Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROK WIARY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROK WIARY."— Zapis prezentacji:

1 ROK WIARY

2 Wierzę w Boga …

3 PRZYMIOTY BOGA * Dobro * Prawda * Piękno

4 Bóg jest ABSOLUTNYM Dobrem, Prawdą i Pięknem
Wierzę w Boga, który jest Dobry. Wierzę w Boga, który wypełnia dane nam obietnice. Wierzę w Boga, który jest Piękny

5 Co mówi nam dziś o tym, że Bóg jest DOBRY I PIĘKNY?
Księga Rodzaju - Opis Stworzenia Świata „Bóg widział, że wszystko co uczynił było bardzo dobre”. (1,31)

6 A co uczynił Bóg?

7

8

9

10

11

12

13 Dzieci są piękne, Pięknem Boga.

14 Czasem dziecko zmienia się …

15 BAJKI

16

17

18

19 Gry komputerowe

20 Znaki antychrześcijańskie
Gry Bajki Ubrania Przybory szkolne

21 1. Pacyfa (Pacyfka, do lat 60 Pacyf)- znak pokoju, zaprojektowany najprawdopodobniej przez lub na zlecenie lorda Bertranda Russella. Symbol został zaadaptowany w latach 60. przez ruchy i organizacje antywojenne oraz następnie szeroko zakorzenił się wśród wywodzącej się z tamtych idei mody amerykańskich hippisów. Anton Szandor LaVey, twórca współczesnego Kościoła Szatana, uważa ten symbol za znak od wieków wykorzystywany przez satanistów, którzy widzą w nim odwrócony do góry nogami i złamany krzyż, mający być symbolem klęski chrześcijaństwa.

22 4. Pentagram- mistycy pitagorejscy widzieli w nim symbol doskonałości, kojarzyli go z życiem i zdrowiem. Dla pierwszych chrześcijan pentagram odzwierciedlał pięć ran Jezusa ze względu na 5 wierzchołków. Od XIV wieku uważany za symbol szatana, ze względu na podobieństwo do głowy kozła (odwrócony dwoma wierzchołkami do góry).

23 2. Anch, Ankh ( krzyż egipski, klucz życia)- Ankh w starożytnym Egipcie był symbolem płodności, jego kształt miał symbolizować kobiece łono. Jako jeden z amuletów starożytnego świata uważany był za potężny talizman chroniący noszącego przed złymi siłami degeneracji i upadku. W ostatnim czasie stał się talizmanem niektórych grup okultystycznych, a także zajmujących się wiedzą tajemną. Traktowany jako przedmiot energetyzujący ma rzekomo usuwać negatywne fale z organizmu.

24 3. Yin i yang- dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły
3. Yin i yang- dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły. Yin i yang nie wykluczają się wzajemnie. Yin i yang są współzależne. Tak yin jak i yang jest podzielne. Yin i yang wchłaniają i jednocześnie podtrzymują się wzajemnie. Yin i yang mogą przekształcić się w siebie nawzajem. Część yin znajduje się w yang, a część yang znajduje się w yin.

25 5. Rogata dłoń- jest znakiem rozpoznawczym wyznawców satanizmu (okultystów). Symbol ten został zaczerpnięty z „Biblii szatana”; na jej okładce Anton Szandor LaVey – autor biblii i założyciel Kościoła Szatana, wykonuje ów gest. Podobnie jak on, propagatorzy tego symbolu, zasadniczo używają lewej dłoni, aby wyrazić opozycję dla ręki prawej (sprawiedliwej, dobrej).

26 Co w tym pięknego? „Trupia moda”

27 Piórnik a piórnik

28 Jak się bronić? BYĆ BISKO BOGA Sakramenty
Codzienna modlitwa (rano i wieczorem) czytanie Biblii, Pisma Św. (mały fragment na dobranoc) Piękne obrazy (na ścianach, na ekranach, na przyborach szkolnych, w czasopismach ..)

29 Błogosławieństwo

30 Św. Michał Archanioł

31 Cudowny Medalik

32 Medalik św. Benedykta Krzyż święty niech mi będzie światłem. Diabeł -dosłownie: smok- niech nie będzie mi przewodnikiem.

33


Pobierz ppt "ROK WIARY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google