Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nadleśnictwo Gniewkowo usytuowane jest w zachodniej części Kujaw, zajmuje część powiatów: inowrocławskiego; aleksandrowskiego i toruńskiego. Jego obszar.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nadleśnictwo Gniewkowo usytuowane jest w zachodniej części Kujaw, zajmuje część powiatów: inowrocławskiego; aleksandrowskiego i toruńskiego. Jego obszar."— Zapis prezentacji:

1

2 Nadleśnictwo Gniewkowo usytuowane jest w zachodniej części Kujaw, zajmuje część powiatów: inowrocławskiego; aleksandrowskiego i toruńskiego. Jego obszar to ok. 103 tys. ha a 20% to lasy. Najbardziej pospolita w drzewostanie jest sosna jej największe skupiska znajdują w północnej części, w kompleksie Puszczy Bydgoskiej. Szczególnymi walorami przyrodniczymi odznaczają się obszary rezerwatów: „Rejna” (ochrona wiśni karłowatej); „Balczewo” (ochrona ptaków błotnych i wodnych) oraz „Koneck” (ochrona kontynentalnego grądu w odmianie kujawskiej), chroniony jest również krajobraz wydm lądowych. Na terenie nadleśnictwa ustanowiony jest także obszar ochrony Natura Dolina Dolnej Wisły (ok. 2,2 tys. ha). Poza tym występuje tu wiele innych cennych gatunków roślin, pomników przyrody i krajobrazów, również z malowniczymi jeziorami. Przy odrobinie szczęścia spotkać tu można także orła bielika, bociania czarnego, bobra europejskiego, wilka i wiele innych zwierząt oraz roślin.

3

4 ,


Pobierz ppt "Nadleśnictwo Gniewkowo usytuowane jest w zachodniej części Kujaw, zajmuje część powiatów: inowrocławskiego; aleksandrowskiego i toruńskiego. Jego obszar."

Podobne prezentacje


Reklamy Google