Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Imiona i ich znaczenie Klasa V c Część III 13-5-20.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Imiona i ich znaczenie Klasa V c Część III 13-5-20."— Zapis prezentacji:

1 Imiona i ich znaczenie Klasa V c Część III

2 PATRYK Patryk jest osobą subtelną, ale jednocześnie zasadniczą i konserwatywną. W przypadku różnicy zdań, potrafi bronić własnych racji. Jest bardzo uparty, co często jest przyczyną jego problemów towarzyskich. Jest lojalny wobec przełożonych i rodziny. Ceni sobie samodzielność. Wierzy w wyższą sprawiedliwość. Zazwyczaj nie znosi wszelkich kombinacji i matactw. Są bardzo oddanymi przyjaciółmi.

3 ZNANE OSOBY O IMIENIU PATRYK:
Patryk Adrian Małecki – polski piłkarz, grający jako skrzydłowy lub napastnik w Wiśle Kraków. Małecki jest wychowankiem Wigier Suwałki. W 2001 roku trafił do Wisły Kraków. Patryk Czarnowski (ur. 1 listopada 1985 w Ostródzie) – polski siatkarz, grający na pozycji środkowego; reprezentant Polski.

4 PAULA Osoby o tym imieniu są odważne i rycerskie, lecz dominujące i czasem leniwe. Posiadają szlachetność i dumę, ale nieraz wywyższają się nad innych. Imię to wnosi naturalny entuzjazm w życie, wylewność i twórczość, mocno podparte hojnością i ekstrawagancją, dogmatyczność i stałość w opiniach….. Powoduje przejawienie się energii żywiołu w jego naturalnej postaci dążącej do podtrzymania tego, co rozpoczęte. Przynosi też łatwość w dokończeniu raz rozpoczętych rzeczy…… Imię związana jest ze stabilnym strumieniem energii danego żywiołu. Związana jest ono z nieprzerwanym dążeniem do celu i niechęcią do zmiany kierunku.

5 ZNANE OSOBY O IMIENIU PAULA:
Paula Michalik (ur w Warszawie) – polska dziennikarka. Paula Jane Radcliffe – brytyjska lekkoatletka, długodystansowiec. Do niej należy najlepszy wynik w historii biegów maratońskich kobiet: w 2003 r. ukończyła maraton w Londynie w czasie 2:15:25.

6 PAULINA Paulina jest nerwową choleryczką, bardzo pobudliwą. Łatwo traci zimną krew. Jest wyniosła i sprawia wrażenie osoby w pretensjach. Wydaje się być dumną i pogardliwą, ale w rzeczywistości jest niespokojna i niepewna. Jest inteligentną osobą, zdaje sobie z tego sprawę i daje to odczuć innym. Ma wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie, jest subiektywna. Paulina ma raczej trudny charakter, ale jest pełna życia.

7 ZNANE OSOBY O IMIENIU PAULINA:
Paulina Maria Bonaparte, właśc. Paoletta Maria Buonaparte, jako jedyna z rodzeństwa Napoleona zachowała pierwotną formę nazwiska (ur. 20 października 1780 w Ajaccio - zm. 9 czerwca 1825 we Florencji) – druga córka Carla Marii Buonaparte i Letycji z domu Ramolino, ulubiona siostra cesarza Napoleona. Paulla, właściwie Paulina Ignasiak (ur. 30 stycznia 1979 w Pleszewie) – polska piosenkarka.

8 PAWEŁ Paweł charakteryzuje się precyzyjnym umysłem, prawie zawsze udaje mu się to, co zamierzył. Jest cierpliwy, poświęca konieczną ilość czasu na osiągnięcie wcześniej zamierzonego celu. Wydaje mu się, że ma prawo robienia wszystkim wokół niegrzecznych uwag. Posiada silny zmysł przyjaźni, ale zdarza się, że chce uszczęśliwić innych na siłę. Jest wrażliwy na porażki, zwłaszcza moralne, pragnie we wszystkim surowej doskonałości. Ten perfekcjonizm nieraz prowadzi go do katastrofy.

9 ZNANE OSOBY O IMIENIU PAWEŁ:
Paweł Lech Zagumny – polski siatkarz, rozgrywający, od 1996 reprezentant kraju. Wychowanek MKS MDK Warszawa, potem zawodnik AZS Politechnika Warszawska. Paweł Deląg – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny.

