Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Le ś ne powietrze, le ś ne krajobrazy, zachwycam si ę tym wiele razy. Jest to bowiem co ś wspaniałego, przez wielu jednak nie docenianego. A ja powtarzam.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Le ś ne powietrze, le ś ne krajobrazy, zachwycam si ę tym wiele razy. Jest to bowiem co ś wspaniałego, przez wielu jednak nie docenianego. A ja powtarzam."— Zapis prezentacji:

1

2 Le ś ne powietrze, le ś ne krajobrazy, zachwycam si ę tym wiele razy. Jest to bowiem co ś wspaniałego, przez wielu jednak nie docenianego. A ja powtarzam Ci człowieku drogi, niech tam ponios ą Ci ę Twoje nogi! Tam spokój i cisz ę odnajdziesz od razu, bo las to co ś z rodzaju ż ywego obrazu.

3 Lasy to jedno z największych dóbr na Ziemi. Rosnące tam drzewa i rośliny produkują tlen, potrzebny nam do życia. Widok lasu wraz z otaczającym środowiskiem tworzy piękny krajobraz, a spacer leśnymi śnieżkami pozwala nam się wyciszyć i zrelaksować. Wokół mojej okolicy rozpościerają się kompleksy leśne, stanowiące główny walor tego terenu.

4 Najczęściej spotykanym drzewem jest sosna zwyczajna. To ona porasta większość tutejszych terenów. Cechy, które pozwalają odróżnić ją od innych drzew to:  długie igły  igły wyrastające w zależności od gatunku po dwie, pięć, siedem i więcej w pęczku  jajowate szyszki  pokrój igły jest półokrągły

5 Podczas wędrówki zobaczyć można także: Piękną część krajobrazu stanowią wrzosowiska, które jesienią nie pozwalają oderwać od nich wzroku. Ś wierki Modrzewie Ja ł owce Na zdjęciu widoczna jest część wrzosowiska w porze zimowej. Brzozy Deby

6 Nieopodal miejsca mojego zamieszkania przez tereny leśne przebiega ścieżka dydaktyczna, gdzie zobaczyć możemy wiele zwierząt, a także nie wymienionych wcześniej drzew. Oto niektóre z nich: Jodla pospolitaGrab pospolityCis pospolity

7 Podczas spaceru ścieżką dydaktyczną uwagę przykuwają także tabliczki, zawierające nazwę i opis danej rośliny, stanowiące przydatny element dydaktyczny dla obserwatora tego terenu.

8 Nieodłączną częścią środowiska leśnego są także zwierzęta. W czasie wędrówki można zaobserwować tropy i ślady występowania m.in. dzików, jeleni, saren oraz zajęcy.

9


Pobierz ppt "Le ś ne powietrze, le ś ne krajobrazy, zachwycam si ę tym wiele razy. Jest to bowiem co ś wspaniałego, przez wielu jednak nie docenianego. A ja powtarzam."

Podobne prezentacje


Reklamy Google