Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działający w Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach. Drogi uczniu ! - Czy myślałeś już o tym, co zrobisz po jej ukończeniu? - Czy masz już plany na przyszłość?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działający w Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach. Drogi uczniu ! - Czy myślałeś już o tym, co zrobisz po jej ukończeniu? - Czy masz już plany na przyszłość?"— Zapis prezentacji:

1 działający w Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach

2 Drogi uczniu ! - Czy myślałeś już o tym, co zrobisz po jej ukończeniu? - Czy masz już plany na przyszłość? Nie czekaj – zacznij działać już dziś ! Zaplanuj swoją przyszłość ! Czekamy na Ciebie w Szkolnym Ośrodku Kariery działającym w naszej szkole. - Czy wybrałeś już swoją wymarzoną szkołę?

3 Cele Szkolnego Ośrodka Kariery Prowadzenie Szkolnego Ośrodka Kariery to: 1. Cele związane z kształtowaniem postaw i zachowań: -p-przygotowanie do aktywnego kształtowania swojej drogi zawodowej, -r-rozpoznawanie zasobów osobistych i ich wykorzystywanie w kształtowaniu drogi zawodowej, -k-kształtowanie umiejętności konsekwentnego dążenia do realizacji celu, -k-kształtowanie umiejętności prezentowania swojej wiedzy i umiejętności, -p-przezwyciężania bierności, radzenia sobie w sytuacjach trudnych i stresowych oraz kreowanie postaw aktywnych,

4 2. Kształtowanie umiejętności: - planowania przyszłości zawodowej, - organizowania działań swoich i zespołu oraz organizowania pracy grupy, - przygotowania dokumentów związanych z pracą, oszukiwania pracy, rezentowania się na rynku pracy, - nawiązywania kontaktów różnymi dostępnymi metodami, - przeprowadzania negocjacji.

5 3. Cele związane z wiedzą: - poznanie zasad prowadzenia korespondencji, - poznanie zasad obowiązujących w kompletowaniu dokumentacji związanej z pracą, - poznanie podstaw prawa pracy, - poznanie reguł i trendów rządzących rynkiem pracy,

6 Regulamin Szkolnego Ośrodka Kariery przy Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach 1. SzOK działa w godzinach otwarcia umieszczonych w gablocie na II piętrze, 2. W Szkolnym Ośrodku Kariery masz do swojej dyspozycji programy multimedialne, informatory, ciekawe pozycje książkowe oraz stały dostęp do Internetu, Tobie 3. SzOK oferuje Ci wszelką pomoc. Opiekun Szkolnego Ośrodka Kariery poświęci czas tylko Tobie,

7 4. Zgłoś wcześniej swój problem opiekunowi Szkolnego Ośrodka Kariery, abyś nie musiał zbyt długo czekać na rozwiązanie swojego problemu, 6. Swoją obecność w Szkolnym Ośrodku Kariery potwierdź wpisem do książki uczestników 5. Jeśli będziesz zmuszony czekać, to niech Ci nie zabraknie cierpliwości, Opiekun SzOK: mgr inż. Zdzisław Dzwonnik

8 Ty i Twoja kariera Ważne jest, abyś już dziś pomyślał o przyszłej pracy zawodowej – abyś starannie przygotował się do swojej kariery, a więc tego co będziesz robił. Ważne jest abyś lubił to co będziesz robił. Praca zawodowa w życiu człowieka, to znaczna część jego życia. Dlatego warto robić wszystko, aby czerpać z niej nie tylko korzyści ale i radości.

9 Powinieneś poznać swój zawód. Musisz rozpoznać jakie konieczne są w nim predyspozycje i umiejętności. Powinieneś odpowiedzieć sobie – czy ta praca jest dla mnie, czy to mnie interesuje? Odpowiedzieć, który jest dla mnie najbardziej interesujący?

10 Dlatego !!! Dobrze zastanów się nad wyborem szkoły ! Jest to najważniejsza decyzja w Twoim życiu. Odpowiedz sobie, co chcesz w życiu robić, gdzie pracować !

11


Pobierz ppt "Działający w Zespole Szkół nr 1 w Pabianicach. Drogi uczniu ! - Czy myślałeś już o tym, co zrobisz po jej ukończeniu? - Czy masz już plany na przyszłość?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google