10 PIOTR Piotr jest ambitny, wrażliwy na ludzkie sprawy. To człowiek prostolinijny, zawsze chętny do udzielania pomocy innym. Podejmuje się wielu rzeczy naraz i potem zapomina o nich. W jego działaniu brakuje ciągłości. Pracuje zrywami. Jest niezdyscyplinowanym marzycielem, ciekawym, ale nieuważnym. Posiada wielkie zdolności, ale jest leniwy. Ma predyspozycje, by kierować w środowisku. Jest wybuchowy, nerwowy, chciałby wszystko od razu załatwić. Często popada w konflikty z otoczeniem, które nie lubi, by przypominano mu o jego powinnościach.

11 ZNANE OSOBY O IMIENIU PIOTR:
Piotr Żyła – polski skoczek narciarski. Reprezentant Polski oraz zawodnik klubu KS Wisła Ustronianka, współrekordzista Polski wraz z Kamilem Stochem w długości lotu narciarskiego, drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata z 2013. Magik, właściwie Piotr Łuszcz (ur. 18 marca 1978 w Jeleniej Górze, zm. 26 grudnia 2000 w Katowicach, znany również jako Mag Magik I, Psychotata, Neo i Zmazik – polski raper i producent muzyczny.

12 POLA Po raz pierwszy imię Pola pojawiło się w Polsce w okresie międzywojennym, a od niedawna jest u nas bardzo popularne i nadawane jako samodzielne imię. Pola to w zasadzie imię, które nie powinno być w Polsce nadawane, gdyż jest to jedynie zdrobnienie imienia Apolonia, które wywodzi się z Grecji i oznacza "należącą do Apolla". Znaczenie imienia Pola (Apolonia) wskazuje na osobę bardzo ambitną, która ma konkretne plany i cele życiowe, jednak dąży na nich zgodnie z obowiązującymi zasadami, a nie po trupach jak to czynią często inni. Imię Pola określa osobę, która jest uzdolniona w różnych kierunkach, chętnie uczy się nowych rzeczy i stale się dokształca, jednak nigdy nie zadziera nosa i woli pozostawać w cieniu.

13 ZNANE OSOBY O IMIENIU POLA:
Pola Gojawiczyńska, właściwie Apolonia Gojawiczyńska z domu Koźniewska – polska pisarka. Pola Negri, właściwie Apolonia Chałupiec albo Barbara Apolonia Chałupiec – polska aktorka teatralna i filmowa, międzynarodowa gwiazda kina niemego.

14 PRZEMYSŁAW Przemysław to człowiek dobry, towarzyski, bardzo oddany rodzinie i domowi. Lubi towarzystwo, szanuje swoich przyjaciół. Czasami bierze na siebie zbyt dużą odpowiedzialność i nie zawsze udaje mu się z tego wyjść zwycięsko. Jest osobą zaradną, która lubi pomagać innym. Przemysław ciągle chce robić więcej, niż pozwalają mu na to jego siły. Jest dobrym obywatelem i patriotą.

15 ZNANE OSOBY O IMIENIU PRZEMYSŁAW:
Przemysław Tytoń – polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza w PSV Eindhoven. Przemysław Babiarz (ur. 4 listopada 1963 w Przemyślu) – polski dziennikarz i komentator sportowy. Pracuje w TVP.

16 RAFAŁ Rafał to nerwowy choleryk, stale w stanie wrzenia. Jest niezależny, wojowniczy, robi wszystko po swojemu. Niełatwo jest z nim postępować. Charakteryzuje się dużą pobudliwością w połączeniu z wybuchowym aspektem jego charakteru powoduje wiele kłopotów. Wtedy chciałby tylko jednego: uciec i rozpocząć wszystko od nowa gdzie indziej. To mężczyzna, który zawsze pragnie „rozpoczynać od zera”. Daje się przekonać, ale nie od razu. Należy dać mu czas, a przetrawi wszystkie argumenty i w końcu przyjmie czyjś punkt widzenia.

