Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Twórzmy ś wiat lepszym. Wolontariat T o dobrowolna, świadoma i bezpłatna praca na rzecz osób spoza kręgu koleżeńsko-rodzinnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Twórzmy ś wiat lepszym. Wolontariat T o dobrowolna, świadoma i bezpłatna praca na rzecz osób spoza kręgu koleżeńsko-rodzinnego."— Zapis prezentacji:

1 Twórzmy ś wiat lepszym

2 Wolontariat T o dobrowolna, świadoma i bezpłatna praca na rzecz osób spoza kręgu koleżeńsko-rodzinnego.

3 Tak Powinien Si Ę prezentowa Ć wolontariusz:

4 „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością“ JPII

5 „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi“ JPII

6 „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo“ JPII

7 „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje“ JPII

8 Wolontariat bo: Same doświadczyłyśmy dobra, więc chciałyśmy je oddać innym, Kierowałśmy się ideą świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie,,Wzrastanie”. Które jest żywym pomnikiem bł. Jana Pawła II. Podejmuje ono przesłanie: „Wzrastać to być dla innych” Chcemy zachęcić naszych kolegów do aktywności na rzecz naszej społeczności.

9 Pan Jan Bury, poseł PiS na sejm RP, członek sejmowej komisji współpracy z organizacjami pozarządowymi i długoletni Prezes Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II. Przekonał nas, że warto być wolontariuszem i promować tą ideę wśród młodych, co też przekazałyśmy innym przez nasz biuletyn.

10 Nasza przygoda z Wolontariatem Wiemy, że działać można wszędzie i zawsze. Dla nas najważniejsze jest tu i teraz w naszym małym miasteczku jakim jest Radymno. Najpierw same uczęszczałyśmy na codzienne zajęcia do placówki w etapie szkoły podstawowej, a teraz będąc uczennicami tutejszego gimnazjum pomagamy jako wolontariuszki.

11 Służymy pomocą młodszym przy odrabianiu zadań domowych i organizowaniu im gier i zabaw.

12 Pomagamy również w przygotowaniu prac świątecznych na kiermasz. Wykonujemy kartki, pisanki, baranki, kurczaki, kwiaty z krepiny i bibuły, szkło metodą decoupage.

13 My dotychczas także wspomagałyśmy formy artystyczne świetlicy. Ewa w roli turysty Marta w roli kelnerki w spektaklu,,Podróż do Francji „ zaprezentowanego w ramach konkursu,,Moje Wzrastanie ku pełni człowieczeństwa. Co nas wzbogaciło. (październik 2010)

14 Gazety Wypromowałyśmy także wolontariat przez wywiady w dwóch gazetach lokalnych: Życiu Podkarpackim i Gazecie Jarosławskiej.

15 Kole ż anko kolego zapraszamy was tak ż e do podobnych dzia ł a ń : Z naszej inicjatywy powstał Młodzieżowy Klub Wolontariusza przy Świetlicy „Wzrastanie”

16 Wolontariuszem możesz zostać u nas. Przyłącz się do Młodzieżowego Klubu Wolontariatu działającego przy świetlicy „Wzrastanie” – oś. Jagiełły 1 w Radymnie. Z A P R A S Z A M Y Oczekujemy w piątki od godz. 15 tej Opiekun grupy Opiekun grupy p. Sabina Kuta p. Sabina Kuta

17 Co możesz robić razem z nami w najbliższym czasie? - Służyć pomocą przy robieniu ozdób świątecznych. Wcale nie potrzeba specjalnych zdolności plastycznych – trochę chęci. Jeżeli nie to uczestniczyć w kiermaszu licznych wytworów sztuki artystycznej małych i doświadczonych. - Odrabiać lekcje z młodszymi dziećmi z podstawówki, włączyć się w prace organizacyjne - Tworzyć zespól współorganizatorów wakacyjnych obchodów święta patrona osiedla Władysława Jagiełły – zanosi się na wielka uroczystość plenerowa. Oczywiście jej rozmiar i zakres może zależeć od Twojego i Innych zaangażowania. Ról i funkcji będzie wiele. - Klub ma także inne propozycje, czeka również na Twoje.

18  Zaangażowanie się w organizację i obchody Święta Patrona osiedla – Władysława Jagiełły i jubileuszu 30-to lecia S.M, które są planowane na 16 lipiec b. roku będzie dla nas dużym wyzwaniem. Świetlica bowiem znajduje się na tym osiedlu. Pierwsze spotkanie organizacyjne mamy już za sobą. Podczas rozmowy z panem Prezesem S.M w Radymnie omówiliśmy zadania które będą naszym udziałem.

19 W m ł odzie Ż owym klubie wolontariusza, za podj Ę te dzia ł ania oprócz do Ś wiadcze Ń osobistych czekaj Ą na Was dypolmy z zaprezentowanym logo. zaprezentowanym logo.

20 Zaryzykuj i dzia ł aj bo wolontariat procentuje: -Owocuje rozwojem osobistym, -może stać się przygodą życia i z pewnością przyniesie radość, zadowolenie.. -To „szkoła charakteru.” -to również szansa zdobycia często pierwszych doświadczeń, umiejętności pracy w zespole. -otwiera także drogę do zawarcia nowych znajomości czy nawet przyjaźni -jest okazją do zrobienia czegoś dobrego dla drugiego człowieka, co daje satysfakcję. - Można też uzyskać dyplomy, wyróżnienia, które się liczą w szkole, a nawet w przyszłej karierze edukacyjnej i zawodowej. Ka ż dy mo ż e pomaga ć !

21 Nie bój się nigdy podejmować dzieł miłości bambo

22 Dzi Ę kujemy i Zapraszamy ! WOLONTARIUSZKI Marta Leszczy Ń ska Ewa Sabatowska OPIEKUN SABINA KUTA


Pobierz ppt "Twórzmy ś wiat lepszym. Wolontariat T o dobrowolna, świadoma i bezpłatna praca na rzecz osób spoza kręgu koleżeńsko-rodzinnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google