Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Śniadanie daje moc Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach Klasa II Wychowawczyni: Mariola Krawczyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Śniadanie daje moc Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach Klasa II Wychowawczyni: Mariola Krawczyk."— Zapis prezentacji:

1 Śniadanie daje moc Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach Klasa II Wychowawczyni: Mariola Krawczyk

2 8 Listopada- Dzień Zdrowego Śniadania Dnia 8 listopada do śniadania Polska siada. Akcja „Śniadanie daje moc” rozpoczęta!- wesoło nawołują z naszej klasy chłopcy i dziewczęta. Pani pogadankę zrobiła, 12 zasad zdrowego odżywiania przytoczyła. Piramidę żywieniową poznaliśmy, piosenkę o witaminkach zaśpiewaliśmy.

3 Buzie mamy roześmiane, miejsca do pracy przygotowane. Fartuszki i nakrycia głowy założone, śniadanie zgodnie z higieną będzie zrobione… Pod czujnym okiem naszych mam będziemy pracowali, Przygotujemy wszystko, co żeśmy na dziś zaplanowaliśmy.

4 Na zespoły się podzieliliśmy, W jednym z nich za pyszne, zdrowe kanapki się wzięliśmy. Drugi zespół twarożek wykona, twarożek witaminowy wkrótce będzie gotowy. Warto wspomnieć, że akcję „Śniadanie daje moc” z kolegami z klasy I i III obchodzimy, to co oni przygotują także chętnie zjemy. Już się produkują sałatki i szaszłyki owocowe, jak również koreczki z pieczywa, a wszystko tak pyszne i zdrowe!!!

5 Nasze mamy nas wspierają, chyba bardzo nas kochają!!! Mamy chętnie nam pomagają, Choć w domach tyle pracy mają. Uśmiechem nas wspierają i tym czym chata bogata, czyli co w spiżarce i lodówce mają!!!

6 A to my – ciągle przy pracy!!! W końcu trzeba nakarmić 28 zgłodniałych istot / tyle nas jest w klasach I-III w naszej szkole!!!/ Poczęstujemy też naszych przedszkolaków.

7 Sporo się napracowaliśmy, Lecz oto jakie efekty mamy!!! Stół pięknie nakryliśmy, do stołu podaliśmy!!! Za chwilę wspólnie wszyscy siadamy, Nasze witaminowe pyszności pozjadamy.

8 Z piosenką „Witaminki” na ustach mkniemy naszym pociągiem do zastawionych obficie stołów. Jedzie pociąg z daleka, Bo stół już na nas czeka!!!

9 Ucztowanie rozpoczęto!!!

10 Po akcji zdrowe nawyki żywieniowe pozostały, Po kilku dniach sałatki warzywne robiliśmy, Znów zdrowo się odżywialiśmy. Śniadanie dało nam moc i wzięliśmy się za sałatki!!! KONIEC


Pobierz ppt "Śniadanie daje moc Publiczna Szkoła Podstawowa w Pisarach Klasa II Wychowawczyni: Mariola Krawczyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google