17 ZNANE OSOBY O IMIENIU RAFAŁ:
Rafał Mroczek (ur. 18 lipca 1982 w Siedlcach) – polski aktor niezawodowy. Rafał Brzozowski (ur. 8 czerwca 1981) – polski muzyk i wokalista, były zapaśnik.

18 ROBERT Robert jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od imion Rodebert, Rupert, Ruprecht, Rupprecht, składających się ze słów hrod (sława, chwała) i beraht (błyszczący). Oznacza: sławny, znakomity zdobytą sławą. Robert to choleryk o silnej pobudliwości i dużej aktywności. Zastanawia się, zanim się uniesie, i często udaje jedynie wybuch gniewu by zostawić sobie furtkę odwrotu. Dość łatwo ulega wpływom. Doskonale przystosowuje się do każdego trybu życia i zawsze spada na cztery łapy. Posiada zadziwiającą pewność siebie, graniczącą z agresją, jeśli postawi sobie za cel odniesienie sukcesu.

19 ZNANE OSOBY O IMIENIU ROBERT:
Robert Lewandowski – polski piłkarz występujący na pozycji napastnika w Borussii Dortmund oraz reprezentacji Polski. Uczestnik finałów Mistrzostw Europy 2012. Robert "Rob" Thomas Douglas Pattinson – brytyjski aktor filmowy i teatralny oraz muzyk i kompozytor. Znany głównie z roli Edwarda Cullena z filmowej adaptacji powieści Zmierzch pisarki Stephenie Meyer.

20 ROKSANA Osoby noszące imię Roksana są osobami lubiącymi udzielać się towarzysko. Lubią imprezy i spotkania z przyjaciółmi. Są osobami przebojowymi i otwartymi na nowe doznania. Szalone życie to dla nich normalna sprawa. Nie lubią bezczynności, siedzenie przed komputerem czy telewizorem. Jeśli akurat nie mają spotkania to spędzają czas w sposób aktywny np. biegając czy jeżdżąc na rowerze. Kochają podróże, szczególnie nad jeziora i morza. Góry tylko zimą. Kochają również sztukę – mają dusze artystki, toteż często zostają malarkami, pisarkami, czy fotografami. Są z natury spokojne, ale gdy trzeba pokazują pazurki i zażarcie walczą o swoje racje.

21 ZNANE OSOBY O IMIENIU ROKSANA:
Roksana Krzemińska (ur. 13 listopada 1982 w Kielcach) – polska aktorka. W 2006 ukończyła PWST w Warszawie. Roxanne Day − amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna.

22 SAMUEL Biblijne imię męskie. Pochodzi od hebrajskiego słowa oznaczającego „jego imieniem jest Pan''. Mężczyzna noszący imię Samuel stwarza pozory twardego, surowego i niezależnego człowieka. W rzeczywistości jednak jest osobą niezwykle sympatyczną, ułożoną i bardzo łagodną. Jest w stanie wiele poświęcić, musi tylko wiedzieć, że to, co robi, ma sens. Zrównoważony, nie poddaje się łatwo wpływom otoczenia. Ma swoje zdanie, racje i poglądy. Nie idzie ślepo za tłumem. Naprawdę trudno wyprowadzić go z równowagi. Niewiele jest rzeczy, które byłyby w stanie wywołać w nim gniew. Nigdy się nie obraża, nawet gdy usłyszy przykre słowa pod swoim adresem.

23 ZNANE OSOBY O IMIENIU SAMUEL:
Samuel Žbogar – słoweński polityk i dyplomata, minister spraw zagranicznych od 21 listopada 2008. Samuel Pepys – angielski urzędnik państwowy, pamiętnikarz. Wsławił się pamiętnikami pisanymi w latach

24 SANDRA Sandra to imię pochodzenia włoskiego i jest ono skróconą formą imienia Aleksandra, mimo to ma inne znaczenie niż imię, od którego pochodzi. Osoba nosząca imię Sandra jest osobą, która od najmłodszych latach wyraża pragnienie zdobywania wiedzy. Całe jej życie toczy się w okół nauki. Sandra posiada umysł ścisły, jednak łączy się on również z miłowaniem sztuki. Osoba o imieniu Sandra posiada chłodny umysł, który pragnie wszystko analizować i rozkładać na części. Zanim Sandra podejmie jakąś decyzję - rozważy wszystkie możliwości i ich skutki kilka razy a dopiero później podejmie co zrobić. Ponadto lubi analizować zachowania innych i gdy jej się coś nie podoba nie stroni od tego, aby to wypowiedzieć na głos. Cięty język i ostry dowcip to jej domena, choć nie znosi tego u innych.

