Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kodeks szkolny 2.0 Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kodeks szkolny 2.0 Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim."— Zapis prezentacji:

1 Kodeks szkolny 2.0 Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim

2 1. Ucz i ucz się z TIK Wykorzystujemy TIK do poszerzania naszej wiedzy i zdobywania umiejętności w szkole oraz w domu. Nauczyciele są naszymi przewodnikami, dlatego wskazują nam dobre i sprawdzone źródła (strony www). Korzystamy tylko ze sprawdzonych, bezpiecznych stron, linków umieszczonych na szkolnej stronie internetowej.

3 2. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. Nie pobieramy z Internetu „gotowców” oraz nie przywłaszczamy sobie cudzych prac. Jeśli kopiujemy teksty, obrazy to zawsze podajemy źródło informacji. Gotowe informacje z sieci nie zastąpią myślenia i umiejętności szukania rozwiązań, ale na ich podstawie opracowujemy własny tekst.

4 3. Nie kradnij i nie daj się okraść. Nie kopiujemy prac z Internetu, zawsze podajemy autora i źródło wykorzystanych informacji. Korzystamy z zawartych informacji zawsze sprawdzając je w kilku źródłach. Zabezpieczamy nasze teksty, zdjęcia i nie pozwalamy, by były ogólnodostępne. Używamy legalnego oprogramowania.

5 4. Komunikujmy się..Jeżeli jest to możliwe, komunikujemy się za pośrednictwem komunikatorów (np. skype, fb) oraz e –maili nie naruszając godności oraz prywatności innych. Nie umieszczamy na portalach społecznościowych zdjęć ani informacji, których nie chcemy oraz respektujemy prawa innych. Korzystamy ze strony internetowej szkoły w celu zapoznania się z aktualnymi wiadomościami. Zawsze dbamy o poprawność naszego języka, stosujemy zasady ortograficzne i interpunkcyjne pisząc sms-y, maile i inne teksty w sieci.

6 5. Komputery pod ręką. Korzystamy z komputerów w pracowni komputerowej podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych, w czytelni i świetlicach podczas przerw i po lekcjach. Świadomie i zgodnie z prawem używamy legalnego i dostępnego oprogramowania, gier, aplikacji. Stwarzamy możliwość korzystania z tablic interaktywnych i projektorów multimedialnych tym, którzy nie mają ich w swoich pracowniach.

7 6. Bądź bezpieczny w sieci. Nie podajemy swoich danych w sieci, ani danych fałszywych. Naszą nazwą w sieci jest nasz login, nick. Nie wchodzimy na niebezpieczne strony. Nie zamieszczamy prowokacyjnych zdjęć, tekstów ani innych informacji, które mogłyby nam lub innym zaszkodzić.

8 6. Bądź bezpieczny w sieci. Nie odpowiadamy na zaczepki obcych osób lub takich, których tożsamości nie jesteśmy pewni. Jeśli coś nas niepokoi mówimy o tym rodzicom bądź nauczycielom. Instalujemy programy antywirusowe.

9 7. Nauczcie tego dorosłych. Odkrywamy Internet i jego zasoby z rodzicami, dziadkami, nauczycielami. Szukamy treści, które mogą nas wspólnie zainteresować. Jesteśmy przewodnikami dorosłych po wirtualnym świecie. Zachęcamy do korzystania z TIK i uczymy naszych bliskich, dorosłych. Nastawiamy się na rozwój i współpracę.

10 To nasz Kodeks 2.0 Funkcjonuje już od roku. Jeżeli uważacie, że któryś z punktów jest nieaktualny, albo powinien brzmieć inaczej – ZGŁOŚCIE to dzisiaj, tu przy stoiskach lub w salach, które będziecie odwiedzać!

11 Nasz Kodeks 2.0 Jest na gazetce Szkoły z Klasą, na głównym korytarzu! Jest na naszym blogu „Czytamy i odkrywamy w SP Drawsko Pom.” -link: http://blogiceo.nq.pl/drawscyodkrywcy http://blogiceo.nq.pl/drawscyodkrywcy Jest na dawnej stronie www naszej szkoły.


Pobierz ppt "Kodeks szkolny 2.0 Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim."

Podobne prezentacje


Reklamy Google