Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tytuł projektu: „Weimar - miasto poetów”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tytuł projektu: „Weimar - miasto poetów”"— Zapis prezentacji:

1 Tytuł projektu: „Weimar - miasto poetów”

2 Nauczyciel prowadzący grupę projektową: Małgorzata Cieplucha
Autorzy projektu: Bogusz Maj, Krzysztof Garnysz, Karolina Włodarczyk, Paulina Czerwińska, Jacek Wiśniewski, Agata Frątczak, Damian Kaczmarek. Cel główny projektu: zapoznanie z biografią J. W. Goethego i F. Schillera, miejscami życia i śmierci obu poetów, związkami A. Mickiewicza z Weimarem.

3 Opis realizacji projektu:
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 15 odbywali staż zawodowy w Weimarze, w dn r. Grupa składała się z dwudziestu osób- absolwentów technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. W czerwcu autorzy projektu opracowali gazetki ilustrujące życie i twórczość niemieckich romantyków, zgromadzili materiały dotyczące podróży A. Mickiewicza do Weimaru i jego spotkania z J. W. Goethem. Autorzy projektu pracowali w trzech zespołach.

4 Grupa I zaprezentowała biografię J. W
Grupa I zaprezentowała biografię J. W. Goethego w oparciu o przygotowany plakat po zakończeniu zwiedzania muzeum, w przydomowym ogródku poety

5 Uczniowie uwzględnili w swej wypowiedzi wpływ księcia Karla Augusta na karierę polityczno-administracyjną poety, podróże Goethego (zwiedzanie kopalni rud metali w Ilmenau, wycieczki do Szwajcarii, Włoch, Wieliczki, Krakowa i Częstochowy), życie towarzyskie poety (przyjaźń z Schillerem, liczne romanse, wstąpienie do loży wolnomularskiej i do zakonu iluminatów, przyznanie szlachectwa), wpływ doświadczeń i zainteresowań J. W. Goethego na jego twórczość („Lata wędrówki Wilhelma Meistra”, I i II cz. „Fausta”).

6 Grupa II omówiła przebieg spotkania A. Mickiewicza z J. W
Grupa II omówiła przebieg spotkania A. Mickiewicza z J. W. Goethem w książęcym parku, w „domku ogrodnika” Uczniowie urozmaicili swą prezentację fragmentami „Listów z podróży” A. E. Odyńca, który był świadkiem spotkania wielkich poetów, przytoczyli wezwanie polskiego romantyka: ”Czytajcie Goethego!”, odczytali z podziałem na role poemat Goethego „Podróżny” w przekładzie A. Mickiewicza.

7 Ta część zajęć została uwieńczona złożeniem kwiatów w barwach narodowych obok popiersia A. Mickiewicza w weimarskim parku.

8 Kochajcie Mickiewicza!

9 Grupa III przedstawiła biografię F
Grupa III przedstawiła biografię F. Schillera, odwołując się do sporządzonego wcześniej plakatu

10 Autorzy projektu zakończyli swoją część prezentacji odśpiewaniem ody „Do radości”

11 Zajęcia zostały zakończone na weimarskim cmentarzu, gdzie spoczywa J.W. Goethe i F. Schiller

12 Podczas jednej z wrześniowych lekcji języka polskiego autorzy projektu opowiedzieli swoim kolegom o spotkaniu z wielkimi poetami w Weimarze.


Pobierz ppt "Tytuł projektu: „Weimar - miasto poetów”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google