25 ZNANE OSOBY O IMIENIU SANDRA:
Sandra Menges – niemiecka piosenkarka pop i euro disco, występująca jako Sandra. Jej najpopularniejsze przeboje to "Maria Magdalena", "In the Heat of the Night", "Everlasting Love" i "Hiroshima". Sandra Klösel (ur. 22 czerwca 1979 w Oberkirch) - tenisistka niemiecka.

26 SEBASTIAN Sebastian – imię męskie pochodzenia greckiego. Pochodzi ono od greckiego słowa sebastos oznaczającego „czcigodny, dostojny, wysoko postawiony, mądry”. Znaczeniowo imię to odpowiada łacińskiemu Augustus. Patronem imienia jest św. Sebastian, męczennik, rzymski oficer i pretorianin. Jest on patronem łuczników i żołnierzy. Mężczyźni o imieniu Sebastian należą z całą pewnością do idealistów. W życiu przyświecają im szlachetne wartości [...]

27 ZNANE OSOBY O IMIENIU SEBASTIAN:
Sebastian Karpiel-Bułecka (ur. 14 maja 1976 w Krakowie – polski wokalista i muzyk, skrzypek. Członek formacji Zakopower. Z wykształcenia architekt. Ukończył studia na Wydziale Architektury na Politechnice Krakowskiej. W 2008 roku zwyciężył w plebiscycie "Viva! Najpiękniejsi". Sebastian Janikowski – zawodnik futbolu amerykańskiego grający na pozycji placekicker w drużynie Oakland Raiders. Uważany przez ekspertów ligi NFL za najsilniej kopiącego gracza. Jest lewonożny. Obecnie mieszka w Castro Valley w Kalifornii.

28 SEWERYN Seweryn to imię wywodzące się z języka łacińskiego, konkretnie zaś od słowa „severus”, oznaczającego „surowy, ostry, poważny, twardy, srogi”. Oznacza ono zatem człowieka, który jest surowy i ostry dla siebie i innych. W Polsce notowane jest od końca XIV wieku, ale większą popularność zdobyło dopiero w połowie XX wieku. Bojowy, entuzjastyczny, wojowniczy, czasem wręcz gwałtowny [...]

29 ZNANE OSOBY O IMIENIU SEWERYN:
Seweryn Gancarczyk – polski piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy w Górniku Zabrze. W 2006 roku zadebiutował w reprezentacji Polski i dostał powołanie na MŚ w Niemczech, gdzie Polacy nie wyszli z grupy, a on nie zagrał w żadnym meczu. Severin Freund (ur. 11 maja 1988 w Freyung) – niemiecki skoczek narciarski. Drużynowy złoty medalista mistrzostw świata juniorów z Trzykrotny drużynowy medalista mistrzostw świata: brązowy z 2011, srebrny i brązowy z 2013, srebrny medalista drużynowy mistrzostw świata w lotach z 2012.

30 STANISŁAW Stanisław – imię pochodzenia słowiańskiego, prawdopodobnie było formą życzenia, aby człowiek, który je nosi stał się w życiu sławny. Niektórzy etymolodzy uważają, że mogło oznaczać także człowieka sławnego z bogactwa, rodu, posiadanego domu. Trzeba wyraźnie podkreślić, iż jest to imię, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem i trudno byłoby wskazać okres w dziejach historii, w którym [...]

31 ZNANE OSOBY O IMIENIU STANISŁAW:
Stanisław Poniatowski (ur. 15 września 1676, Chojnik k. Gromnik – zm. 29 sierpnia 1762, Ryki), podstoli wielki litewski, podskarbi wielki litewski (od 1722), regimentarz koronny od 1728, generał-lejtnant wojsk koronnych, wojewoda mazowiecki (od 1731), kasztelan krakowski (od 1752), twórca potęgi rodu Poniatowskich. Stanisław Bareja – polski reżyser, scenarzysta filmowy i aktor. 12 listopada 2008 roku, został ogłoszony najlepszym reżyserem komediowym stulecia na gali Złotych Kaczek, przyznawanych przez Film.

