Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

. Jak można pomóc ludziom potrzebującym? Czy da się zmienić ich życie na lepsze? Czy można pomóc dzieciom, kształcić się i rozwijać? Myślimy, że dzięki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ". Jak można pomóc ludziom potrzebującym? Czy da się zmienić ich życie na lepsze? Czy można pomóc dzieciom, kształcić się i rozwijać? Myślimy, że dzięki."— Zapis prezentacji:

1 . Jak można pomóc ludziom potrzebującym? Czy da się zmienić ich życie na lepsze? Czy można pomóc dzieciom, kształcić się i rozwijać? Myślimy, że dzięki pomocy, zaangażowaniu społeczności i paru dobrym pomysłom można to wszystko zmienić na lepsze. Dlatego dziś chciałybyśmy zaprezentować kilka naszych sugestii na ten temat.

2 . Pierwszym naszym pomysłem jest bezpłatna pomoc w schronisku. Wszystko odbywałoby się w ramach dodatkowych zajęć biologii prowadzonych społecznie przez nauczyciela.

3 Program realizacji pomysłu: Zainteresowani uczniowie szkół gimnazjalnych będą mogli w każdy wtorek oraz czwartek zająć się zwierzętami w naszym schronisku, przez cały rok szkolny, zgodnie z planem uzgodnionym z pracownikami placówki. Uczniowie podzieleni będą na grupy trzyosobowe, każdy zespół zostanie wyznaczony do opieki nad grupą zwierząt. Odbywać się będzie również zbiórka żywności i zabawek dla zwierząt, w każdej szkole, w klasie specjalnie do tego wyznaczonej. Całą akcją zajmą się uczniowie przy wsparciu nauczycieli biologii.

4 Kolejną naszą sugestią jest zakładanie w szkołach darmowych kółek zainteresowań prowadzonych przez profesorów z uniwersytetów.

5 W każdym miesiącu po zajęciach edukacyjnych odbywać się będą przedmiotowe kółka zainteresowań prowadzone przez profesorów wykładających na uniwersytetach, na których uczniowie również będą mogli rozwijać swoje pasje. Wolontariusze poproszą dyrektorów o bezpłatne wynajęcie sal oraz profesorów o darmowe wykłady. Akcja trwać będzie przez cały rok szkolny, programem zajmują się uczniowie, których wspierać będą dyrektorzy szkół i rodzice.

6 Trzecim pomysłem jest co piątkowe zbieranie pieniędzy, dla dzieci chorych i potrzebujących w naszym mieście poprzez sprzedaż ciasteczek

7 Sprzedaż ciasteczek odbywać się będzie co piątek w gimnazjach w naszym mieście oraz przy Kościołach od godziny 16.00 do 19.00. Akcja trwać będzie przez 2 miesiące (maj, czerwiec). Sprzedawać będą uczniowie gimnazjów w Czeladzi, a zyski przekażą na pomoc dzieciom chorym i potrzebującym. Wszystkim kierować będą zainteresowani uczniowie.

8 Kolejną sugestią jest zbieranie zabawek i ubrań podczas festiwalu muzyki i tańca dla dzieci z domu dziecka. Podczas festiwalu odbywać się będą koncerty wielu zespołów młodzieżowych oraz ludowych, wystąpią grupy taneczne jak i wokalne.

9 Festiwal będzie odbywał się co roku 1 czerwca- w Dzień Dziecka, od godziny 15.00 do 22.00. Organizatorami akcji będą uczniowie szkół gimnazjalnych w Czeladzi. W tym roku mógłby wystąpić zespół „Happysad” oraz „Strachy na lachy”. Pojawią się również zespoły ludowe i „Wiolinki”, ale także wiele zespołów tanecznych. Podczas festiwalu zbierane będą ubrania i zabawki dla dzieci z domów dziecka przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Czeladzi. Przekazywane one będą przedstawicielom gimnazjów, którzy następnie wręczą je wychowawcom z domów dziecka. Zapraszać będziemy wszystkich mieszkańców naszego miasta jak i okolic. Zabawki będą zbierane przez młodzież przy scenie w trakcie występów.

10 Piątym, a zarazem ostatnim pomysłem, jest jadłodajna dla bezdomnych organizowana w restauracji „Galeo” w Czeladzi W przytulnym pomieszczeniu można spokojnie zjeść ciepły posiłek.

11 Każdego pierwszego dnia miesiąca w restauracji „Galeo” od godziny 12.30 do 16.00 będzie podawany ciepły posiłek dla bezdomnych oraz podczas świąt od godziny 12.00 do 13.00 dostępne będzie świąteczne danie (śniadanie wielkanocne, kolacja wigilijna). Fundusze na posiłki dają uczniowie, którzy wcześniej będą je zbierać. Akcja trwać będzie przez 6 miesięcy (od listopada do maja). O pozwolenie na bezpłatne wynajęcie sali starać się będą również uczniowie, którzy będą wydawać posiłki.

12 Prezentacje wykonały: -Karolina Gregor -Marta Lasoń DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!


Pobierz ppt ". Jak można pomóc ludziom potrzebującym? Czy da się zmienić ich życie na lepsze? Czy można pomóc dzieciom, kształcić się i rozwijać? Myślimy, że dzięki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google