Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lasy W Mojej Okolicy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lasy W Mojej Okolicy."— Zapis prezentacji:

1 Lasy W Mojej Okolicy

2 Poleski Park Narodowy:
Poleski Park Narodowy – park narodowy położony w województwie lubelskim, w polskiej części Polesia, utworzony 1 maja Obejmuje liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe oraz naturalne kompleksy leśne z bogactwem flory i fauny, znajdujące się na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej. Powierzchnia parku wynosi 9.764,3071 ha, zaś jego otuliny ,25 ha. Symbolem parku jest żuraw.

3 Stary Gaj: Stary Gaj – las położony w granicach administracyjnych Lublina, w południowo-zachodniej części miasta (w dzielnicy Zemborzyce), graniczy na północy z dzielnicą Czuby Południowe, na południu z Zemborzycami Podleśnymi, a na zachodzie ze Stasinem. Zajmuje powierzchnię ok. 460 ha. Jest to las mieszany, dominują w nim gatunki liściaste: dąb szypułkowy, grab pospolity, brzoza brodawkowata, lipa drobnolistna, topola osika Z gatunków iglastych występuje sosna zwyczajna, świerk pospolity i jałowiec pospolity. Ze względu na bliskość osiedli mieszkaniowych las jest często odwiedzany i stanowi miejsce wypoczynku dla mieszkańców.

4 Las Dąbrowa: Las Dąbrowa - las w południowej części Lublina. Jest to las mieszany z przewagą dębu i domieszką sosny. Wraz ze sztucznie utworzonym w 1974 Zalewem Zemborzyckim stanowi tereny rekreacyjne dla lublinian. Zajmuje powierzchnię ok. 12,3 km2, z czego w granicach Lublina 11,7 km2.

5 Lasy Parczewskie: Lasy Parczewskie – lasy położone pomiędzy Kanałem Wieprz – Krzna a Tyśmienicą. Zajmują powierzchnię około 136 km² i leżą w obrębie gmin Uścimów, Ostrów Lubelski, Dębowa Kłoda, Parczew, Sosnowica. Od zachodu przylegają do doliny Tyśmienicy, od wschodu, północy, a także częściowo od południa sąsiadują z polami uprawnymi. Cały kompleks położony jest w zlewni Tyśmienicy, a odwadniają go jej dopływy Ochoża, Piwonia-Bobrówka oraz Konotopa.

6 Lasy Janowskie: Lasy Janowskie – wielki obszar leśny położony w północnej części Kotliny Sandomierskiej, na pograniczu województw: lubelskiego i podkarpackiego. Stanowi zachodnią część kompleksu leśnego Puszczy Solskiej. Lasy Janowskie rozciągają się od okolic Borowa nad Wisłą do okolic Biłgoraja, gdzie graniczą z właściwą Puszczą Solską. Położone na Równinie Biłgorajskiej, ciągną się szerokim pasem, równoległym do Doliny Sanu na południu i Wzniesień Urzędowskich na północy. Największymi miastami regionu są Biłgoraj i Janów Lubelski.

7 Krzczonowski Park Krajobrazowy:
Został utworzony 26 lutego 1990 roku. Powierzchnia jego wynosi ha, do tego dochodzi ha otuliny. Krzczonowski Park Krajobrazowy stanowi jeden z 17 parków krajobrazowych województwa lubelskiego (ósmy co do wielkości) i jeden z sześciu parków administrowanych przez Zarząd Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Położony jest w centralnej części Wyniosłości Giełczewskiej - subregionie Wyżyny Lubelskiej, ok. 20 km na południowy-wschód od Lublina.

8 Wykonanie: Weronika Biczek z klasy 1 b Zespół Szkół nr 9 w Lublinie, Gimnazjum nr 26 Koordynator konkursu: nauczyciel geografii, pani Anna Dębicka


Pobierz ppt "Lasy W Mojej Okolicy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google