32 SYLWIA Imię Sylwia pochodzi od łacińskiego słowa ‚Silvio’ i oznacza „leśny, dziki, żyjący w lesie”. W Polsce pojawiło się już w XIX w. i bardzo szybko zyskało na popularności. Jego męskim odpowiednikiem jest imię Sylwiusz. Osoba o tym imieniu odznacza się wysoką aktywnością zarówno fizyczną, jak i społeczną. Jest bardzo ruchliwa i śmiało można powiedzieć, że „wszędzie jej pełno”. Jej charakter i osobowość są bardzo zmienne. Nie trzeba jej długo do niczego przekonywać, z niebywałym entuzjazmem i optymizmem reaguje na każdą propozycję współpracy czy też zabawy – po prostu lubi, kiedy coś się dzieje.

33 ZNANE OSOBY O IMIENIU SYLWIA:
Sylwia Grzeszczak – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Sylwia Pelc (ur. 30 listopada 1990 r.) - polska siatkarka grająca na pozycji środkowej.

34 SZYMON Szymon jest tajemniczy, posiada moc przekonywania innych. Jest tak poważny, że nieraz staje się nudny, ale się tym nie przejmuje. Za to jest doskonale zorganizowany i cierpliwy. Nie ulega wpływom, potrafi być obiektywny, a także poświęcić wszystko dla sprawy, gdy zajdzie taka potrzeba. Cechuje go pewność siebie granicząca z fanatyzmem. Znajduje pełną samorealizację tylko w działaniu i to w działaniu za każdą cenę. Chciałby badać coś, czego inni nie znają. Może być doskonałym szpiegiem, agitatorem, człowiekiem interesu, policjantem, fanatykiem politycznym.

35 ZNANE OSOBY O IMIENIU SZYMON:
Szymon Hołownia (ur. 3 września 1976 w Białymstoku – polski dziennikarz i publicysta. Szymon Majewski – polski dziennikarz, showman, prezenter radiowy i telewizyjny, satyryk i aktor.

36 TOBIASZ Jest bardzo odpowiedzialny i sumiennie traktuje ciążące na nim obowiązki. Ma głowę pełną różnych problemów, toteż nieczęsto się śmieje, a na każdą trudną sytuację reaguje bardzo nerwowo. Jest bardzo wytrwały i ambitny, jednak jego plany i zamierzenia skrojone na miarę jego możliwości – nigdy na wyrost. Zna swoje miejsce, obiema nogami stoi mocno na ziemi; obce jest mu bujanie w obłokach.

37 ZNANE OSOBY O IMIENIU TOBIASZ:
Tobias George Smollett był szkockim pisarzem powieści pikarejskich i piracko-przygodowych jak Roderick Random i Peregrine Pickle.

38 TOMASZ Stroni od abstrakcji, skupia się raczej na realnych rzeczach, mogących dać wymierne efekty. Cechuje go duże opanowanie i skrytość, rzadko się waha i rzadko wpada w gniew z byle powodu. Trudno go zawrócić lub zepchnąć z raz obranej drogi życiowej. Dzięki zdolnościom organizatorskim zazwyczaj szybko odnosi sukces. Odznacza się wiernością, sprawiedliwością i uczciwością, ponadto jest bardzo ufny.

39 ZNANE OSOBY O IMIENIU TOMASZ:
Tomasz Lis – polski dziennikarz telewizyjny, publicysta, prowadzący i reporter, mający w swoim dorobku m.in. pracę korespondenta Wiadomości w Stanach Zjednoczonych i prowadzenie głównych telewizyjnych ... Tomasz Majewski – polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą. Trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2004 odpadł w eliminacjach, a w 2008 i 2012 zdobył złoty medal.

40 TYMOTEUSZ Tymoteusz to osoba pełna werwy i humoru, energiczna, pełna radości życia i z bogatą wyobraźnią. Jest zadowolona z siebie i ma poczucie własnej wartości, a przy tym wytrwale dąży do obranego celu.Mężczyźni noszący to imię mają spokojne i pogodne usposobienie. Unikają awantur i kłótni. Są serdeczni i życzliwi dla innych, a jeśli zachodzi taka potrzeba, mężnie bronią tych, którzy tego potrzebują. Stąd też zawsze są chętnie widziani i często są duszami towarzystwa. Jednak czasem bywają zarozumiali i skłonni do krytykowania innych i ironizowania.

