Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Atrakcje Turystyczne Warszawy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Atrakcje Turystyczne Warszawy"— Zapis prezentacji:

1 Atrakcje Turystyczne Warszawy
Opracowała Ania VB

2 Pałac Kultury i Nauki  Pałac Kultury i Nauki - „dar narodu radzieckiego” zbudowany w 1955 roku na trwałe wpisał się w krajobraz Warszawy. Pałac jest najwyższym budynkiem nie tylko w Warszawie ale w całej Polsce!

3 Centrum Nauki Kopernika
Centrum Nauki Kopernik – centrum nauki założone w 2005 w Warszawie, którego celem jest promowanie i popularyzacja nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

4 Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego – muzeum historyczne w Warszawie, samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy, założone w 1983 r. jako Muzeum i Archiwum Powstania Warszawskiego. Zostało otwarte w 2004 r.

5 Teatr Narodowy (Wielki)-Opera Narodowa
Teatr Narodowy w Warszawie-najstarszy, obecnie istniejący, teatr w w Polsce, założony w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pierwszy stały teatr na ziemiach polskich powstał 17 lat wcześniej w Białymstoku. Teatr Narodowy jest dzisiaj jednym z trzech teatrów o statusie instytucji narodowej, o szczególnym znaczeniu dla polskiej kultury.

6 Tor do wyścigów konnych Służewiec
Tor Służewiec - Warszawski tor do wyścigów konnych. Tor powstał w 1939 roku, może pomieścić sporo ponad kibiców. Często na nim goszczą najlepsi jeźdźcy Polski

7 Stadion Legi Warszawy Stadion Legi Warszawy (Pepsi Arena)– stadion piłkarski w Warszawie, stanowiący własność Warszawy a dzierżawiony – i na co dzień użytkowany – przez Legia Warszawa. Na podstawie umowy pomiędzy firmą Pepsi a Klubem Piłkarskim Legia stadionowi nadano nazwę marketingową "Pepsi Arena" Źródła:


Pobierz ppt "Atrakcje Turystyczne Warszawy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google