Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Gniewkowo usytuowane jest w zachodniej części Kujaw, zajmuje część powiatów: inowrocławskiego; aleksandrowskiego i toruńskiego. Jego obszar.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Gniewkowo usytuowane jest w zachodniej części Kujaw, zajmuje część powiatów: inowrocławskiego; aleksandrowskiego i toruńskiego. Jego obszar."— Zapis prezentacji:

1

2 Nadleśnictwo Gniewkowo usytuowane jest w zachodniej części Kujaw, zajmuje część powiatów: inowrocławskiego; aleksandrowskiego i toruńskiego. Jego obszar to ok. 103 tys. ha a 20% to lasy. Najbardziej pospolita w drzewostanie jest sosna jej największe skupiska znajdują w północnej części, w kompleksie Puszczy Bydgoskiej. Szczególnymi walorami przyrodniczymi odznaczają się obszary rezerwatów: „Rejna” (ochrona wiśni karłowatej); „Balczewo” (ochrona ptaków błotnych i wodnych) oraz „Koneck” (ochrona kontynentalnego grądu w odmianie kujawskiej), chroniony jest również krajobraz wydm lądowych. Na terenie nadleśnictwa ustanowiony jest także obszar ochrony Natura 2000- Dolina Dolnej Wisły (ok. 2,2 tys. ha). Poza tym występuje tu wiele innych cennych gatunków roślin, pomników przyrody i krajobrazów, również z malowniczymi jeziorami. Przy odrobinie szczęścia spotkać tu można także orła bielika, bociania czarnego, bobra europejskiego, wilka i wiele innych zwierząt oraz roślin.

3

4 ,


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Gniewkowo usytuowane jest w zachodniej części Kujaw, zajmuje część powiatów: inowrocławskiego; aleksandrowskiego i toruńskiego. Jego obszar."

Podobne prezentacje


Reklamy Google