41 ZNANE OSOBY O IMIENIU TYMOTEUSZ:
Tymoteusz Karpowicz (ur. 15 grudnia 1921 w Zielonej koło Wilna – zm. 29 czerwca 2005 w Oak Park – miasteczku sąsiadującym z Chicago) – poeta, prozaik, dramaturg, tłumacz; czołowy twórca poezji lingwistycznej, uznawany za ostatniego wielkiego modernistę.

42 URSZULA Urszula jest bardzo wesoła, towarzyska i przyjazna. To prawdziwy wulkan energii, nie cierpi monotonii i jednostajności. Ma wielki temperament, przez co czasem staje się nazbyt swawolna. Uwielbia szybkie, samodzielne działanie i podejmowanie ryzyka. Życie jest dla niej nieustającą przygodą. Ma silny charakter i osobowość, a jej wytrwałość w dążeniu do celu jest naprawdę godna pochwały.

43 ZNANE OSOBY O IMIENIU URSZULA:
Urszula Radwańska – polska tenisistka, młodsza siostra tenisistki Agnieszki Radwańskiej. Zwyciężczyni jednego turnieju WTA w grze podwójnej. Urszula Kasprzak – polska wokalistka rockowa i autorka tekstów, znana jako Urszula.

44 WANESSA Wanessa jest energiczna, otwarta, kreatywna oraz pomysłowa. Jest osobą pracowitą i sprytną i od najmłodszych lat dąży do tego, aby żyć wygodnie i dostatnio, przeważnie osiąga swój cel. Wanessa lubi zmiany, nie znosi nudy i samotności. Ceni życie towarzyskie, jest spokojna i bezkonfliktowa. Ma dar jednania ze sobą pokłóconych osób. Nie przejmuje się opinią ludzi, ale potrafi słuchać rad innych, nie należy do osób apodyktycznych i upartych. Wanessa to kobieta pogodna, miła i zawsze uśmiechnięta, dlatego też jest bardzo lubiana przez otoczenie.

45 WERONIKA Weronika jest wytrwała na polu zawodowym. Stawia sobie kolejne cele i po ich realizacji wyznacza sobie kolejny cel do osiągnięcia. Kobiety te starają się zawsze patrzeć na jaśniejszą stronę życia i optymistycznie podchodzić do codzienności i do przyszłości. Potrafią one cieszyć się chwilą, drobnymi rzeczami. Często przejawiają talenty artystyczne, ale rzadko będą tworzyć dla zysku, a najczęściej – do szuflady, w zaciszu własnego domu. Weronika uczy się na swoich błędach i błędach innych ludzi, dzięki czemu często osiąga mądrość życiową. Chętnie pomaga innym ludziom, udziela im rad. Weronika ma zazwyczaj konserwatywne poglądy, ceni tradycje i stare, sprawdzone ideały. Lubi czytać książki, najlepiej odpoczywa na łonie natury. Weronika doskonale poradzi sobie sama w każdej sytuacji.

46 ZNANE OSOBY O IMIENIU WERONIKA:
Weronika Książkiewicz – polska aktorka. Veronica Campbell-Brown – jamajska sprinterka, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w biegu na 200 metrów oraz w sztafecie 4 x 100 m, złota medalistka Mistrzostw Świata w Osace w biegu na 100 metrów oraz dwukrotnie srebrna w biegu na 200 m.

47 WIKTOR Znaczenie imienia Wiktor mówi nam, że jest to osoba bardzo inteligentna i błyskotliwa, a także posiadająca chłonny wiedzy umysł. Wiktor jest również osobą bardzo drobiazgową, systematyczną oraz zapobiegliwą. Łącząc wszystkie te cechy Wiktor z łatwością osiąga w życiu sukcesy i to na różnych polach - od typowo naukowych po sport.

