomieszczenia zazwyczaj mają kształt prostokąta lub kwadratu. W celu obliczenia pola powierzchni takiego pomieszczenia stosujemy prosty wzór: Pole = a x b lub a x a I sprawdzamy czy otrzymana powierzchnia nas satysfakcjonuje. Pole powierzchni przyda się też przy zakupie dywanów, płytek, firan czy tapet. „Matematyka jest miarą wszystkiego” ( Arystoteles)

7 Objętość figur przestrzennych
Każde pomieszczenie w naszym nowym lokum ma pewną objętość, którą możemy obliczyć stosując odpowiedni wzór matematyczny. V = długość x szerokość x wysokość Jednostki objętości: 1 mm3 = 1mililitr 1 cm3 =1 000 mm3 1 dm3= cm3 =1 litr 1 hektolitr = 100 l 1 m3 = dm3 = cm3 1 km3 = m3 „Liczby rządzą światem” (Pitagoras)

8 Procenty (rabaty, promocje, prowizje)
Podczas transakcji w biurze nieruchomości przyda się zarówno umiejętność prowadzenia negocjacji jak i znajomość procentów. Należy starać się otrzymać jak najwyższy rabat, który najczęściej określany jest w procentach. Szybkie przeliczenie otrzymanego rabatu od ceny naszej nieruchomości pozwoli nam na podjęcie trafnej decyzji. Umiejętności te będą bardzo pomocne także w banku, gdzie będziemy szukać finansowania naszej inwestycji. Sprawność w posługiwaniu się obliczeniami procentowymi przydaje się też w trakcie ustalania prowizji, czyli zapłaty dla naszego biura za pomoc w transakcji. „Wszystko należy upraszczać jak tylko można, ale nie bardziej” (Albert Einstein)

9 Architektura (figury przestrzenne i płaskie)
Każde pomieszczenie w naszym nowym domu jest formą jakiejś bryły np. prostopadłościanu, sześcianu, walca itp. Każdy budynek, od najprostszego do wielkich, monumentalnych budowli jest kombinacją różnych brył. Od fantazji architekta zależy, jak je ułoży względem siebie, by zachwycały ludzi swym pięknem.

10 Diagramy w biurze nieruchomości
Diagram procentowy to jeden ze sposobów przedstawiania danych liczbowych. Wyniki badania pokazały, że z usług pośredników w obrocie nieruchomościami korzysta prawie 69 proc. respondentów. „W każdej nauce jest tyle prawdy ile jest w niej matematyki” (Immanuel Kant)

11 „ Matematyka podobna jest do wieży, której fundamenty położono przed wiekami, a do której dobudowuje się coraz wyższe piętra. Aby zobaczyć postęp budowy, trzeba iść na piętro najwyższe, a schody są strome i składają się z licznych stopni. Rzeczą popularyzatora jest zabrać słuchacza do windy, z której nie zobaczy ani pośrednich pięter, ani pracą wieków ozdobionych komnat, ale przekona się, że gmach jest wysoki i że wciąż rośnie” Autor: Hugo Steinhaus

12 Źródła: PTEDRN Powszechne Towarzystwo Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości WIKIPEDIA Google Grafika – zdjęcia „Matematyka wokół nas” - podręcznik

13 Szkoła Podstawowa nr 1 w Żywcu
Dziękuję za uwagę! Wykonanie: Martyna Wika kl. 6a Szkoła Podstawowa nr 1 w Żywcu


Pobierz ppt "MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google