Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak rozwijać karierę zawodową młodego człowieka? Przewodnik dla kluczowych aktorów - rodziców.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak rozwijać karierę zawodową młodego człowieka? Przewodnik dla kluczowych aktorów - rodziców."— Zapis prezentacji:

1 Jak rozwijać karierę zawodową młodego człowieka? Przewodnik dla kluczowych aktorów - rodziców

2 PRZEDE WSZYSTKIM – ROZMAWIAJ! Skorzystaj ze wszystkich możliwości, aby porozmawiać z Twoim dzieckiem o jego zawodowej przyszłości.

3 PO DRUGIE – PYTAJ! Czy myślałeś/aś o wyborze kolejnej szkoły? Jakie plany mają Twoi znajomi? Czy rozmawiałeś/aś o swojej ścieżce kariery z doradcą zawodowym? Czy wiesz skąd czerpać wiedzę na temat kariery? Czy uczestniczyłeś/aś w Targach Pracy?

4 PO DRUGIE – PYTAJ! Czy podejmował/a działania woluntarystyczne? Czy zdobył/a już jakieś doświadczenie zawodowe?

5 PO TRZECIE – PROPONUJ! Czy może chciałby/chciałaby pomóc w biznesie, który prowadzą rodzice? Czy ma twórcze hobby lub specjalne umiejętności lub talent, który mógłbyś/mogłabyś pomóc rozwijać? A może moglibyście wybrać się razem na targi pracy/targi edukacji? W końcu nie tylko szkoła odpowiada za rozwój zawodowy Twojego dziecka!

6 PIĘĆ ZASAD KONSTRUOWANIA KARIERY

7 ZMIANA JEST STAŁĄ Pamiętaj, że świat wokół ciebie ciągle się zmienia. Bądź otwarty na zmiany i czujny na nowe możliwości. Rynek pracy jest inny, niż go pamiętasz, i zmienia się szybciej niż przypuszczasz. Nie sugeruj na siłę rozwiązań, które idealnie sprawdzały się kiedyś, bo teraz, jeśli Twoje dziecko powie, że to „już tak nie działa”… To być może ma rację?

8 ŻYCIE TO NIEUSTANNA NAUKA Każdy musi dzisiaj dążyć do ciągłego osobistego doskonalenia. Jeśli ktoś przestanie się rozwijać, podejmuje duże ryzyko wypadnięcia z rynku pracy. Pamiętaj – żyjemy w czasach, w których uczenie się przez całe życie to podstawa! Ucz się nowych rzeczy, poznawaj rozwijaj nowe talenty… I namawiaj do tego swoje dziecko! Niech zarazi się Twoją pasją!

9 CHCIEĆ TO MÓC! Sukces to przede wszystkim umiejętność motywowania się. Dociekaj, co daje Twojemu dziecku radość i szczęście i szukaj razem z nim pracy, która da mu to! Nie szukajcie „najlepszej pracy na rynku”, szukajcie „Najlepszej pracy dla mnie!”. Prawdziwy sukces zawodowy osiągają tylko ci, którzy czują pasję do tego co robią. Pasji nigdy nikt się jeszcze nie wyuczył! Pasję znajdzie się w zawodzie, w którym się najlepiej czujemy. Jeśli tak będzie, to gdziekolwiek będziemy – osiągniemy sukces!

10 SKONCENTRUJ SIĘ NA DRODZE Pamiętaj! Namawiaj swoje dziecko, by nie skupiało się tylko na jednym celu. Niech ma ich kilka. Kariera to podróż życiowa. Trzeba doceniać osoby, które spotyka się na swojej drodze i uczyć się od nich nowych rzeczy. Doświadczenie jest wszędzie wokół nas! Doświadczajmy!

11 POZNANIE Odkrywaj swoje dziecko. Namawiaj je, by samo siebie starało się poznać lepiej. W jakim środowisku najlepiej się czuje, jakiego rodzaju czynności dają mu/jej najwięcej satysfakcji. Przy czym odnajduje spokój? Żeby osiągnąć sukces musi on/ona uwierzyć w siebie i podążać za głosem serca… To takie proste!

12 POZNANIE Trzeba realizować swoją pasję, aby znaleźć spełnienie. Trzeba odkryć sposoby łączenia pasji, zainteresowań z możliwościami rozwoju zawodowego.

13 UCZ SIĘ OD NAJLEPSZYCH Twoje dziecko powinno w każdej chwili móc skorzystać ze wsparcia rodziny, przyjaciół, mentorów, współpracowników i rówieśników. Sukces zawodowy to wysiłek wielu osób. Ale pamiętaj, nie oceniaj, nie krytykuj, staraj się zrozumieć… Rozwój zawodowy to skomplikowany proces i trzeba mieć tyle wsparcia, ile to tylko możliwe!

14 I… Najważniejsze Jesteś jednym z najważniejszych aktorów w ścieżce rozwoju zawodowego Twojego dziecka… Ale nie jesteś autorem tej opowieści! Pamiętaj, by nie brać na siebie takiej roli! To Twoje dziecko pójdzie do pracodawcy, zaprezentuje się, i będzie tam pracować. To Twoje dziecko będzie tworzyć swoją opowieść życiową, ty możesz co najwyżej z głosem doradczym zadbać, by była to jak najciekawsza opowieść.

15 To co? Do dzieła! Kariera nie zbuduje się sama ;)

16


Pobierz ppt "Jak rozwijać karierę zawodową młodego człowieka? Przewodnik dla kluczowych aktorów - rodziców."

Podobne prezentacje


Reklamy Google