Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Praga Stolica Czech.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Praga Stolica Czech."— Zapis prezentacji:

1 Praga Stolica Czech

2 Położenie miasta Praga – stolica i największe miasto Republiki Czeskiej, położone w środkowej części kraju, nad Wełtawą.

3 Skąd pochodzi nazwa Pragi?
Według tradycji oryginalna czeska nazwa miasta pochodzi od czeskiego słowa práh - próg i jest związana z księżniczką Libuszą. Etymologia nazwy miasta zbudowanego nad progiem lub jazem - rzecznym brodem pochodzi od historycznej nazwy przeprawy przez Wełtawę w okolicy dzisiejszego Mostu Karola.

4 Zabytki i atrakcje turystyczne
W 1992 r. zabytkowe centrum Pragi zostało zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Praga jest uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, z tego względu corocznie odwiedzają ją liczne rzesze turystów. W mieście znajduje się ponad 20 muzeów i prawie 100 galerii. Niektórymi z atrakcji turystycznych są:

5 Złota Uliczka Złota Uliczka – malownicza ulica w Pradze, na terenie praskiego zamku w dzielnicy Hradczany

6

7 Most Karola Most Karola – most na Wełtawie w Pradze czeskiej, będący jedną z najsłynniejszych i najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych miasta

8

9 Stare Miasto Stare Miasto- zabytkowa dzielnica Pragi, centrum kulturalne i handlowe stolicy Czech. Do 1784 samodzielne miasto

10


Pobierz ppt "Praga Stolica Czech."

Podobne prezentacje


Reklamy Google