Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT EDUKACYJNY PAMIĘĆ NIEDOKOŃCZONA. Zapoznanie uczniów z historią, kulturą i tradycjami Żydów polskich. Próba odtworzenia historii Żydów głogowskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT EDUKACYJNY PAMIĘĆ NIEDOKOŃCZONA. Zapoznanie uczniów z historią, kulturą i tradycjami Żydów polskich. Próba odtworzenia historii Żydów głogowskich."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT EDUKACYJNY PAMIĘĆ NIEDOKOŃCZONA

2 Zapoznanie uczniów z historią, kulturą i tradycjami Żydów polskich. Próba odtworzenia historii Żydów głogowskich – głogowski Holokaust. Odkrycie wielokulturowości Ziemi Głogowskiej. Uwrażliwienie uczniów na problematykę antysemityzmu.

3 Spotkanie z Jerzym Kichlerem, rabinem m. Wrocławia. Pierwsze spotkanie z judaizmem. Uczniowie decydują się na projekt…

4 Uczniów interesuje symbolika nagrobna, stąd spotkanie na żydowskim cmentarzu w Szlichtyngowie.

5 Docieramy do historii z roku 1938 – dr Karl-Maria Heidecker opisuje głogowską noc kryształową na swojej stronie www.heidecker.eu/Genealogie/D_Glogau_Juden.htm Relacja została znaleziona przez uczniów uczestniczących w projekcie i przetłumaczona z języka niemieckiego na polski przy współpracy z nauczycielami germanistami.

6 W lekcji przygotowanej przy współpracy z nauczycielem j. polskiego odbyła się otwarta lekcja Holokaust – apokalipsa spełniona. 17 listopada 2008

7 Wycieczka po żydowskim Głogowie zorganizowania przy współpracy z Wydziałem Promocji Miasta – oprowadza i opowiada p. Józef Wilczak.

8 12 marca 2009 w ramach projektu grupa przygotowała projekcję filmu Życie za życie. Projekcja połączona z pogadanką i dyskusją.

9 Wyjazd uczniów uczestniczących w projekcie na warsztaty fotograficzne połączone ze zwiedzaniem muzeum-pomnika.

10

11 Udział wszystkich uczniów w Marszu Żywych połączona ze zwiedzaniem Muzeum w Auschwitz.

12

13

14 W lekcji przygotowanej dzięki współpracy z Fundacją Shalom (materiał dydaktyczny) odbyła się otwarta lekcja Holokaust – oczami dziecka. 22 maja 2009

15 Podsumowanie projektu. Wyniki warsztatów fotograficznych. Wystawa I dla nich te łzy.

16

17 Opracowanie: Paweł Korzeń Elwira Maksymów- Michałowska


Pobierz ppt "PROJEKT EDUKACYJNY PAMIĘĆ NIEDOKOŃCZONA. Zapoznanie uczniów z historią, kulturą i tradycjami Żydów polskich. Próba odtworzenia historii Żydów głogowskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google