Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niniejsza prezentacja nie ma na celu jakiejkowliek polemiki doktrynalnej lecz przedstawienie efektów tylko kilku zbadanych zagadnień, które przeprowadziło.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niniejsza prezentacja nie ma na celu jakiejkowliek polemiki doktrynalnej lecz przedstawienie efektów tylko kilku zbadanych zagadnień, które przeprowadziło."— Zapis prezentacji:

1 Niniejsza prezentacja nie ma na celu jakiejkowliek polemiki doktrynalnej lecz przedstawienie efektów tylko kilku zbadanych zagadnień, które przeprowadziło wiele osób niczym Berejczycy (Dz 17:11) odnośnie uczciwości, rzetelności i konsekwencji przedstawianych nauk przez organizację Towarzystwo Strażnica. Jest godzina 08:29

2 W tym celu posłużymy się przykładem nauki wiary chrześcijan o Bogu Trójjedynym i o tym co w tej sprawie przekazuje swoim wyznawcom Towarzystwo Strażnica. Zerknijmy...

3 W publikacjach wydanych przez Towarzystwo Strażnica....

4

5

6

7

8 Podsumujmy naukę Towarzystwa Strażnica czym jest Trójjedyny Bóg: - Trzy osoby są jedną osobą - Trzy osoby są w jednym bogu - Trzech bogów jest w jednym bogu - Trzech bogów jest w jednej osobie - Wszyscy są tą samą osobą

9 Przyjrzyjmy się teraz czy nauka o Trójjedynym Bogu jaką przekazuje i krytykuje Towarzystwo Strażnica odnosi się do nauk Kościołów, które ją przekazują. W tym celu posłużymy się szeroko dostępnym dokumentem Kościoła Katolickiego jako źródłem. W związku z tym, że nauka ta jest identyczna we wszystkoch Kościołach chrześcijan – Protestanckich, Anglikańskim, Prawosławnym czy w Kościołach Wschodnich.

10 KKK 254 Osoby Boskie rzeczywiście różnią się między sobą. "Bóg jest jedyny, ale nie jakby samotny" (quasi solitarius). "Ojciec", "Syn", "Duch Święty" nie są tylko imionami oznaczającymi sposoby istnienia Boskiego Bytu, ponieważ te Osoby rzeczywiście różnią się między sobą: "Ojciec nie jest tym samym, kim jest Syn, Syn tym samym, kim Ojciec, ani Duch Święty tym samym, kim Ojciec czy Syn". Różnią się między sobą relacjami pochodzenia: "Ojciec jest Tym, który rodzi; Syn Tym, który jest rodzony; Duch Święty Tym, który pochodzi". Jedność Boska jest trynitarna. KKK 253 Trójca jest jednością. Nie wyznajemy trzech bogów, ale jednego Boga w trzech Osobach: "Trójcę współistotną" Osoby Boskie nie dzielą między siebie jedynej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem: "Ojciec jest tym samym, co Syn, Syn tym samym, co Ojciec, Duch Święty tym samym, co Ojciec i Syn, to znaczy jednym Bogiem co do natury". "Każda z trzech Osób jest tą rzeczywistością, to znaczy substancją, istotą lub naturą Bożą".

11 KKK 255 Osoby Boskie pozostają we wzajemnych relacjach. Rzeczywiste rozróżnienie Osób Boskich - ponieważ nie dzieli jedności Bożej - polega jedynie na relacjach, w jakich pozostaje jedna z nich w stosunku do innych: "W relacyjnych imionach Osób Boskich Ojciec jest odniesiony do Syna, Syn do Ojca, Duch Święty do Ojca i Syna; gdy mówimy o tych trzech Osobach, rozważając relacje, wierzymy jednak w jedną naturę, czyli substancję". Rzeczywiście, "wszystko jest (w Nich) jednym, gdzie nie zachodzi przeciwstawność relacji". Z powodu tej jedności Ojciec jest cały w Synu, cały w Duchu Świętym; Syn jest cały w Ojcu, cały w Duchu Świętym; Duch Święty jest cały w Ojcu, cały w Synu"

12 Zerknijmy jeszcze by się upewnić czym nie jest nauka o Trójjedynym Bogu wg chrześcijan...

13 Podsumujmy... Trójjedyny Bóg wg: Nauk Kościołów chrześcijańskich: - Trzy osoby NIE są jedną osobą - Trzy osoby NIE są w jednym bogu - Trzech bogów NIE jest w jednym bogu - Trzech bogów NIE jest w jednej osobie - Wszyscy NIE są tą samą osobą Nauk Towarzystwa Strażnica: - Trzy osoby są jedną osobą - Trzy osoby są w jednym bogu - Trzech bogów jest w jednym bogu - Trzech bogów jest w jednej osobie - Wszyscy są tą samą osobą

14 Zatem pojawiają się pytania: Czemu ma służyć wprowadzanie czytelników w błąd? Czy godne jest takie postępowanie ludzi nazywających siebie świadkami Jehowy?

