Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przeprowadziliśmy ankietę na pilskim deptaku. Przepytaliśmy 128 ankietowanych, którzy odpowiedzieli nam na 6 pytań, które są związane z dzisiejszym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przeprowadziliśmy ankietę na pilskim deptaku. Przepytaliśmy 128 ankietowanych, którzy odpowiedzieli nam na 6 pytań, które są związane z dzisiejszym."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Przeprowadziliśmy ankietę na pilskim deptaku. Przepytaliśmy 128 ankietowanych, którzy odpowiedzieli nam na 6 pytań, które są związane z dzisiejszym tematem.

4

5 Z powyższego pytania wynika, że młodzi ludzie mają gdzie spędzać czas po szkole w centrum Piły.

6

7 Najczęściej odwiedzanymi miejscami w Pile przez młodzież to Park i Wyspa. Przyczynia się do tego przebudowa Wyspy. Również Aquapark cieszy się popularnością, chociaż bilety wstępu nie są najtańsze. Mało młodzieży uczęszcza do kin i domów kultury. Szczególnie do tego drugiego miejsca.

8

9 Zdecydowanie problemem spędzania wolnego czasu na mieście młodzieży nie jest brak miejsc, lecz technika (komputer, telewizja). Wiele młodych ludzi woli stukać klawiaturą, czy pilotem niż pojeździć na rowerze, czy zagrać w piłkę.

10

11 Bogata oferta spędzania wolnego czasu na pewno przykułaby uwagę młodego człowieka. Niższe ceny w miejscach spędzania wolnego czasu, np. w Aquaparku mogłyby sprawić, że miejsca te jeszcze chętniej byłyby odwiedzane przez młodzież.

12

13 Widać, że większość mieszkańców Piły lubi usiąść na ławce w Parku, czy na Wyspie i zrelaksować się, odpocząć, odetchnąć świeżym powietrzem.

14

15

16 Młodzieżowy Dom Kultury (jak sama nazwa wskazuje – „młodzieżowy”). Oferuje on m.in. zajęcia plastyczne, wokalne, taneczne, teatralne, recytatorskie, literackie, dziennikarskie, naukę gry na gitarze i innych instrumentach, a także zajęcia szachowe. Oferta jak widać jest bogata i szeroka, więc na pewno to miejsce jak najbardziej pasuje do naszej listy.

17

18 Wyspa jest wizytówką naszego miasta. Piękna zieleń i odbudowana fontanna, czy tramwaj wodny sprawiają, że jest to kolejne miejsce, w którym można wypocząć.

19 W Pile znajdują się 2 kina, do których można się wybrać wieczorem lub po południem na seans znanych filmów.

20 W naszym mieście zobaczyć możemy wiele zabytków, takich jak Muzeum Stanisława Staszica, parowozownię zwaną Okrąglakiem, dworzec kolejowy z 1853, przebudowany w 1876, czy też modernistyczny gmach władz dawnej rejencji pilskiej, obecnie Szkoła Policji.

21 Miejsca, które zostały zaprezentowane powyżej to przykładowe pilskie ośrodki rozrywki, do których można się udać po szkole. Powstają również nowe miejsca, a są to m.in.: tor kartingowy, fontanna na Pl. Konstytucji, czy skateparki.

22

23

24 Zdecydowanie więcej boisk piłkarskich, typu orlik, koszykarskich, itp. zmniejszyłoby liczbę młodzieży siedzącą przed komputerem, ponieważ wiele osób nie wychodzi pograć w piłkę, gdyż nie mają gdzie grać. Zwiększyłoby to poziom sportu w Pile.

25 Siłownie na wolnym powietrzu cieszą się dużą popularnością. Mimo, iż w Pile znajdują się już 4 takie siłownie, to młodzi ludzie nadal chcieliby, żeby powstało ich więcej.

26 W naszym mieście wciąż jest mało ścieżek rowerowych. Szczególnie wiosną i latem, gdy ruch rowerowy wzrasta wiele osób skarży się na kierowców jednośladów. Nie chodzi tu głównie o centrum, ale o obszary dalej oddalone od niego, gdzie wiele chodników jest nieprzystosowanych do ruchu rowerowego.

27 Centrum naukowe w Pile to byłby ciekawy pomysł, szczególnie dla ludzi z ambicjami i chęcią poszerzania wiedzy. Byłoby to dobre miejsce dla tych, co nie lubią siedzieć w domu, a chcą się czegoś nauczyć lub dowiedzieć.

28

29 W dniu 14 marca 2015 roku wykonaliśmy 1 z 4 zadań rekrutacyjnych do Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zdecydowaliśmy się na zadanie pt. „Pocztówka do przeszłości”. Zadaniem osób spotkanych na mieście było napisanie pocztówki, której adresatem był p. Franciszek Toboła (pierwszy powojenny prezydent Piły). W pocztówce mieszkańcy miasta napisali, co zmieniło się przez kilkadziesiąt lat w Pile na lepsze lub na gorsze w swoim odczuciu, a także zalety i wady miasta.

30

31

32

33 Galeria Vivo (przy stacji PKP)

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64 Z badania wynika, że wiele rzeczy zmieniło się na lepsze w Pile, na gorsze - mniej. W odczuciu większości społeczeństwa dobrze została zagospodarowana Wyspa, Park Miejski, dobrym pomysłem jest przebudowa ul. 14 lutego. Niestety, według osób przebadanych nadal jest mało miejsc pracy w naszym mieście.

65 Stwierdzamy, iż w naszym mieście jest dużo miejsc, do których młodzież może wybrać się po szkole, a przy tym odpocząć, czy też zrelaksować się. Z roku na rok powstają nowe miejsca, które na pewno będą użytkowane przez młodzież.

66 Dzi ę kujemy za uwag ę ! Prezentację wykonali : Mateusz Cyka z kl. IB i Michał Łuba z kl. IIIB


Pobierz ppt "Przeprowadziliśmy ankietę na pilskim deptaku. Przepytaliśmy 128 ankietowanych, którzy odpowiedzieli nam na 6 pytań, które są związane z dzisiejszym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google