Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wybrałam Brodnicki Park Krajobrazowy z wielu powodów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest jego bogactwo przyrodnicze! Ten las ma bardzo ciekawą i różnorodną.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wybrałam Brodnicki Park Krajobrazowy z wielu powodów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest jego bogactwo przyrodnicze! Ten las ma bardzo ciekawą i różnorodną."— Zapis prezentacji:

1

2 Wybrałam Brodnicki Park Krajobrazowy z wielu powodów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest jego bogactwo przyrodnicze! Ten las ma bardzo ciekawą i różnorodną florę i faunę. Pięknie wygląda o każdej porze roku!

3

4

5 Flora  Jak już wspomniałam flora Brodnickiego Parku Narodowego jest bardzo różnorodna. Znajdziemy tam wiele gatunków drzew i roślin. Bardzo dużo z nich jest pod ochroną. Możemy też zauważyć, że gatunkowość roślin wciąż się poszerza.  Przykłady flory pod ochroną: - listera jajowata, - andromeda polifolia L. (modrzewnica zwyczajna), - pływacz drobny. Ze względu na porę zimową wykorzystałam zdjęcia zrobione późną jesienią. :-)

6 Fauna

7 Znajdziemy tam również ścieżki edukacyjne(dydaktyczne) Brodnicki Park Krajobrazowy oferuje bogate w piękno naturalne i ciekawe muzea ścieżki. Ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne: - Piesza ścieżka dydaktyczna " "Bobrowiska" - Rowerowa przyrodnicza ścieżka dydaktyczna do rezerwatu leśnego "Retno" - Kajakowa ścieżka dydaktyczna do rezerwatu florystycznego "Bachotek" - Przyrodniczo- leśna ścieżka dydaktyczna "Grabiny-Łąkorz" Dla każdego coś się znajdzie, dlatego zapraszam do odwiedzania mojego ulubionego lasu (który skrywa także rzeki czy jeziora).

8 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Wybrałam Brodnicki Park Krajobrazowy z wielu powodów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest jego bogactwo przyrodnicze! Ten las ma bardzo ciekawą i różnorodną."

Podobne prezentacje


Reklamy Google