15 W niniejszej prezentacji zostały przedstawione przekrojowo tylko niektóre przykłady rzetelnych informacji i nauk podawanych przez. A ile ich jest w rzeczywistości? W niniejszej pracy wykorzystano tylko i wyłącznie publikacje Świadków Jehowy, źródła na które oni sami się powołują i do nauk które się odwołują, oraz cytaty z KKK, Biblii - Przekład Poznański z komentarzem KUL-u oraz dokumenty ONZ i OBWE. W niniejszej prezentacji zostały przedstawione przekrojowo tylko niektóre przykłady rzetelnych informacji i nauk podawanych przez Watch Tower Bible and Tract Society. A ile ich jest w rzeczywistości? W niniejszej pracy wykorzystano tylko i wyłącznie publikacje Świadków Jehowy, źródła na które oni sami się powołują i do nauk które się odwołują, oraz cytaty z KKK, Biblii - Przekład Poznański z komentarzem KUL-u oraz dokumenty ONZ i OBWE.

16 Zadaniem tej prezentcji nie jest wzbudzanie wrogości wobec członków organizacji Świadków Jehowy, lecz pokazanie prawdy o ich własnych publikacjach. Pamiętajmy, że świadkowie Jehowy jak każdy człowiek zasługują na nasz szacunek. Wielu z nich to porządni szczerzy i uczciwi ludzie. Czy można jednak uznać za Organizację Bożą, organizację która opiera swoje nauki na kłamstwach?

17 Prz 14:5 BP Świadek prawdomówny nie kłamie, ale fałszywy oddycha kłamstwami. Jest godzina 08:29

18 www.brooklyn.org.pl Przygotował Morfeusz (Wersja 1.0 – aktualizacja 12.03.2008) Szczególne podziękowania za pomoc dla Isy i Piotra W celu uwag i pytań prosimy kontaktować się: Mail: morfeusz@brooklyn.org.pl Skype: brooklyn.org.pl Jest godzina 08:29

19 Zapraszamy również na: Serwisy: www.watchtower.org www.watchtower.org.pl www.watchtower.org.pl/forum www.watchman.p2a.pl www.piotrandryszczak.pl www.ajwrb.org/polish www.berea.pol.pl www.cicheowce.fm.interia.pl www.sn.org.pl Blogi: www.swiadkowiejehowy-sektaczyreligia.blog.onet.pl www.kto-szuka-ten-znajdzie1.blog.onet.pl www.droga-prawda-zycie.blog.onet.pl http://deffender.blog.onet.pl www.watchtower.org www.watchtower.org.pl www.watchtower.org.pl/forum www.watchman.p2a.pl www.piotrandryszczak.pl www.ajwrb.org/polish www.berea.pol.pl www.cicheowce.fm.interia.pl www.sn.org.pl www.swiadkowiejehowy-sektaczyreligia.blog.onet.pl www.kto-szuka-ten-znajdzie1.blog.onet.pl www.droga-prawda-zycie.blog.onet.pl http://deffender.blog.onet.pl www.watchtower.org www.watchtower.org.pl www.watchtower.org.pl/forum www.watchman.p2a.pl www.piotrandryszczak.pl www.ajwrb.org/polish www.berea.pol.pl www.cicheowce.fm.interia.pl www.sn.org.pl www.swiadkowiejehowy-sektaczyreligia.blog.onet.pl www.kto-szuka-ten-znajdzie1.blog.onet.pl www.droga-prawda-zycie.blog.onet.pl http://deffender.blog.onet.pl Jest godzina 08:29


Pobierz ppt "Niniejsza prezentacja nie ma na celu jakiejkowliek polemiki doktrynalnej lecz przedstawienie efektów tylko kilku zbadanych zagadnień, które przeprowadziło."

Podobne prezentacje


Reklamy Google