Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczna Szkoła Podstawowa Wychowawczyni: Mariola Krawczyk

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczna Szkoła Podstawowa Wychowawczyni: Mariola Krawczyk"— Zapis prezentacji:

1 Publiczna Szkoła Podstawowa Wychowawczyni: Mariola Krawczyk
Śniadanie daje moc Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach Klasa II Wychowawczyni: Mariola Krawczyk

2 8 Listopada- Dzień Zdrowego Śniadania
Dnia 8 listopada do śniadania Polska siada. Akcja „Śniadanie daje moc” rozpoczęta!- wesoło nawołują z naszej klasy chłopcy i dziewczęta. Pani pogadankę zrobiła, 12 zasad zdrowego odżywiania przytoczyła. Piramidę żywieniową poznaliśmy, piosenkę o witaminkach zaśpiewaliśmy.

3 Buzie mamy roześmiane, miejsca do pracy przygotowane. Fartuszki i nakrycia głowy założone, śniadanie zgodnie z higieną będzie zrobione… Pod czujnym okiem naszych mam będziemy pracowali, Przygotujemy wszystko, co żeśmy na dziś zaplanowaliśmy.

4 Na zespoły się podzieliliśmy,
W jednym z nich za pyszne, zdrowe kanapki się wzięliśmy. Drugi zespół twarożek wykona, twarożek witaminowy wkrótce będzie gotowy. Warto wspomnieć , że akcję „Śniadanie daje moc” z kolegami z klasy I i III obchodzimy, to co oni przygotują także chętnie zjemy. Już się produkują sałatki i szaszłyki owocowe, jak również koreczki z pieczywa, a wszystko tak pyszne i zdrowe!!!

5 Nasze mamy nas wspierają, chyba bardzo nas kochają!!!
Mamy chętnie nam pomagają, Choć w domach tyle pracy mają. Uśmiechem nas wspierają i tym czym chata bogata, czyli co w spiżarce i lodówce mają!!!

6 A to my – ciągle przy pracy!!!
W końcu trzeba nakarmić 28 zgłodniałych istot / tyle nas jest w klasach I-III w naszej szkole!!!/ Poczęstujemy też naszych przedszkolaków.

7 Sporo się napracowaliśmy,
Lecz oto jakie efekty mamy!!! Stół pięknie nakryliśmy, do stołu podaliśmy!!! Za chwilę wspólnie wszyscy siadamy, Nasze witaminowe pyszności pozjadamy.

8 Jedzie pociąg z daleka, Bo stół już na nas czeka!!!
Z piosenką „Witaminki” na ustach mkniemy naszym pociągiem do zastawionych obficie stołów.

9 Ucztowanie rozpoczęto!!!

10 i wzięliśmy się za sałatki!!!
Śniadanie dało nam moc i wzięliśmy się za sałatki!!! Po akcji zdrowe nawyki żywieniowe pozostały, Po kilku dniach sałatki warzywne robiliśmy, Znów zdrowo się odżywialiśmy. KONIEC


Pobierz ppt "Publiczna Szkoła Podstawowa Wychowawczyni: Mariola Krawczyk"

Podobne prezentacje


Reklamy Google