Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Łączność pokoleń w sieci. Tylko z TIK!. Początek – szkolna debata Podczas debaty szkolnej uczniowie zaproponowali jeden z punktów kodeksu, który brzmiał:

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Łączność pokoleń w sieci. Tylko z TIK!. Początek – szkolna debata Podczas debaty szkolnej uczniowie zaproponowali jeden z punktów kodeksu, który brzmiał:"— Zapis prezentacji:

1 Łączność pokoleń w sieci. Tylko z TIK!

2 Początek – szkolna debata Podczas debaty szkolnej uczniowie zaproponowali jeden z punktów kodeksu, który brzmiał: „Ucz się i ucz innych. Zbudujmy komputerową łączność pokoleń” Tak zrodził się pomysł na projekt. Uznano, że w dzisiejszych czasach istnieje potrzeba dokształcenia ludzi będących w sile wieku, w dziedzinie informatyki.

3 Idea projektu Takie działanie miało także pokazać, że granica wieku nie istnieje w świecie wirtualnym, a oni sami mają szansę wykazania się znajomością technik informacji komputerowej i wcielenia się w rolę nauczyciela.

4 Przygotowania Dzięki wsparciu rodziców sfinansowano poczęstunek dla uczestników kursu oraz pozyskano środki na materiały promocyjne. Pan dyrektor ustalił swojego zastępcę do spraw projektu: panią wicedyrektor Dorotę Krawczyk, z którą od tej chwili miała kontaktować się grupa.

5 Kampania informacyjna Plakaty informujące o kursie zostały rozwieszone w środowisku lokalnym. Opracowano również zaproszenia skierowane do uczestników kursu. Do osób, które potwierdziły, że wezmą w nim udział zostały wysłane imienne zaproszenia.

6 Dzień, w którym odbył się kurs Kurs dla seniorów „Łączność pokoleń w sieci tylko z TIK” odbył się dnia 30.04 2014. Za przygotowanie komputerów i treść warsztatów odpowiadała grupa pani Agnieszki Kosek. Grupa pani Magdaleny Sobczyk zajęła się częścią logistyczną, czyli przygotowaniem poczęstunku, plakatów i zaproszeń.

7 Dzień, w którym odbył się kurs Również w trakcie trwania kursu, grupa pani Magdaleny Sobczyk zastanawiała się nad możliwościami ułatwienia dostępu do Internetu dla seniorów, oraz ich dalszego rozwoju w dziedzinie informatyki.

8 Filmy dokumentujące przebieg zajęć  Pani wicedyrektor- powitanie Pani wicedyrektor- powitanie  Początek zajęć Początek zajęć  Przebieg kursu Przebieg kursu Pod linkami znajdującymi się obok znajdują się filmiki dokumentujące przebieg projektu.

9 Osiągnięte cele Dzięki naszemu projektowi seniorzy, którzy brali udział w kursie, zdobyli podstawowe zdolności obsługi komputera oraz wiedzę dotyczącą poszukiwania informacji zawartych w Internecie. Dzięki temu, będą w stanie w miarę swobodnie poruszać się po świecie wirtualnym.

10 Osiągnięte cele Osoby starsze, nie będą czuły się już wykluczone z powodu braku wiedzy. Kurs przyczynił się do budowy międzypokoleniowych relacji oraz zintegrowania seniorów w ich lokalnym środowisku. Każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy certyfikat z okazji ukończenia kursu.

11 Zakończenie Na zakończenie, grupy odpowiedzialne za projekt podsumowały założone i osiągnięte cele. Odbył się także przygotowany wcześniej poczęstunek dla uczestników kursu.

12 Zakończenie Projekt „Łączność pokoleń w sieci. Tylko z TIK !” odniósł niewątpliwy sukces organizacyjny. Osiągnięte zostały wszystkie zamierzone cele, a jego uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu kursu.

13 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Łączność pokoleń w sieci. Tylko z TIK!. Początek – szkolna debata Podczas debaty szkolnej uczniowie zaproponowali jeden z punktów kodeksu, który brzmiał:"

Podobne prezentacje


Reklamy Google