Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

8 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc” Wspólne śniadanie przygotowywaliśmy zwracając uwagę na to, aby wszystkie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "8 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc” Wspólne śniadanie przygotowywaliśmy zwracając uwagę na to, aby wszystkie."— Zapis prezentacji:

1

2 8 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc” Wspólne śniadanie przygotowywaliśmy zwracając uwagę na to, aby wszystkie produkty były odpowiednio dobrane, by w posiłku nie zabrakło witamin, minerałów, białka i węglowodanów. Celem akcji było zwiększenie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w ich diecie. Wykorzystaliśmy w tym celu m.in. Prezentacje i wiadomości dostępne na stronie programu : „Aktywnie po zdrowie” http://www.aktywniepozdrowie.pl/http://www.aktywniepozdrowie.pl/

3 W poniedziałek poprzedzający akcję upiekliśmy pełnoziarniste bułeczki poznając przy tej okazji znaczenie spożywania ciemnego pieczywa.

4 Wszystkie produkty posegregowaliśmy według wartości odżywczych. Układaliśmy je na stole, zwracając uwagę na estetykę. Taka bogata kompozycja wyglądała naprawdę apetycznie. Nawet nasze klasowe niejadki były zdumione tym co widziały.

5 Wśród naszych produktów nie zabrakło warzyw owoców płatków śniadaniowych z pełnego ziarna, nabiału i wędlin. Nawiązując do wiedzy zdobytej podczas realizacji programu „5 porcji warzyw, owoców i soku” wybieraliśmy produkty tak, aby zadbać o umysł, sprawność i odporność.

6 Aby wzbogacić nasze menu, rodzice uzupełnili je chlebem z dyni domowego wypieku i zadbali o to by zakupione produkty pochodziły z dobrych źródeł.

7 Samodzielnie korzystając z narzędzi kuchennych przygotowywaliśmy śniadanie wg własnej koncepcji. Nauczyciele podpowiadali jak skomponować zdrowy, smaczny posiłek i zachęcali do próbowania nowych smaków.

8 Próbowanie nowych smaków, samodzielne komponowanie posiłku, obecność kolegów i koleżanek, dyskusja na temat wartości przygotowanych dań, a przede wszystkim zjedzone porcje przygotowanego posiłku - są dowodem na to, że udział w tym programie miał sens. UCZNIOWIE KLASY II i III.


Pobierz ppt "8 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „ Śniadanie daje moc” Wspólne śniadanie przygotowywaliśmy zwracając uwagę na to, aby wszystkie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google