48 ZNANE OSOBY O IMIENIU WIKTOR:
Wiktor Zborowski (ur. 10 stycznia 1951 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy, radiowy (Teatr Polskiego Radia) i dubbingowy. Absolwent XI LO im. Mikołaja Reja w Warszawie (1969), PWST w Warszawie (1973). Siostrzeniec Jana Kobuszewskiego. Mąż Marii Winiarskiej, ma dwie córki: Zofię i Hannę. Wiktor Niedzicki (ur. 23 lutego 1949) – absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor programu Laboratorium, wykładowca akademicki.

49 WIKTORIA Wiktoria jest flegmatyczką o przytłumionej pobudliwości i trochę opóźnionych reakcjach. Nie działa pochopnie, nie wpada w panikę. Stąpa mocno po ziemi. Nie zawsze wiadomo co myśli. Z jej milczenia nieraz można wnioskować, że jest nadąsana, tymczasem ona obserwuje i słucha. Wydaje się nieśmiała, gdyż zachowuje się z rezerwą, sprawia też wrażenie, że brak jej pewności siebie. Wiktoria jest pracowita, wytrwała w dążeniu do celu. Posiada wielką intuicję, z której często korzysta.

50 ZNANE OSOBY O IMIENIU WIKTORIA:
Wiktoryja Azaranka – białoruska tenisistka, mistrzyni wielkoszlemowego Australian Open w grze pojedynczej w latach 2012 i 2013 oraz US Open 2007 i French Open 2008 w grze mieszanej. Victoria Caroline Beckham z domu Adams – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka, w późniejszym czasie projektantka mody i perfum. Na świecie znana głównie jako celebrytka.

51 WIOLETTA Wioletty to osoby o duszach artystek oraz małych księżniczek. Łączą w sobie zamiłowanie do piękna, poezji, sztuki, a zarazem do wygód życia codziennego i bogactwa. Są romantyczkami i mają swój własny mały świat, ale nie dają tego po sobie poznać. W towarzystwie grają twarde sztuki, niewiele osób zna ich drugie, łagodne oblicze. Kochają pieniądze ponad wszystko i wszystko przeliczają na monety. Nie skąpią na nowe ubrania, ale nie skąpią również na książki.

52 ZNANE OSOBY O IMIENIU WIOLETTA:
Wioletta Potępa – polska lekkoatletka, uprawiająca rzut dyskiem i pchnięcie kulą. Violetta Kołakowska, przed zmianą nazwiska: Wioletta Kołek (ur. 13 lipca 1977 w Chorzowie) – polska aktorka, modelka, stylistka programu Dzień Dobry TVN.

53 WOJCIECH Doskonale organizuje swe życie i interesy. To prawdziwy introwertyk: mówi tylko znikomą część tego, co myśli, a motywy jego działania są zawsze ukryte. Nie ulega wpływom. Brak mu obiektywizmu, a jego pewność siebie trąci pychą. Jest bardzo wytrwały w dążeniu do celu, musi go osiągnąć za wszelką cenę, nawet, jeśli wymaga to czasu.

54 ZNANE OSOBY O IMIENIU WOJCIECH:
Wojciech Łuszczykiewicz (ur. 28 lutego 1979 w Łodzi) – polski wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów piosenek i dziennikarz. Były wokalista zespołu SuperPuder. Obecnie wokalista grupy Video. Wojciech Tomasz Szczęsny – polski piłkarz, grający na pozycji bramkarza w Arsenalu, syn Macieja Szczęsnego.

55 ZUZANNA Jest odważna, ma duży temperament i dobrą intuicję. Zawsze postępuje zgodnie ze swoim sumieniem, czyli sprawiedliwie i uczciwie. Jest skrupulatna, zapobiegliwa Kiedy ma zły dzień staje się nerwowa i wybuchowa. Lubi dbać o swój wygląd i ubierać się modnie oraz drogo.

56 ZNANE OSOBY O IMIENIU ZUZANNA:
Zuzanna Topolińska (ur. 21 stycznia 1931 w Warszawie) – językoznawca, slawistka. Zuzanna Leśniak-Goulais (ur. 12 marca 1964[1], zm. 10 października 1991 w Krakowie) – polska aktorka teatralna teatru STU w Krakowie.

57 Strony internetowe: ZAPRASZAMY


Pobierz ppt "Imiona i ich znaczenie Klasa V c Część III 13-5-20."

Podobne prezentacje


Reklamy Google