Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo Tobiasz i anioł, Kościół św. Eustachego, Paryż.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo Tobiasz i anioł, Kościół św. Eustachego, Paryż."— Zapis prezentacji:

1 5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo Tobiasz i anioł, Kościół św. Eustachego, Paryż

2 5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo Tobiasz i anioł, Kościół św. Eustachego, Paryż Anioł jest sługą i wysłannikiem Pana Boga, wykonawcą Jego rozkazów, który kontempluje Boże oblicze (Mt 18,10). Jako byt czysto duchowy anioł ma rozum i wolę, jest stworzeniem osobowym i nieśmiertelnym. Przewyższa doskonałością byty widzialne.

3 5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo Tobiasz i anioł, Kościół św. Eustachego, Paryż «Czyż nie są oni wszyscy duchami przeznaczonymi do usług, posyłanymi na pomoc tym, którzy mają posiąść zbawienie?» (Hbr 1,14)” Anioł jest sługą i wysłannikiem Pana Boga, wykonawcą Jego rozkazów, który kontempluje Boże oblicze (Mt 18,10). Jako byt czysto duchowy anioł ma rozum i wolę, jest stworzeniem osobowym i nieśmiertelnym. Przewyższa doskonałością byty widzialne.

4 5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo Anioł stróż, B. Heinen (1984), własność prywatna Modlimy się wraz z aniołami i do aniołów o pomoc i wstawiennictwo u Boga. W szczególności angażujemy w to aniołów stróżów, bo wierzymy, że każdy człowiek ma swojego anioła-obrońcę.

5 5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo GABRIEL objawia wolę Boga (Łk 1,26n) RAFAŁ pośredniczy między Bogiem a ludźmi (Tb 12) MICHAŁ walczy z szatanem (Ap 12,7-8) ARCHANIOŁOWIE

6 5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo Dyskusja metodą grup sąsiedzkich – Kim są aniołowie? – Dlaczego warto powierzać się opiece aniołów? – Dlaczego powinniśmy się modlić do swojego anioła stróża? – Kim jest szatan? – Dlaczego nie powinniśmy ulegać wpływom magii i praktyk tajemnych? – Kto może się kryć pod osłoną magii? – Kto nam pomaga w zmaganiach z szatanem?

7 5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, kornie błagamy, a Ty, Książę zastępów niebieskich, mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen. Modlitwa


Pobierz ppt "5. Inny z istniejących światów – aniołowie i ich posłannictwo Tobiasz i anioł, Kościół św. Eustachego, Paryż."

Podobne prezentacje


Reklamy Google