Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Brodnicki Park Krajobrazowy

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Brodnicki Park Krajobrazowy"— Zapis prezentacji:

1 Brodnicki Park Krajobrazowy
-miejsce, które sprawia, że umysł się wyłącza, zmysły wyostrzają, a twe serce łagodnieje.

2 Wybrałam Brodnicki Park Krajobrazowy z wielu powodów
Wybrałam Brodnicki Park Krajobrazowy z wielu powodów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest jego bogactwo przyrodnicze! Ten las ma bardzo ciekawą i różnorodną florę i faunę. Pięknie wygląda o każdej porze roku!

3 Drugim powodem dla którego często odwiedzam ten las, jest to, że sprawia on, że mogę zregenerować swoje siły, wyciszyć się, nabrać wigoru i zapasu świeżego powiewu leśnego.

4 Poniższa mapa obrazuje tereny wchodzące w skład Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

5 Flora Jak już wspomniałam flora Brodnickiego Parku Narodowego jest bardzo różnorodna. Znajdziemy tam wiele gatunków drzew i roślin. Bardzo dużo z nich jest pod ochroną. Możemy też zauważyć, że gatunkowość roślin wciąż się poszerza. Przykłady flory pod ochroną: - listera jajowata, - andromeda polifolia L. (modrzewnica zwyczajna), - pływacz drobny. Ze względu na porę zimową wykorzystałam zdjęcia zrobione późną jesienią. :-)

6 Fauna Spacerując cicho po lesie usłyszymy czy też zobaczymy zwierzęta zamieszkujące te tereny. Dowiedziałam się od paru osób, a także z własnego doświadczenia wiem, że najwięcej w lesie znajduję się ptactwa(aż 180 gatunków!) i owadów. Znajdziemy tam różnorodne gatunki motyli i ptaków np. czapla biała, a także popularny bocian czy jastrząb.

7 Znajdziemy tam również ścieżki edukacyjne(dydaktyczne)
Brodnicki Park Krajobrazowy oferuje bogate w piękno naturalne i ciekawe muzea ścieżki. Ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne: - Piesza ścieżka dydaktyczna ""Bobrowiska" - Rowerowa przyrodnicza ścieżka dydaktyczna do rezerwatu leśnego "Retno" - Kajakowa ścieżka dydaktyczna do rezerwatu florystycznego "Bachotek" - Przyrodniczo- leśna ścieżka dydaktyczna "Grabiny-Łąkorz" Dla każdego coś się znajdzie, dlatego zapraszam do odwiedzania mojego ulubionego lasu (który skrywa także rzeki czy jeziora).

8 Dziękuję za uwagę 


Pobierz ppt "Brodnicki Park Krajobrazowy"

Podobne prezentacje


Reklamy Google